montaż okien

Izolacja jest parametrem okien, która to decyduje w największym stopniu czy dany element wyposażenia jest dla nas atrakcyjny. Każdy chce przecież cieszyć się jak najlepszymi warunkami do codziennego funkcjonowania i przy tym nie narażać się na wysokie koszty związane z ogrzewaniem. W dzisiejszych czasach rozwiązania wpływające na oszczędność energetyczną cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem niezależnie od tego jaki lokal chce się posiadać – mieszkaniowy czy usługowy. Wzrost cen za ogrzewanie jest tu jednym z powodów ale także duże znaczenie będą miały aspekty środowiskowe. Ciepły montaż okien jest w stanie połączyć oba te oczekiwania.

Bardzo mało osób w dzisiejszych czasach wie czym jest ciepły montaż po zamontowaniu okien. Jest to zdecydowanie na niekorzyść danego użytkownika, gdyż nawet nie wie jak dużo traci. Warto zatem określić czym on jest oraz w jakich okolicznościach się go wykorzystuje. Właściwie wykonany ciepły montaż wpływa na zachowanie wartości termoizolacyjnych. Jeszcze do niedawna wykonywany był standardowy montaż przy użyciu pianki. Jest to jednak rozwiązanie, które odchodzi w zapomnienie. Jest to dobre, ponieważ w przypadku okien energooszczędnych taki aspekt nie sprawdzał się. Konieczny jest ciepły montaż aby wszelkie parametry izolacyjności zostały zachowane.

Jakie są podstawowe różnice między montażem ciepłym, a klasycznym?

Chcąc poznać zalety oraz dowiedzieć się ciepły montaż okien czy warto niezbędne jest określenie podstawowych różnic jakie występują na etapie wymiany samych okien. Główną różnicą jaką zauważyć można w przypadku montaży ciepłego jest to, że okna osadzane są w murze, dzięki czemu uniknie się występowania mostków termicznych, które w głównej mierze odpowiedzialne są przed utratą ciepła. Inaczej określa się ciepły montaż okien jako warstwowy, gdyż wykorzystuje się do jego wykonania aż trzy warstwy izolacji. Poza standardową pianką stosowane są także taśmy, które to powodują, że nie ma mowy o tym, aby z wnętrza uciekało ciepło.

Coraz więcej osób decyduje się na montaż ciepły okien i jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż każdy chce posiadać zabezpieczoną przestrzeń przed zimnem. Do najważniejszych zalet płynących z takiego rodzaju montaży jest realna ochrona przed ubytkiem ciepła. Należy tutaj pamiętać, że nawet najlepsze i najbardziej szczelne okna nie będą satysfakcjonujące jeśli nie zastosuje się najlepszego montażu. Zatem jeśli chce się odczuć różnice i w pełni cieszyć z posiadania energooszczędnych okien niezbędne jest zainwestowanie w warstwowy montaż. Użytkownicy nie będą musieli obawiać się także o wystąpienie wilgoci czy pleśni, gdyż zamontowane taśmy powodują, że nie dostają się żadne warunki atmosferyczne, na jakie narażony jest budynek.

Czy można samodzielnie przeprowadzić montaż?

Duża część osób podczas przeprowadzania remontu w swoim mieszkaniu szuka oszczędności. Ciepły montaż nie powinien być jednak do tego miejscem. Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że niepoprawnie przeprowadzona wymiana okien może spowodować o wiele większe problemy niż korzyści. Brak wiedzy czy umiejętności może sprawić, że odbierze się funkcjonalność okien. Do tego zawsze wymagana jest wiedza oraz kwalifikacje osób doświadczonych. Sprzęt czy precyzja sprawiają, że ciepły montaż wykonany jest prawidłowo, a co za tym idzie można cieszyć się z korzyści jakie ma nam przynieść. Z racji, iż jest to czynność realizowana raz na wiele sezonów nie warto szukać w jej przypadku oszczędności.

Montaż okien na ciepło będzie się różnił w zależności od tego jakie komponenty się zakupi jednak podstawa samego procesu pozostanie niezmieniona. W pierwszej kolejności kluczowe będzie przygotowanie sobie odpowiednich warunków. Chodzi tutaj o oczyszczenie z wszelkich zabrudzeń ościeży, dzięki czemu wszelkie zastosowane materiały izolacyjne będą się prawidłowo trzymały i wpływały na pełną izolację. Kolejnym zadaniem jakie będzie realizowane przez fachowców to zamontowanie taśm paraizolacyjnych do ram. Bardzo ważne jest mocne ich dociśnięcie. Następnie okna montuje się w otworze zgodnie z zaleceniami. Oczywiście istotne jest aby zastosować niezbędne sprzęty oraz materiały tak aby końcowy efekt był w pełni satysfakcjonujący.

Jakie okna zamontować aby uzyskać pełną izolacje?

Szczelny montaż okien to jeden z warunków jakie trzeba spełnić aby uzyskać komfortowe warunki do funkcjonowania. Nie należy jednak zapominać o innym równie istotnym jakim są same okna. Jest to element, który ma ogromne znaczenie w kontekście warunków dlatego też podczas ich wyboru dobrze jest kierować się kilkoma zasadami. W pierwszej kolejności dobrze jest skoncentrować się na jakości wykonania. Okna każdego dnia narażone są na negatywne działanie czynników atmosferycznych ale także zewnętrznych jeśli ktoś niepowołany chciałby dostać się do wnętrza. W związku z tym produkt ten powinien opierać się na solidnej konstrukcji oraz być wytrzymały. Chodzi tutaj zarówno o szyby jak również ramy.

W kontekście izolacji okna ciepły montaż również powinny spełniać określone warunki. Mało osób koncentruje się na parametrze jakim jest szczelność. Jest to ochrona wnętrza przed przedostawaniem się zimnego powietrza. Istnieje również bardzo podobny aspekt, który również w dużym mierze jest w stanie zagwarantować przyjazne warunki do funkcjonowania – dźwiękoszczelność. Jest to cecha okien, dzięki której można nieco uchronić się przed hałasem dochodzącym z zewnątrz. Będzie to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które mieszkają na hałaśliwych osiedlach, a mimo to chcą cieszyć się spokojem wewnątrz.

Walory estetyczne, czyli okna pasujące do wystroju

Wartości funkcjonalne jak montaż okien na ciepło czy wysokiej jakości produkty to jedna strona jaką kierują się użytkownicy. Nie należy jednak zapominać tutaj o bardzo istotnym aspekcie jakim jest wygląd naszych okien. Każdy chce posiadać przestrzeń, która to będzie w pełni spójna z całą aranżacją. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest to możliwe. Technologia rozwinęła się do tego stopnia, że możliwe jest stworzenie okien w dowolnych kształtach oraz rozmiarach. Oznacza to, że bardzo łatwo będzie dopasować je zarówno do wielkości mieszkania ale także rozmieszczenia całej przestrzeni. Duże przeszklenia są wytrzymałe i będą pozwalały na dotarcie do wnętrza ogromnej ilości światła. Małe okna sprawdzą się w przypadku niewielkich lokali.

Okna niezależnie od wielkości czy kształtu mogą również posiadać różną barwę jeśli chodzi o ramy. Obecnie nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do kolorystyki i co ważne można zdecydować się na odmienną barwę w przypadku strony wewnętrznej jak również zewnętrznej, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do aranżacji wewnątrz oraz elewacji budynku. Bardzo istotną cechą, dzięki której możliwe jest zachowanie bardzo ładnego wyglądu ram jest odporność okleiny na blaknięcie zarówno od słońca jak również opadów. Oznacza to, że okna będą prezentować się idealnie przez wiele sezonów.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rola okien w mieszkaniu oraz czas, przez jaki spełniają swoje funkcje
Okna narożne – gdzie się sprawdzą?
Uszczelki w plastikowych oknach – czy trzeba je wymieniać?
Wybieramy najlepsze drzwi tarasowe
Czy okna mogą chronić przed smogiem?
Jak przygotować okna na zimę?
Duże przeszklenia w domu bez utraty funkcjonalności
Przemiana okien na przestrzeni czasu – co obecnie proponują producenci?
Mikrowentylacja w oknach – do czego jest potrzebna?
Szprosy w oknach – co to takiego?

Top