Zakup drzwi wejściowych i zlecenie montażu drzwi ekipie niepowiązanej ze sprzedawcą niesie ze sobą duże ryzyko. Pamiętaj, że ponad 70% reklamacji jest odrzucana przez producentów z powodu niewłaściwego lub przeprowadzonego przez osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień i certyfikatów montażu drzwi. Dokonując zakupu dowolnego modelu w firmie Novobudowa zalecemy abyś zaufał nam. Zwróć uwagę, że wiąże się to dla Ciebie z dużą ulgą podatkową – zapłacisz w takim wariancie tylko 8% podatku VAT.

Montaż drzwi Kraków – jakie opcje

1. Montaż drzwi zewnętrznych w stanie surowym – standardowy

Firma Novobudowa  podejmuje się montażu drzwi zewnętrznych wyłącznie wyposażonych w ościeżnice blokową, wykonaną z drewna lub aluminium. Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą stalową (bez przegrody termicznej) mogą być mocowane wyłącznie jako drzwi techniczne lub przygarażowe, w innym przypadku narażamy się na występowanie mostków termicznych, przemarzanie i przedmuchy. Standardowy montaż drzwi polega na wstawieniu konstrukcji w surowy otwór oraz mechaniczne mocowanie ościeżnicy – przy pomocy odpowiednich dybli i kotew. Drugim krokiem jest uszczelnienie szczeliny dylatacyjnej występującej na obwodzie konstrukcji oraz zaizolowanie przestrzeni podprogowej. Do uszczelnienia przestrzeni pomiędzy ościeżnicą, a murem stosowane są elastyczne piany poliuretanowe, pod progiem montowana jest konstrukcja z ciepłego poszerzenia (PVC, Klinaryt, Purenit, XPS itp.), która na samym końcu jest izolowana przeciwwilgociowo za pomocą maty EPDM. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie piany poliuretanowej przed wpływem promieniowania UV za pomocą kleju do styropianu. Takie działanie zapobiega przed degradacją piany PU jeszcze przed wykonaniem ocieplenia budynku. Eksperci Novobudowa zwracają uwagę, że analogicznie jak w przypadku okien, proces instalacji przy wykorzystaniu wyłącznie piany poliuretanowej nie gwarantuje szczelności stolarki!

2. Montaż drzwi zewnętrznych w stanie surowym – ciepły, warstwowy, w warstwie ocieplenia

Główną różnicą pomiędzy surowym, a ciepłym montażem warstwowym jest to, że uszczelniająca piana poliuretanowa zostaje przykryta folią paroszczelną oraz paroprzepuszczalną. W standardowym wykonaniu tzw. szczelny ciepły montaż zabezpiecza pianę PU przed degradacją związaną z występującą wilgocią oraz promieniowaniem UV oraz gwarantuje maksymalną szczelność połączenia. Folia paroszczelna wyklejana od środka i folia paroprzepuszczalna od zewnętrz tworzą membranę, której zadaniem jest odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Warstwowy ciepły montaż drzwi jest rekomendowany przez ekspertów Novobudowa  jako jedyny typ zgodny z zaleceniami ITB. Może być również wykonywany przy użyciu trójskładnikowych taśm rozprężnych, które stosowane są wymiennie za pianę poliuretanową oraz folie paroszczelne i paroprzepuszczalne. Decydując się na ciepły montaż drzwi, w każdym przypadku konieczne będzie odpowiednie wyrównanie i przygotowanie otworu. Ekstremalnym przypadkiem są drzwi zewnętrzne mocowane w warstwie ocieplenia. Jeśli budujesz dom pasywny i oczekujesz najlepszych parametrów zarówni stolarki jak i samego montażu – przejdź do odpowiedniej sekcji i przeczytaj więcej o zaawansowanych technikach typu MOWO, KiK, JBD, WinFramer, STROPEX CBM, pamiętaj, że drzwi zewnętrzne montuje się analogicznie jak stolarkę ALU i PVC.

Zakres prac – Montaż drzwi Kraków

Usługi świadczone są w mieście Kraków oraz na terenie całego województwa małopolskiego.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.
    Top