Czy rolety naokienne Kraków to dobry wybór?

Rolety nadstawne zewnętrzne (określane również jako rolety nakładane lub rolety naokienne) to produkty bezpośrednio powiązane z oknami. Rolety nadstawne są zintegrowane ze stolarką okienną i dlatego powinny być instalowane wyłącznie przy okazji montażu lub wymiany okien. System rolet nadstawnych zapewnia bardzo wysokie walory estetyczne – osłony skrzynki przygotowane są do schowania pod warstwą tynku, płyty G-K lub styropianu.

Zewnętrzne rolety naokienne Kraków mają nowoczesny, a zarazem dyskretny i nierzucający się w oczy design. Te produkty zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo i komfort obsługi oraz – w odpowiednim zakresie – izolują termicznie dzięki ocieplanym wkładom styropianowym. Występują we wszystkich wariantach kolorystycznych, podobnie jak pozostałe rodzaje rolet (adaptacyjne oraz podtynkowe). Mogą być również obsługiwane za pomocą silników elektrycznych kompatybilnych z systemami Inteligentnego Domu.

Zewnętrzne rolety nadstawne oferowane przez firmę Novobudowa z Krakowa polecane są głównie klientom, którzy planują radykalną modernizację starszych domów przy ograniczonym budżecie na całą inwestycję.

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje rolety nadstawne w Krakowie!

Rolety naokienne zintegrowane z oknem – dlaczego warto je wybrać

Połączenie dyskretnego designu z dobrymi parametrami

Rolety naokienne Kraków zewnętrzne zaprojektowane zostały jako elementy ściśle zintegrowane z oknami, w których skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Dzięki temu możliwe jest całkowite obudowanie skrzynki zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej, a jedynym widocznym elementem w takim systemie jest pokrywa klapy rewizyjnej, do której musi pozostać swobodny dostęp na wypadek ew. prac serwisowych.

Taki sposób montażu sprawia, że zewnętrzne rolety naokienne z powodzeniem można stosować w nowo powstających budynkach oraz w czasie wymiany okien w starszych domach i mieszkaniach (również okien przesuwnych typu PSK i HST).

Fachowcy z naszej firmy zwracają uwagę, że stosowanie rolet nadstawnych podczas wymiany okien w istniejących budynkach wymaga odpowiedniego pomniejszenia wymiarów nowych okien, co bezpośrednio wpływa na pomniejszenie ilości wpadającego do pomieszczeń światła. Skrzynki rolet nadstawnych posiadają dodatkową izolację termiczną wykonaną z ciepłych wkładek styropianowych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych parametrów przenikania ciepła dla całej konstrukcji.

Kompatybilne z systemami Inteligentnego Domu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoje rolety nadstawne były wyposażone w silniki elektryczne, które będziesz obsługiwał zdalnie za pomocą aplikacji w smartfonie.
Rolety zewnętrzne naokienne  w Krakowie oferowane przez firmę Novobudowa są kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami Inteligentnego Domu dostępnymi na polskim rynku (jak np. FIBARO czy Tahoma). Tylko od Ciebie zależy, jak będziesz chciał skonfigurować cały system, który zostanie połączony również z bramą, drzwiami wejściowymi oraz bramami garażowymi.

Zewnętrzne czujniki pogodowe sprawią, że Twoje rolety nadstawne samoczynnie zabezpieczą okna Kraków, gdy tylko wykryją silne podmuchy wiatru, deszcz lub grad. Gdy niekorzystna pogoda ustanie, rolety naokienne podniosą się, aby wpuścić światło i świeże powietrze do Twojego domu. Rolety naokienne będą sygnalizowały także o wszelkich próbach ewentualnego włamania, a Ty będziesz miał możliwość sprawdzenia ich statusu oraz położenia z dowolnego miejsca na świecie – pod warunkiem dostępu do Internetu.

Występują w wielu wariantach wykonania

Rolety naokienne Kraków / nadstawne występują w kilkunastu różnych systemach dopasowanych do:

  • sposobu montażu,
  • grubości ścian budynku,
  • głębokości zabudowy,
  • typu montowanych okien.

W zależności od wybranej wersji, rolety nadstawne mogą posiadać skrzynki będące jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy, dzięki czemu cała skrzynka (lub jej części) pozostaną niezauważalnym elementem fasady. Standardem jest możliwość wykonania rolety nadstawnej w wybranym kolorze spośród kilkudziesięciu dostępnych, dostępnym rodzaju pancerzy oraz typie sterowania.

Ponad 90% rolet nadstawnych sprzedawanych przez naszą firmę jest wyposażona w nowoczesne silniki elektryczne obsługiwane za pomocą pilotów zdalnego sterowania, bezprzewodowych centrali sterujących oraz aplikacji mobilnych. Wszystkie modele rolet zewnętrznych nadstawnych występują w wersji z dodatkową moskitierą zintegrowaną ze skrzynią rolety, która chroni przed przedostawaniem się owadów i tym samym zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do domu.

Rolety nakładane – jakie mają cechy

Budowa

Rolety nadstawne znajdujące się w naszej ofercie to idealna propozycja dla inwestorów oczekujących od produktów wysokiej trwałości oraz bezproblemowej obsługi.

Jednym z najważniejszych elementów każdej rolety zewnętrznej jest jej pancerz wykonany z aluminiowych lub tworzywowych profili ocieplonych pianką poliuretanową. Rolą pancerza jest ochrona okien oraz domu przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi – wysoką i niską temperaturą, nadmiernym hałasem, warunkami atmosferycznymi oraz ewentualnym wandalizmem.

Pancerz rolety rolowany jest na wał nawojowy, który może być napędzany ręcznie lub za pomocą rurowego silnika elektrycznego. Wał napędowy obudowany jest plastikową skrzynką przygotowaną do obłożenia dowolnym materiałem wykończeniowym.

Bardzo ważnym elementem rolety nadstawnej jest niemożliwa do zabudowania pokrywa rewizyjna, która może znajdować się na dowolnej ze ścian skrzyni, w zależności od wybranego systemu. Dolna krawędz pancerza zakończona jest dolną listwą opadającą wyposażoną w doszczelniającą uszczelkę. Płaszcz rolety nadstawnej porusza się w pionowych, bocznych prowadnicach, które mogą również posiadać dodatkowy tor przeznaczony na zwijanie opcjonalnej moskitiery.

Rolety naokienne Kraków - Sprawdź cennik

1 – zewnętrzna pokrywa rolety nadstawnej przeznaczona do wykończenia np. za pomocą tynku.

2, 3 – wewnętrzna oraz górna pokrywa wraz z adapterami zabudowują i chronią mechanizmy rolety nadstawnej.

4, 5 – wewnętrzna izolacja rolety nadstawnej.

6 – wał napędowy umożliwiający ręczne lub automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet nadstawnych wraz z osprzętem.

7 – wykonany z profili aluminiowych lub PVC pancerz rolety nadstawnej; dostępny w wielu wariantach kolorystycznych oraz różnych kształtach i profilach lameli; zapewnia wysoką ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz dobrze izoluje temperaturę (jest standardowo ocieplony pianą PU).

8 – stabilizująca pancerz rolety dolna listwa zakończona doszczelniającą uszczelką.

9 – opcjonalna moskitiera zintegrowana z roletą nadstawną.

10 – dolna listwa moskitiery.

11 – kątownik maskujący.

12 – zabezpieczająca dolna pokrywa skrzynki rolety nadstawnej.

13 – zapewniająca łatwy dostęp serwisowy pokrywa rewizyjna umiejscowiona w zależności od wybranego systemu rolet nadstawnych.

14 – profil podtrzymujący (nośnik tynku), który umożliwia schowanie zewnętrznej i wewnętrznej części skrzynki pod tynkiem, płytą G-K lub styropianem.

15 – boczna prowadnica rolety i ew. moskitiery wyposażona w uszczelki szczotkowe.

Warianty wykonania

Można wyszczególnić trzy główne warianty montażowe przewidziane dla rolet zewnętrznych nadstawnych.

Pierwszym z nich jest roleta nadstawna z pokrywą rewizyjną od dołu, w której skrzynka zabudowana jest zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Taki wariant zapewnia najlepsze walory estetyczne, a skrzynka rolety w ogóle nie jest widoczna.

Drugi wariant to roleta nadstawna z pokrywą rewizyjną również od dołu, ale ze skrzynką zabudowaną wyłącznie od strony zewnętrznej.

Trzecia opcja to roleta ze skrzynką zabudowaną od zewnątrz i pokrywą rewizyjną od czoła wewnętrznej części. Jest to rozwiązanie często praktykowane w tarasowych oknach przesuwnych HST o głębokiej zabudowie, gdzie dostęp do pokrywy rewizyjnej umiejscowionej w dolnej części skrzynki byłby utrudniony lub niemożliwy.

Jak widzisz, typ i sposób montażu rolety nadstawnej zewnętrznej jest bezpośrednio związany z konkretną sytuacją występującą na wybranym etapie budowy oraz rodzajem stolarki okiennej. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci w optymalnym wyborze rolet nadstawnych.

Rolety naokienne Małopolska i Kraków

Rodzaje pancerzy

W zależności od wybranego rodzaju oraz systemu montażowego, rolety nadstawne zbudowane są z ocieplanych profili aluminiowych lub wykonanych z wysokoudarowego PVC. Profile wypełnione są izolującą termicznie pianą poliuretanową i połączone ze sobą za pomocą tzw. zamków wykonanych w różnym kształcie, w wersji perforowanej lub pełnej. Lamele połączone w taki sposób tworzą pancerz rolety, którego zadaniem jest:

  • umożliwienie zaciemniania wybranych pomieszczeń,
  • zapewnienie odpowiedniej ochrony termicznej i akustycznej,
  • zabezpieczenie okien przed uszkodzeniem poprzez odstraszanie potencjalnych włamywaczy.

Wszystkie rodzaje pancerzy do rolet nadstawnych, które są dostępne w naszej ofercie posiadają wysoką odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (deszcz, wiatr, grad, śnieg) oraz czynników zewnętrznych (uderzenia, zadrapania, uszkodzenia mechaniczne). Zewnętrzne rolety naokienne mogą zostać wyposażone w lamele o wysokościach od 39 mm do 55 mm, w różnych wersjach wykończenia oraz kolorystyki.

 

Zobacz przykładowe profile pancerzy do rolet naokiennych i nadstawnych!

Kolory

Zewnętrzne rolety nadstawne dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki czemu są doskonałym elementem dekoracyjnym dopasowanym do stylu i wyglądu Twojego domu.

Rolety nadstawne oferowane przez naszą firmę są możliwe do zamówienia w jednym z kilkudziesięciu kolorów typowych oraz odcieniach niestandardowych, np. drewnopodobnych dopasowanych do okien, drzwi oraz bram garażowych. Nowością zyskującą coraz większe uznanie wśród klientów budujących domy o nowoczesnej i surowej architekturze są kolory imitujące strukturę betonu architektoniczego oraz kolory strukturalne w odcieniach antracytowych i szarościach.

Zamawiając zewnętrzne rolety nadstawne, możesz wybrać inny kolor pancerza, a inny prowadnic lub widocznych części pokryw skrzynki. Wszystkie dostępne kolory zapewniają wysoką ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i są wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne w postaci zadrapań lub zarysowań.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów do rolet.

Chcesz poznać więcej szczegółowych informacji na temat rolet nadstawnych zewnętrznych? Masz wątpliwości lub pytania, które chciałbyś zadać doświadczonemu specjaliście? Interesuje Cię szczegółowa wycena rolet nadstawnych lub zamówienie bezpłatny ich pomiaru?

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i zaoferujemy Ci nadstawne rolety zewnętrzne od sprawdzonych dostawców. Zadzwoń do nas lub napisz e-maila – odpowiemy najszybciej, jak tylko się da.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji. Chętnie podzielą się z Tobą wiedzą i doświadczeniem nie tylko w kwestii rolet nadstawnych, ale także innych rodzajów tych produktów. Rolety zewnętrzne podtynkowe nie mają przed nimi żadnych tajemnic!

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.*pole wymagane

  • lub zadzwoń do nas
    +48 12 307 65 62
Top