Dlaczego Warto wybrać drzwi aluminiowe zewnętrzne Kraków

Drzwi aluminiowe to produkty klasy premium dedykowane najbardziej wymagającym klientom. Zostały zaprojektowane głównie z myślą o nowych budynkach energooszczędnych oraz domach pasywnych, spełniają rygorystyczne normy narzucone stolarce aluminiowej  – są maksymalnie szczelne i spełniają wszystkie wymogi izolacyjności termicznej.

Nasza firma oferuje drzwi w wersji z panelem wsadowym oraz obustronnie nakładkowym. Unikalny design i możliwość wykonania wzoru zaprojektowanego przez klienta, najlepsze parametry, najbogatsze wyposażenie oraz dostępność wielkogabarytowych konstrukcji – to wszystko wyróżnia nasze drzwi zewnętrzne spośród innych tego typu produktów.

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje zewnętrzne drzwi aluminiowe!

Panelowe drzwi aluminiowe Kraków – jakie mają zalety

Drzwi ALU mają doskonałe parametry

Posiadają najlepsze parametry termiczne oraz akustyczne, jakie tylko można uzyskać w tego typu produktach.

W zależności od producenta oraz modelu, współczynnik przenikania ciepła Ud może wynieść od 0,87 W/m2K do ekstremalnie niskiej wartości, czyli 0,47 W/m2K. To sprawia, że należą do „ekstraklasy” stolarki aluminiowej przeznaczonej do domów pasywnych i zeroenergetycznych.

Standardem jest to, że nowoczesne drzwi wejściowe wyprodukowane z aluminium posiadają ciepłe ościeżnice z przegrodą termiczną oraz progi tworzywowo-aluminiowe wraz z podkładami podprogowymi  wykonanymi z komorowego PVC, XPS lub purenitu.

Drzwi z przeszkleniami w skrzydle wyposażone są w pakiety zespolone złożone nawet z czterech szyb o współczynniku Ug na poziomie najczęściej wynoszącym 0,4 W/m2K. Jednak w przypadku prezentowanych drzwi termika to nie wszystko – również dźwiękochłonność na poziomie Rw=36/40 dB będzie zadowalająca, nawet dla mieszkańców domów usytuowanych przy bardzo ruchliwej ulicy.

Eksperci firmy Okna Kraków z Małopolski zwracają uwagę, że niezależnie od deklarowanych parametrów, nowoczesne wejściowe drzwi ALU wykonane z grubej, kilkumilimetrowej blachy są zdecydowanie bardziej odporne na efekt bimetaliczny. Oznacza to, że w przypadku bardzo wysokich temperatur takie drzwi będą pracować, a tym samym odkształcać się i wyginać w radykalnie mniejszym stopniu niż drzwi zewnętrzne wykonane ze stali, drewna lub PVC.

drzwi aluminiowe Kraków - świetna jakość i dobra cena

Drzwi nakładkowe wykonywane są w dowolnych wymiarach

Drzwi aluminiowe zewnętrzne Kraków produkowane są w dowolnym wymiarze, całkowicie dopasowanym do projektu domu klienta. W przeciwieństwie do drzwi stalowych lub drewnianych, w których zwykle mamy ograniczone wymiary, nowoczesne drzwi ALU produkowane są co do centymetra.

Oferowane przez naszą firmę można zamówić jako wielkogabarytowe, w wymiarze nieprzekraczającym 1400×2500 mm dla drzwi jedoskrzydłowych.

Inną istotną zaletą nowoczesnych drzwi jest wykonywanie ich wraz z naświetlami we wspólnej ramie. Zamawiając modele z naświetlami bocznymi lub górnymi, otrzymujesz konstrukcję będącą całością – nie ma konieczności łączenia ze sobą poszczególnych elementów.

Sprawdź drzwi aluminiowe Małopolska w naszej firmie

Model panelowy ma indywidualny design

Decydując się na produkt premium, jakim bez wątpienia są nowoczesne drzwi aluminiowe, masz do wyboru kilkaset modeli.

Możesz zdecydować o kształcie, kolorze i strukturze powierzchni, ewentualnych przeszkleniach i aplikacjach ozdobnych, przetłoczeniach i frezach, rodzajach klamek i pochwytów oraz wielu innych dodatkach. Można śmiało założyć, że trudno byłoby znaleźć dwie sztuki identycznych modeli zamontowanych na dwóch niezwiązanych ze sobą budowach.

Najbardziej wymagającym klientom nasza firma oferuje możliwość indywidualnego zaprojektowania wyglądu drzwi. Klient przedstawia nam swoją wizję wzoru i kolorystyki, a my na tej podstawie przygotowujemy koncepcję projektu. Taka opcja pozwala na wyprodukowanie indywidualnie zaprojektowanych modeli w 100% zgodnych z wizją twórczą klienta. Z roku na rok to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Gdzie zamówić drzwi aluminiowe zewnętrzne Kraków?

Konstrukcje aluminiowe są kompatybilne z systemem Inteligentnego Domu

Jeśli marzyłeś o drzwiach, które otworzą się przed Tobą, zanim pomyślisz o sięgnięciu po klucz, to zewnętrzne drzwi ALU będą dla Ciebie idealne.

Każdy model nowoczesnych oferowanych przez naszą firmę może być wyposażony w zamek z silnikiem elektrycznym. Takie rozwiązanie pozwala na nieskończenie wiele możliwości. Od teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapominalskiemu domownikowi otworzyć wejśćie zdalnie, wykorzystując do tego aplikację w smartfonie. Dodatkowo alpikacja powiadomi nas, czy drzwi zostały ponownie zamknięte oraz zasygnalizuje potencjalną próbę włamania. Ustawiając tzw. scenariusz w aplikacji, drzwi samoczynnie otworzą się przed nami, gdy tylko program wykryje, że już dojechaliśmy do domu.

Czytnik linii papilarnych zamontowany w skrzydle pozwoli otworzyć drzwi i bramę garażową w przypadku chociażby awarii smartfona. Tutaj również nie ma konieczności pamiętania o kluczach. Dyskretnie zamontowany sensor dotykowy ułatwi nam korzystanie z drzwi aluminiowych podczas codziennych przydomowych obowiązków.

Prezentowane modele polecane przez ekspertów z Okien Kraków można połączyć praktycznie ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami inteligentnego domu i stworzyć jeden spójny system obsługujący bramę garażową, drzwi oraz rolety.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne Kraków – poznaj ich cechy

Budowa

Zbudowane są na podobnych zasadach, jakie stosuje się w stolarce blokowej.

Kompletny system drzwiowy składa się z ościeżnicy aluminiowej oraz ramy skrzydła. Ościeżnice i ramy wykonywane są z wielokomorowych, ciepłych kształtowników z przegrodą termiczną. Posiadają różne parametry i wymiary (w zależności od konkretnego systemu aluminiowego).

Nasza firma oferuje nowoczesne modele w dwóch wariantach zróżnicowanych pod kątem budowy estetyki zewnętrznej – drzwi z panelem nakładkowym oraz z panelem wsadowym.

Drzwi z panelem nakładkowym wypełnione są na całej głębokości ciepłym panelem wykonanym z pochodnych polistyrenu. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna strona skrzydła wykończona jest arkuszami blachy. Dzięki temu możliwy jest efekt zlicowania powierzchni skrzydła drzwi z ościeżnicą.

Z panelem wsadowym ocieplony panel o głębokości węższej niż sama rama montowany jest w wewnętrznej części ramy aluminiowej. W takim wariancie skrzydło drzwi jest optycznie „cofnięte” względem ramy, a kształtowniki ALU pozostają widoczne.

 

Zobacz przekroje nowoczesnych drzwi aluminiowych

Który wariant wybrać?

Eksperci firmy rekomendują modele z panelami wsadowymi do modernizowanych budynków mieszkalnych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest zamówienie wejściowych drzwi w nietypowym wymiarze.

Drzwi z panelem obustronnie nakładkowym z kolei polecamy do nowoczesnego budownictwa energooszczędnego lub pasywnego, domów z systemami rekuperacji oraz wszystkim inwestorom oczekującym od drzwi zewnętrznych niekwestionowanego stylu i klasy.

Budowa i wyposażenie drzwi aluminiowych z panelem nakładkowym

Drzwi aluminiowe zewnętrzne Małopolska najwyższej jakości

1 – skrzydło drzwi o grubości od 77 mm do 100 mm gwarantuje najlepsze parametry termiczne oraz najwyższą estetykę poprzez zlicowanie z ościeżnicą.

2 – ciepła ościeżnica aluminiowa z przegrodą termiczną zapobiega przemarzaniu na styku ramy i muru oraz niweluje mostki termiczne.

3 – drzwi wyposażone są w klamki, które można wybrać spośród kilkunastu dostępnych kształtów i modeli.

4 – automatyczny zamek ALU to wielopunktowa zasuwnica, która może być obsługiwana również za pomocą silnika elektrycznego; w takim wypadku drzwi wystarczy za sobą zatrzasnąć, bez konieczności używania klucza – zamek automatyczny samoczynnie wysunie rygle blokujące, a drzwi będą w pełni zabezpieczone przed otwarciem.

5 – aplikacje ozdobne ze stali nierdzewnej poprawiają estetykę drzwi z przeszkleniami; aplikacje dostępne dla wybranych modeli również w innych kolorach, nawet drewnopodobnych.

6 – jednostronny lub obustronny pochwyt wykonany w przeróżnych kształtach i wymiarach polepsza design i funkcjonalność.

7 – ciepły próg z przegrodą termiczną posiadający poszerzenie wykonane z purenitu, XPS lub PVC zapobiega przemarzaniu i likwiduje mostki termiczne w najbardziej newralgicznej strefie podprogowej.

8 – wielokomorowe przeszklenie w skrzydle drzwiowym wykonane z ciepłych szyb antywłamaniowych o różnych kolorach, fakturach i funkcjach (szkło mleczne, szkło refleksyjne, lustro weneckie i wiele innych); pozwala na komfortowe doświetlenie wiatrołapu.

9 – regulowane w trzech płaszczyznach zawiasy rolkowe lub całkowicie niewidoczne zawiasy ukryte utrzymują nawet najcięższe skrzydła drzwiowe na swoim miejscu, pozwalając na bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi, bez konieczności używania siły.

10 – atestowana wkładka antywłamaniowa z kompletem pięciu kluczy oraz kluczem serwisowym ochroni nasz dom przed potencjalnym włamaniem.

11 – stalowe bolce antywyważeniowe chronią drzwi przed wyważeniem skrzydła.

12 – frezy w poszyciu skrzydła mogą być dopasowane np. do bramy garażowej usytuowanej na ścianie frontowej domu; dzięki temu podział przetłoczeń będzie optycznie identyczny.

13 – elektroniczny wizjer drzwiowy posiadający funkcje nagrywania i wykonywania zdjęć osobom stojącym przed naszym domem pozwoli sprawdzić, kto pod Twoją nieobecność próbował Cię odwiedzić.

14 – system kontroli dostępu kompatybilny z zamkiem elektrycznym pozwoli na otwarcie zamkniętych drzwi bez klucza za pomocą czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, transpondera bluetooth, pilota zdalnego sterowania lub innego nowoczesnego rozwiązania.

15 – samozamykacz z blokowanym ramieniem zalecany do drzwi wyposażonych w pochwyt może być ukryty w skrzydle drzwiowym; samoczynnie będzie domykał drzwi za Tobą, a Ty nie będziesz musiał się martwić, czy na pewno Twój dom jest zabezpieczony.

16 – kopniak ze stali nierdzewnej montowany w dolnej części skrzyda zabezpieczy drzwi przed częstą praktyką otwierania ich za pomocą… nóg.

 

Przykładowe modele drzwi ALU z panelem nakładkowym

Budowa i wyposażenie drzwi panelowych z panelem wsadowym

Montaż drzwi aluminiowe zewnętrzne Kraków - Poczuj klasę premium

1 – skrzydło drzwi wypełnione ocieplonym panelem wsadowym o grubości od 35 mm do 45 mm zapewnia odpowiednie parametry termiczne.

2 – trzykomorowa ciepła ościeżnica wykonana z kształtownika aluminiowego posiadającego przegrodę termicznę niweluje mostki termiczne i zapobiega przemarzaniu.

3 – obustronna klamka na wąskim szyldzie wykonana ze stali nierdzewnej z komfortowym, ergonomicznym uchwytem.

4 – różne rodzaje klamek oraz jednostronnych i obustronnych pochwytów drzwiowych można zamówić z panelem wsadowym w różnych kształtach, kolorach i wymiarach.

5 – trzypunktowy zamek automatyczny z funkcją dzienną poprawiającą komfort obsługi drzwi z pochwytem jest doskonałym zabezpieczeniem przed włamaniem; opcjonalnie może występować z silnikiem elektrycznym.

6 – aplikacje ozdobne ze stali nierdzewnej; możliwe do zamówienia również w wersji lakierowanej, a nawet w kolorach drewnopodobnych.

7 – ciepły próg ALU z przegrodą termiczną i poszerzeniem likwiduje mostki termiczne i przemarzanie pomiędzy posadzką, a progiem drzwi.

8 – bezpieczne szyby wielokomorowe występujące w różnych wersjach (szkło mleczne, piaskowane, refleksyjne, barwione; lustro weneckie itp.) odpowiednio nasłonecznią Twój wiatrołap.

9 – standardowe zawiasy nawierzchniowe wytrzymujące bardzo duże obciążenia i pozwalające na komfortową obsługę drzwi bez konieczności używania siły; opcjonalnie można je zamienić na bardziej estetyczne zawiasy rolkowe lub całkowicie ukryte.

10 – wkładko-wkładka antywłamaniowa z pięcioma kluczami w standardzie utrudni potencjalnemu włamywaczowi wejście do domu.

11 – opcjonalne bolce antywyważeniowe.

12 – elektroniczny wizjer drzwiowy z dzwonkiem i funkcją zdalnego zapisu obrazu pozwoli kontrolować otoczenie domu, nawet podczas wakacyjnego wyjazdu.

13 – czytnik linii papilarnych, klawiatura kodowa, czytnik bluetooth lub inny system kontroli dostępu pozwoli otwierać drzwi wyposażone w zamek elektryczny bez konieczności posiadania klucza.

14 – estetyczny samozamykacz ukryty w skrzydle drzwi ALU będzie pamiętał o domknięciu skrzydła; dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, czy Twój dom jest odpowiednio zabezpieczony.

 

Przykładowe drzwi ALU z panelem wsadowym

Kolory

Wysokiej klasy drzwi w naszej firmie dostępne są w kilkudziesięciu kolorach do wyboru. Mogą być wykonywane z okleinowanej blachy aluminiowej (np. w kolorach drewnopodobnych) lub malowane proszkowo. Na życzenie klienta istnieje możliwość polakierowania wybranego modelu na dowolnie wybrany kolor zgodny z paletą RAL.

Jeszcze inną opcją jest wykonanie w tzw. bikolorze. W takim wariancie drzwi od strony zewnętrznej posiadają całkowicie inny kolor niż od środka.

Ciekawą grupą powłok lakiernicznych są dekory – malowania proszkowe imitujące strukturę naturalnego drewna i wyglądające równie intrygująco, jak okleiny.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów i oklein.

 

Przykładowe kolory drzwi aluminiowych Kraków

Zamki i sterowanie do drzwi panelowych aluminiowych

Drzwi zamawiane w naszej firmie już w standardzie posiadają wielopunktowy zamek automatyczny. Zasada działania takiego zamka jest bardzo prosta. Wystarczy, że zostaną domknięte do ościeżnicy, a języki ryglujące samoczynnie wysuną się do pełnej szerokości, całkowicie je blokując.

Jeśli drzwi ALU wyposażone są w zewnętrzny pochwyt do ich zamykania, w ogóle nie trzeba używać klucza – każdorazowe przymknięcie skrzydła np. za pomocą samozamykacza uniemożliwi otwarcie drzwi od strony zewnętrznej. Czy to oznacza, że wychodząc przed dom, aby wyrzucić śmieci, za każdym razem będziesz musiał pamiętać o zabieraniu ze sobą klucza? Niekoniecznie.

Zamki automatyczne posiadają bowiem tzw. funkcję dzienną (czasową), która pozwala na takie ustawienie języków elektrozamka, aby móc otwierać drzwi wyposażone w uchwyt bez konieczności otwierania ich kluczem. Taką funkcję można aktywować i dezaktywować w każdej chwili.

Drzwi aluminiowe w Krakowie i okolicy

Wielopunktowe zasuwnice do drzwi ALU proponowane przez nas są zróżnicowane pod kątem liczby punktów ryglujących i klasy antywłamaniowości. Modele występują w klasach RC2 lub – w przypadku drzwi wyposażonych w wielopunktową zasuwnicę z hako-bolcami – nawet w klasie RC3.

Drzwi aluminiowe Krakow - tanio i z gwarancją
Zamek automatyczny.

Szukasz drzwi aluminiowych do swojego domu? Zapraszamy
Zamek elektryczny z językami ryglującymi.

Interesują Cię zewnętrzne drzwi aluminiowe w Małopolsce? Zapraszamy
Zamek elektryczny z hako-bolcami.

 

Nowoczesne drzwi coraz częściej zamawiane są z opcjonalnymi zamkami elektrycznymi oraz systemami zdalnego sterowania i kontroli dostępu.

Tego rodzaju zamki są bliźniaczo podobne do zamków automatycznych. Główną różnicą jest wbudowany silnik elektryczny, który pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą np. pilota zdalnego sterowania, czytnika linii papilarnych, aplikacji na smartfonie itp.

Wybierając zamek elektryczny można całkowicie zapomnieć o zabieraniu ze sobą kluczy. Nasi eksperci chętnie zaproponują Ci optymalne rozwiązania z zakresu inteligentnego domu.

Przeszklenia drzwi aluminiowych nakładkowych

Oferowane modele przez naszą firmę mogą być wyposażone w przeszklenia lub posiadać naświetla – boczne oraz górne. W zależności od wybranego modelu i grubości skrzydła przeszklenie może być dwu-, trzy- oraz czteroszybowe.

Wszystkie szyby występują w hermetycznie zespolonych pakietach szybowych przeważnie z ciepłymi ramkami dystansowymi, a ich parametry termiczne są bardzo dobre – od Ug=0,7 do Ug=0,4. Decydując się na nowoczesne drzwi z naświetlami, należy się spodziewać, że rodzaj pakietu szybowego zastosowanego w doświetlach może być inny niż w samym skrzydle drzwiowym. Szyby stosowane w modelach ALU mogą występować jako bezpieczne szło laminowane (33.1), szło antywłamaniowe (P2, P4) oraz szkło hartowane VSG.

Zmieniając wygląd możesz zdecydować o kolorze szkła, wzorze piaskowania czy rodzaju ornamentu. Pamiętaj o tym, że w naszej firmie otrzymasz bezpłatne wzorniki dostępnych rodzajów szyb i przeszkleń.

Przykładowe rodzaje szyb i przeszkleń do drzwi ALU

Wyposażenie drzwi aluminiowych

Wyposażone są w obustronną klamkę lub pochwyt montowany od strony zewnętrznej, który posiada niewidoczne punkty mocujące. W naszej ofercie znajdziesz kilkanaście różnych okuć do ALU – klamki na szyldzie dzielonym lub łącznym, pochwyty o różnym kształcie, przekroju i wymiarze mocowane na skraju skrzydła lub w wypełnieniu drzwiowym.

Standardowe modele posiadają dwa lub trzy widoczne zawiasy rolkowe z kilkupłaszczyznową regulacją, które za dopłatą można zamienić na całkowicie niewidoczne zawiasy ukryte w skrzydle drzwiowym. Warto wspomnieć, że w przypadku przedstawianych modeli z panelem wsadowym standardem są zawiasy nawierzchniowe stosowane w profilowej stolarce aluminiowej.

Zamawiając w naszej firmie, dostaniesz kompletne rodzaje wraz z ościeżnicą, okuciami oraz elementami montażowymi dedykowanymi do montażu warstwowego. Coraz częstszą praktyką stosowaną przez producentów tego rodzaju drzwi jest oferowanie ich wraz z termicznymi poszerzeniami progu. Metoda ta zapobiega zjawisku przemarzania strefy progowej.

Znamy się na drzwiach aluminiowych panelowych

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę, dowiedzieć się czegoś więcej o sposobie ich montowania lub zamówić bezpłatny pomiar w Twoim domu lub mieszkaniu?

Skontaktuj się z nami – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zaprezentujemy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Możesz być pewien, że zaoferujemy Ci nowoczesne drzwi aluminiowe Małopolska od sprawdzonych dostawców, takich jak Wiśniowski, KRISPOL i Hormann.

W naszej ofercie znajdziesz także wysokiej jakości wewnętrzne drzwi przesuwne, ramowe lub bardzo popularne szklane modele. Zaufaj naszym specjalistom – stolarka aluminiowa to nie tylko ich praca, ale przede wszystkim pasja!

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.
    Top