Drzwi wejściowe Kraków i Małopolska – Sprawdź ofertę

Drzwi wejściowe, często określane też jako drzwi wewnątrzklatkowe, przeznaczone są głównie dla inwestorów, którzy nabyli mieszkania z przeznaczeniem do generalnego remontu oraz deweloperów budujących nowe budynki mieszkalne.

Zewnętrzne drzwi wejściowe do mieszkania Kraków montowane są w zadaszonych miejscach, w których nie występuje bezpośredni wpływ warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu lub śniegu. Nasza firma oferuje w wielu możliwych konfiguracjach kolorystycznych i wzorniczych, wykonanych z metalu lub materiałów drewnopochodnych typu MDF, HDF, HPL itp. Wymagający klienci do swojego mieszkania mogą wybrać również drzwi antywłamaniowe lub o podwyższonych właściwościach dźwiękochłonnych.

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje wejściowe drzwi do mieszkania Kraków!

Najważniejsze cechy

Budowa drzwi stalowych

W zależności od tego, czy do naszego mieszkania wybierzemy drzwi wykonane z metalu, czy materiałów drewnopochodnych, budowa skrzydła drzwiowego będzie całkowicie inna.

Skrzydło drzwi metalowych wykonane jest z arkuszy blachy stalowej, pomiędzy którymi znajduje się drewniany ramiak stabilizujący oraz wypełnienie z piany poliuretanowej, styropianu lub innego materiału uszczelniającego typu XPS. Zewnętrzna powłoka blachy stalowej może być okleinowana lub malowana, a odporność na ewentualne zadrapania, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne jest w tym przypadku bardzo wysoka.

Drzwi wejściowe Kraków wykonane z metalu nie różnią się specjalnie w budowie od drzwi proponowanych do domów jednorodzinnych, a co za tym idzie – ich parametry termiczne są z reguły bardzo dobre. Metalowe drzwi mogą również występować w wersji o zwiększonych właściwościach antywłamaniowych. W takim wariancie skrzydło posiada tzw. ożebrowanie stalowe oraz dodatkowe elementy, takie jak bolce antywyważeniowe i atestowane wkładki. Coraz częściej spotyka się drzwi metalowe z podwyższonymi właściwościami dźwiękochłonnymi.

Nasi specjaliści wszystkim klientom, którzy narzekają na dochodzące do mieszkania odgłosy, proponuje drzwi z uszczelką opadającą, które mogą wytłumić i ograniczyć dźwięki ze względu na akustykę Rw=44dB.

drzwi wejściowe do mieszkania w bloku z montażem Kraków

A – wypełnienie skrzydła drzwiowego za pomocą styropianu, piany poliuretanowej lub materiałów typu XPS, panel akustyczny itp. wytłumiające i ocieplające metalowe drzwi wejściowe Kraków.

B – zewnętrzne poszycie drzwi wykonane ze stalowej blachy ocynkowanej o grubości od 0,5 mm do 0,8 mm z laminatem (okleiną) PVC o odpowiedniej jakości i niskiej podatności na ew. zadrapania i uszkodzenia mechaniczne.

C – wielopunktowy, wpuszczany zamek centralny wraz z wkładką w systemie jednego klucza.

D – dodatkowy zamek wpuszczany obsługiwany za pomocą wkładko-gałki.

E – współpracujące i obsługiwane za pomocą wkładki zamka centralnego pomocnicze zamki, które dodatkowo ryglują drzwi w wielu punktach.

F – wykonany z litego drewnia ramiak usztywniający skrzydło drzwiowe.

G – stalowe pręty stanowiące ożebrowanie stalowe; to najlepsza blokada dla potencjalnego złodzieja, który chciałby przy pomocy ciężkich narzędzi przebić się przez poszycie drzwiowe i wejść przez wyrąbaną dziurę lub otworzyć zamki drzwi od środka.

H – regulowane w kilku płaszczyznach zawiasy drzwiowe montowane nawierzchniowo.

J – bolce antywyważeniowe zapobiegające próbie podważenia skrzydła drzwiowego.

Budowa drzwi drewnopochodnych (MDF, HDF, HPL)

Drzwi wykonane z materiałów drewnopochodnych posiadają ramę wykonaną ze sklejki oraz płyty MDF, która jest dodatkowo wzmacniana stalowymi lub aluminiowymi profilami. Wewnętrzne wypełnienie stanowi pełna płyta wiórowa – tego rodzaju drzwi zwykle nie posiadają deklarowanego współczynnika przenikania ciepła, a ich właściwości termiczne są stosunkowo ograniczone.

Zewnętrzne poszycie skrzydła drzwiowego może być wykonane z płyty MDF lub HPL , która pokrywana jest wysokiej jakości okleiną. Podobnie jak w przypadku metalowych drzwi, ich drewnopochodne odpowiedniki mogą występować w wersji z podwyższonymi właściwościami antywłamaniowymi oraz dźwiękochłonnymi.

Eksperci naszej firmy rekomendują wejściowe drzwi wykonane z drewnopochodnych materiałów jako optymalny wybór dla wszystkich inwestorów posiadających mieszkania z zamkniętą klatką schodową. W takim przypadku to idealny stosunek atrakcyjnej ceny do wysokiej jakości.

Drzwi wejściowe kraków - Dobra cena i świetnie opinie klientów

A – usztywniająca skrzydło drzwiowe rama konstrukcyjna wykonana z drewna klejonego.

B – aluminiowy profil wzmacniający ramę konstrukcyjną.

C – montowana w wypełnieniu skrzydła płyta dźwiękochłonna, która poprawia akustykę drzwi wejściowych.

D – zewnętrzne poszycie skrzydła drzwi w postaci 6 mm płyty MDF (w zależności od wzoru – tłoczonej lub gładkiej).

E – wytrzymała okleina PVC nanoszona na zewnętrzną płytę MDF w kolorze wybranym przez klienta.

 

1 – trzypunktowy, wpuszczany zamek dodatkowy z wkładko-gałką.

2 – trzypunktowy zamek centralny z wkładką w systemie jednego klucza.

3 – górna rozeta zamka dodatkowego.

4 – klamko-klamka na szyldzie niedzielonym wykonana ze stali nierdzewnej; do wyboru jeden z kilkunastu dostępnych wzorów.

5 – wargowe uszczelki; standardowo montowane w przyldze skrzydła oraz w ościeżnicy.

6 – szerokokątny wizjer panoramiczny.

7 – ciepły i stabilny próg drzwiowy wykonany z aluminium i drewna.

8 – regulowane w kilku płaszczyznach zawiasy drzwiowe wyposażone w dodatkowe bolce antywyważeniowe; zabezpieczają przed potencjalnym podważeniem skrzydła drzwi.

9 – ościeżnica do drzwi wewnętrzklatkowych wykonana z blachy stalowej lub płyty MDF (w wersji stałej lub obejmującej).

Drzwi do mieszkań – warianty wykonania i wyposażenie

Wybierając drzwi wejściowe Małopolska masz wpływ na:

 • rodzaj materiału,
 • grubość skrzydła,
 • rodzaj wypełnienia i ocieplenia,
 • typ zamków i wkładek,
 • ilość bolców antywyważeniowych,
 • klasę antywłamaniowości,
 • akustykę,
 • rodzaj ościeżnicy,
 • ewantualne akcesoria do drzwi.

Możesz również zdecydować o wzorze przetłoczeń, stalowych aplikacjach ozdobnych oraz kolorystyce.

Drzwi przeznaczone do mieszkań wykonywane są standardowo jako otwierane wyłącznie do środka oraz nieposiadające przeszkleń i naświetli. Wszystkie drzwi wewnątrzklatkowe oferowane przez naszą firmę posiadają:

 1. próg (drewniany, aluminiowy lub wykonany z PVC),
 2. ościeżnicę (stalową lub drewnianą, ale zawsze bez przegrody termicznej),
 3. trzy lub cztery regulowane zawiasy,
 4. komplet okuć (klamko-klamka, wkładki, szyldy i rozety),
 5. uszczelki (zarówno na przyldze skrzydła, jak i w ościeżnicy)

Nasze drzwi posiadają komplet niezbędnych akcesoriów, które pozwalają na ich natychmiastową wymianę i rozpoczęcie prac montażowych. Oczywiście, do każdych drzwi wewnątrzklatkowych producenci przewidzieli bogatą listę opcji dodatkowych, które za dodatkową opłatą można domówić. Może to być na przykład sztywny łańcuch (zapornica) lub wizjer szerokokątny. Więcej informacji o możliwych do zastosowania akcesoriach znajdziesz w sekcji „akcesoria do drzwi”.

Specjaliści z firmy Okna Kraków zwracają uwagę na to, że drzwi do Twojego mieszkania będą posiadały jeden z kilku wystandaryzowanych wymiarów i właściwie nie ma możliwości wykonania ich co do centymetra. Generalną zasadą jest to, że wejściowe drzwi można skrócić poprzez ich fabryczne podcięcie – zwykle maksymalnie do 6-7 centymetrów.

 

Przykładowe modele i wzory drzwi wejściowych do mieszkania Kraków

Kolory

Zarówno drzwi metalowe, jak i te wykonane z materiałów drewnopochodnych posiadają jako zewnętrzną powłokę wysokiej jakości okleiny syntetyczne (PVC, CPL) odporne na potencjalne zarysowania, zadrapania oraz uszkodzenia. Tylko w przypadku najtańszych modeli płytowych stosowane są budżetowe okleiny celulozowe – dokładnie te same, co w przypadku tanich drzwi. Eksperci z Okien Kraków odradzają takie egzemplarze. Wraz z upływem czasu powłoka zewnętrzna drzwi będzie znacznie traciła na estetyce, co jest związane z uszkodzeniami oraz wytarciami okleiny.

Produkty oferowane przez naszą firmę mogą być wykończone w jednym z kilkudziesięciu dostępnych kolorów, a wybrane modele drzwi wewnątrzklatkowych mogą również występować w wersji bikolor (inny kolor od środka, inny na zewnątrz) oraz w dowolnym kolorze z palety RAL. Nowością na polskim rynku, która zdobywa uznanie wśród nowych klientów, są drzwi z powłoką zewnętrzną imitującą betonowe płyty, która coraz częściej jest wybierana przez klientów wymieniających drzwi w swoim mieszkaniu.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów i oklein do drzwi.

 

Przykładowe kolory drzwi wejściowych do mieszkań – Kraków i Małopolska

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi wewnątrzklatkowych do mieszkań? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę?

Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb oraz produkty od sprawdzonych dostawców, takich jak DELTA,  GERDA, PORTA, POL-SKONE, KR CENTER czy CENTURION.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.



*pole wymagane

 • lub zadzwoń do nas
  +48 12 307 65 62

 

Oferujemy drzwi wejściowe do mieszkania w bloku z montażem Kraków.

Top