• Zaufani
  dostawcy
 • Sprawdzone
  materiały
 • Jakość
  PREMIUM
 • 10 lat
  doświadczenia
 • Gwarancja
  Bezpieczeństwa
 • Nowoczesne
  rozwiązania

Darmowa Wycena 2

wycena okien w naszej firmie jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca

Okna Nowy Sącz

Okna Nowy Sącz? Tylko od firmy z Małopolski!

Województwo Małopolskie to region specyficzny. Mimo relatywnie dużej powierzchni gęstość zaludnienia jest znaczna, a niemal codziennie oddawany do użytku jest nowy blok czy dom. Z tego też powodu w Małopolsce niemal jak grzyby pod deszczu pojawiają się nowe firmy oferujące swoje usługi z zakresu budowlanki, stolarki czy wykończenia wnętrz. Podobnie jak w przypadku wyboru ekipy budowlanej – dobrym pomysłem będzie stawianie na firmy dostarczające stolarkę budowlaną pochodzące z danego regionu. Ma to szereg zalety, które są nie do przecenienia. Po pierwsze, stawiając na lokalny patriotyzm i zamawiając usługi z małopolskich firm oszczędzamy na kosztach ewentualnej logistyki – zarówno tych materialnych jak i niematerialnych, a więc czasu pracy. Po drugie, lokalna firma świetnie zna zwyczaje i realia rynkowe – dzięki czemu będzie w stanie zaproponować klientowi odpowiednie, dobrze skrojone usługi pod danych budynek, niezależnie od tego czy stawiamy go na obrzeżach Krakowa czy w Nowym Sączu lub Olkuszu. I wreszcie po trzecie, kupując np.: okna Nowy Sącz mamy ułatwioną ewentualną obsługę posprzedażową. Firmy takie jak nasza cenią sobie profesjonalną i fachową pomoc w użytkowaniu produktów oferowanych do sprzedaży.

ltx-parallax-layer
ltx-parallax-layer

Doskonale znamy naszą rodzimą branżę stolarki okiennej i wiemy, jak różne opinie, pomysły i rozwiązania proponowane przez potencjalnych wykonawców pojawią się na etapie porównywania ofert i doboru okien.

Gwarancja jakości

Kilka kroków do zadowolenia
z wykonanych usług

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zamówienia bezpłatnej i całkowicie niezobowiązującej wizyty naszego przedstawiciela, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązania z zakresu okien, bram garażowych i drzwi oraz dokona pomiarów budowlanych niezbędnych do przygotowania wyceny.

 • 01
  Wizyta
  Przedstawiciela
 • 02
  Profesjonalny
  pomiar
 • 03
  Darmowa
  wycena
 • 04
  Prawidłowy
  montaż

Skontaktuj się z nami

Nasze usługi oferujemy na terenie miasta Nowy Sącz oraz województwa małopolskiego i śląskiego.


 • Zadzwoń
  12 307 65 62

Co wyróżnia firmę Novobudowa oferującą okna PCV Nowy Sącz?

Nasza firma swoje pierwsze kroki na rynku usług związanych ze stolarką budowlaną stawiała w najlepszym możliwym momencie, tuż przed dużym boomem na rynku nieruchomości. Przez ostatnie 10 lat nabieraliśmy doświadczenia oddając do użytku wiele realizacji a nasze okna w Nowym Sączu czy drzwi lub bramy montowaliśmy w kilkuset lokalizacjach. Wśród zasad przyświecających naszej firmie, które przekazujemy naszym klientom są bezkompromisowa jakość produktów i usług, fachowe doradztwo a także skuteczna obsługa posprzedażowa. Staramy się oferować naszym klientom znacznie więcej niż podobne firmy działające w tej branży. Nasza firma pochodzi z Krakowa, jednak już dawno postanowiliśmy rozszerzyć obszar naszego działania o inne miasta Małopolski jak wspomniany Nowy Sączy a także Zator, Wadowice, Tarnów czy nawet Zakopane. W Novobudowie doskonale wiemy, jak ważna dla klientów jest możliwość sprawdzenia, dotknięcia i wypróbowania elementów wyposażenia domu za które płacą niekiedy duże pieniądze. Dlatego w naszym krakowskim salonie powstała specjalna sala ekspozycyjna, w której zgromadziliśmy wszystkie oferowane przez nas produkty jak okna PVC Nowy Sącz, okna aluminiowe Nowy Sącz oraz drzwi, rolety zewnętrzne i bramy. Każdego z nich można dotknąć, wypróbować jego działanie i ocenić aspekty wizualne. W tym czasie proponujemy również fachowe doradztwo!

Montaż okien Nowy Sącz – jak to robimy?

W Novobudowie doskonale znamy rynek w Małopolsce, stąd nasi konsultanci wiedzą jakie rozwiązania zaproponować naszym klientom – czasem będzie to montaż okien Nowy Sącz, a w skrajnych przypadkach wymiana okien Nowy Sącz. Decydując się na zakup okien należy pamiętać, że tematyka ta nierozerwalnie połączona jest z prawidłowym montażem okien – nawet najlepsze i najdroższe okna niemiecki czy też włoskich producentów nie będą spełniać swoich funkcji, gdy zostaną źle zamocowane. Co więcej, błędy przy montażu mogą nieświadomego inwestora sporo kosztować, bowiem ewentualne poprawianie instalacji okiennych zazwyczaj wiąże się z niewielkimi pracami rozbiórkowymi w wykończonych wnętrzach! Naszym klientom nieustannie przypominamy, że okna z montażem Nowy Sącz, wbrew obiegowej opinii, podlegają wielu technicznym i prawnym wymaganiom – znaleźć je można w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2013 roku. Wśród aspektów, na które należy zwrócić uwagę w czasie kupna i montażu stolarki są także wodoszczelność, przepuszczalność powietrza, przenikalność cieplna oraz punkt rosy.

Okna z montażem Nowy Sącz i ich wodoszczelność

Dla niemal każdego dorosłego człowieka faktem jest, że okna powinny uniemożliwiać przenikanie wody do wnętrza budynku. Należą one do tzw. przegród zewnętrznych i ich uszczelnienie ma sprawiać, że do naszego domu nie zacznie wlewać się deszczówka. Oczywiście, żaden producent czy montażysta nie da nam gwarancji okna Nowy Sącz na każde warunki pogodowe (trudno wyobrazić sobie okna, które wytrzymają huraganowy wiatr i towarzyszące mu intensywne opady deszczu). Niespotykana nawałnica i inne ekstremalne warunki pogodowe zazwyczaj oznaczają również szereg innych kłopotów, nie tylko z wodoszczelnością okien ale przede wszystkim z bezpieczeństwem domowników! Jak zgodnie twierdzą nasi specjaliści – w przypadku wodoszczelności okna PCV Nowy Sącz, niezmiernie ważne jest określenie poziomu ciśnienia wiatru – tylko znając tę wartość będziemy wiedzieć jak szczelne i odporne na przenikanie okna Nowy Sącz należy zainstalować.

Okna PVC Nowy Sącz a przepuszczalność powietrza

Nie ma co ukrywać, że w zdecydowanej większości budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i w zakładach pracy dąży się do zaprojektowania wnętrz tak by nie hulał po nich wiatr. Stąd tak ważne są nie tylko dobrze zamontowane drzwi, ale również okna i ich połączenia z ościeżnicami. Osiągnięcie całkowitej szczelności na przenikanie powietrza powinno być celem samym w sobie, bowiem posiada wiele zalet. Z punktu widzenia kosztów okna Nowy Sącz o wysokiej szczelności na przenikanie powietrza to opcja najkorzystniejsza. Oszczędzamy wtedy sporo na ogrzewaniu. Parametr ten jest do osiągniecia tylko w określonych warunkach, niestety podobnie jak w przypadku wodoszczelności – nie da się go zapewnić raz na zawsze. Najważniejsze jest to, by aby pełna szczelność była utrzymana przy możliwie jak najwyższym ciśnieniu wiatru uderzającego w zamontowane okna PCV Kraków.

Okna w Nowym Sączu i ich przenikalność cieplna

Po zakończeniu pracy wykończeniowych w domu może się zdarzyć, że po wewnętrznej stronie okien w jednym lub kilku pomieszczeniach dostrzeżemy zjawisko kondensacji pary wodnej. Brzmi strasznie, lecz zazwyczaj oznacza po prostu zaparowane szyby. Niestety, najczęściej jest to znak, że w czasie zakładania okien doszło do błędów montażowych. Kondensacja pary wodnej początkowo jest zjawiskiem niegroźnym, jednak z czasem umożliwia rozbój pleśni i innych grzybów, co może być groźne dla domowników, a zwłaszcza dla dzieciaków. W związku z tym okna PCV Nowy Sącz i ich połączenie z ościeżnicą powinny charakteryzować się współczynnikiem temperaturowym, który będzie nie mniejszy od dopuszczalnych wartości krytycznych – co zdarza się właśnie gdy dochodzi do nieprawidłowego montażu. I uszczelnienia – to wtedy w tych miejscach pojawia się wilgoć, która przyciąga zagrzybienie. Gdy już zobaczymy wykwity na ścianach – zazwyczaj jest już za późno i czeka nas kosztowny remont w okolicach otworów okiennych. W Novobudowie pracujemy tak, by zagwarantować współczynnik temperaturowy powyżej wartości krytycznej. Co więcej, pracujemy tak by oddzielić wewnętrzne części budynku i ich klimat od tego jakie warunki panują na zewnątrz. Po drugie, nasze okna z Nowego Sącza instalujemy tak by siły, które w normalnych warunkach oddziałują na okna Nowy Sącz, były przeniesione na konstrukcję całego budynku – chodzi tu o ruch, ciężar własny, siłę wiatru i różnice temperatury. Dopiero po spełnieniu tych wszystkich wymagań – można powiedzieć, że okna Nowy Sącz zostały zamontowane zgodnie z zasadami sztuki! Brzmi skomplikowanie? Nie dla nas. Jednak przed kontaktem z nami polecamy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej montować nowe okna z wykorzystaniem samej pianki, niechlujnie i niewielkim kosztem, czy lepiej zapłacić trochę więcej ale cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem przez kolejne lata?

Jak montujemy okna z Nowego Sącza?

Okna w Nowym Sączu od Novobudowy instalujemy zgodnie z zasadami sztuki – wykorzystując dwie metody. Najbardziej tradycyjna z nich to ta z wykorzystaniem pianki montażowej i wykonaniem trzech warstw uszczelniających. Tzw. metoda trójwarstwowa polega na wykonaniu na zewnątrz warstwy zapewniającej wodoszczelność. To właśnie ta warstwa nie dopuszcza do dostawania się wody do wnętrza domu. Szczeliny dylatacyjne pomiędzy ościeżnicą okna a murem należy wykonać również z tzw. warstwy środkowej, której głównym zadaniem jest utrzymywanie temperatury. Wykonuje się ją ze specjalnej pianki poliuretanowej. Od strony wewnętrznej nasze okna Nowy Sącz zabezpieczane są warstwą paroszczelną, której podstawową funkcją jest ograniczenie przedostawania się do szczelin pary wodnej – co ma fundamentalne znaczenie w ochronie przez wykwitami pleśni!

Okna aluminiowe Nowy Sącz – nie tylko uszczelnianie

Warto pamiętać, że prawidłowy montaż okna Nowy Sącz – to nie tylko ich uszczelnienie. Należy również dobrze zaplanować mechaniczne sposoby zamocowania okien w otworach okiennych. Należy przygotować otwory tak by były możliwie jak najbardziej prostokątne, o strukturze umożliwiającej przyczepianie spoiwa i izolacji, w miarę gładkiej i spoistej. To umożliwi właściwą aplikację wszystkich materiałów

Wymiana okien Nowy Sącz – dlaczego można nam zaufać?

Novobudowa to firma z Małopolski o wieloletniej historii i sprawdzonych rozwiązaniach. Na montażach okien, drzwi czy rolet zjedliśmy zęby i doskonale wiemy czego nie robić na placu budowy. Nie wstawiamy balkonowych okien na cegłówkach, styropianie albo w powietrzu, nie wstawiamy okien do źle zwymiarowanych otworów, nie uszczelniamy montażu samą pianką PU, a nasze ekipy nie dbają o oszczędności w postaci mniejszej ilości punktów mocowania okna do muru! Stawiając na Novobudowę kupujesz sobie spokój i perfekcyjnie założone okna PCV Nowy Sącz.

Gdzie pracujemy?

Jako firma z Małopolski nasze usługi oferujemy w całym regionie – nasze realizacje można zobaczyć w Krakowie, Tarnowie, w Skawinie, Wadowicach, Zatorze, Chrzanowie, Limanowej, Nowym Sączu, Makowie Podhalańskim czy w Zakopanem! Wszędzie tam wstawialiśmy okna Nowy Sącz, ale również drzwi, rolety zewnętrzne czy bramy garażowe.

Okna Novobudowa w województwie małopolskim

Top