Drzwi drewniane Kraków w najlepszej cenie

Drzwi drewniane na zewnątrz to produkty dla wymagających klientów, którzy oczekują najwyższej jakości wykonania i świetnych parametrów w połączeniu z niepowtarzalnym wzornictwem zapewnionym przez unikatowe drewno. Ze względu na różnorodność modeli i rodzajów wykończeń, tego typu drzwi wejściowe wybierane są zarówno do nowoczesnych domów energooszczędnych i pasywnych, jak i do starszych budynków o tradycyjnej architekturze.

Oferowane przez naszą firmę modele spełniają rygorystyczne normy narzucone tego typu stolarce. Produkty są maksymalnie ciepłe, szczelne, bezpieczne oraz bogato wyposażone. Występują również w wersji z nakładką aluminiową, co maksymalnie chroni powłokę, a jednocześnie zachowuje naturalny charakter drewna.

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje zewnętrzne drzwi drewniane Małopolska!

Drewniane drzwi zewnętrzne Kraków– co je wyróżnia

Energooszczędność

Drzwi drewniane Kraków występują w różnych grubościach skrzydła, a co za tym idzie – w zależności od modelu – mogą osiągać zróżnicowane parametry termiczne. Nasza firma w swojej ofercie posiada drzwi o grubości 72-101 mm, których deklarowany współczynnik przenikania ciepła wynosi od Ud=1,2W/m2K do nawet Ud=0,68W/m2K.

Drzwi o grubości skrzydła większej niż 82 mm spełniają wszelkie normy narzucone stolarce przeznaczonej do budynków pasywnych i energooszczędnych i są ciekawą alternatywą dla aluminiowych drzwi pasywnych. Drzwi z drewna Kraków z przeszkleniami w skrzydle wyposażone są w niskoemisyjne, zespolone pakiety szybowe zbudowane nawet z pięciu warstw szkła oddzielonych od siebie ciepłymi ramkami z tworzywa sztucznego.

Standardowym wyposażeniem drzwi są ościeżnice o profilu zamkniętym (w całości wykonane z drewna) oraz ciepłe progi – drewniane lub aluminiowo-tworzywowe wraz z przegrodą termiczną. Próg dostarczany jest w komplecie wraz z systemowym poszerzeniem podprogowym wykonanym z ciepłego i jednocześnie trwałego materiału typu EPS, XPS, klinaryt lub purenit. Taki materiał minimalizuje mostki termiczne w przestrzeni progowej i eliminuje zjawisko przemarzania oraz przedmuchy zimnego powietrza.

drzwi drewniane Kraków - dlaczego warto zamówić u Nas?

Solidność i trwałość

Drewno, które jest materiałem w pełni naturalnym, podlega procesowi starzenia pod wpływem m.in. czynników atmosferycznych. Zdecydowana większość producentów pod rygorem utraty praw gwarancyjnych zaleca montaż drzwi wyłącznie pod zadaszeniem.

Aby ochronić powłokę przed szkodliwym wpływem zimna, deszczu, śniegu czy słońca, drzwi posiadają kilkuwarstwowe powłoki ochronne, których zadaniem jest zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, zadrapaniami i zarysowaniami, a także podkreślenie naturalnego piękna drewna oraz zapewnienie odpowiedniej trwałości i wieloletniego użytkowania.

Eksperci z firmy Okna Kraków są zdania, że niezależnie od sposobu zabezpieczenia drzwi i rodzaju powłoki, z czasem naturalny materiał będzie wymagał konserwacji. Dla inwestorów, którzy chcą cieszyć się pięknymi drzwiami bez konieczności wykonywania konserwacji w dłuższym, kilkunastoletnim okresie eksploatacji, przewidziano idealne rozwiązanie – drzwi drewniane z nakładką ALU, która w 100% zabezpiecza zewnętrzną warstwę poszycia przed szkodliwymi wpływem warunków atmosferycznych.

drzwi zewnętrzne drewniane Kraków - Dobra cena i profesjonalny montaż

Nowoczesny wygląd

Mitem jest to, że drewniane modele pasują wyłącznie do budynków o tradycyjnej i klasycznej bryle. Producenci prześcigają się w proponowaniu nowoczesnych wzorów, które pod względem designu niejednokrotnie zawstydzają nawet stolarkę aluminiową.

W ofercie naszej firmy znajdziesz między innymi drzwi:

  • drewniane wykończone różnym rodzajem szkła,
  • wykonywane w ponadnormatywnej wysokości 3 metrów,
  • obłożone betonem architektonicznym.

Mnogość różnych nowoczesnych wzorów, rodzajów wykończeń oraz futurystycznych akcentów takich jak np. podświetlenie LED przyprawi o zawrót głowy nawet najbardziej wymagającego inwestora. Mogą być wykonane w wersji wielkogabarytowej (wraz z naświetlami zamontowanymi we wspólnej ramie) w wariancie przylgowym oraz bezprzylgowym z ukrytymi zawiasami.

Konfigurując swoje wymarzone drzwi, będziesz mógł wybrać jeden z kilkuset wzorów lub zaprojektować własny, niepowtarzalny model.

Jaki producent drzwi drewnianych Małopolska - współpracujemy z najlepszymi producentami z Polski

Kompatybilność z systemem Inteligentnego Domu

Oferowane przez nas drzwi drewniane Małopolska posiadają praktycznie taki sam wachlarz możliwości konfiguracji związanej z systemem Inteligentnego Domu, jak aluminiowe.

Nasza oferta obejmuje modele wyposażone w zamki automatyczne lub elektryczne (otwierane za pomocą silnika). Wielopunktowe zasuwnice elektryczne mogą być obsługiwane za pomocą urządzeń kontroli dostępu lub zdalnie – poprzez np. aplikację na smartfona czy piloty zdalnego sterowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie drzwi obsługiwać poprzez klawiaturę kodową, czytnik linii papilarnych czy estetyczny i zarazem dyskretny przycisk w pochwycie lub sensor dotykowy.

Drzwi polecane przez naszych specjalistów można bez przeszkód połączyć w spójny i kompatybilny system inteligentnego domu obsługujący różne urządzenia, takie jak brama garażowa, furtka i brama posesyjna, rolety zewnętrzne, alarm domowy, oświetlenie ogrodu i wiele innych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemów inteligentnego domu, przejdź do sekcji „akcesoria do drzwi”.

Drzwi z drewna Kraków - stylowe, niepowtarzalne i niedrogie

Cechy drzwi

Budowa drzwi drewnianych zewnętrznych

Drzwi drewniane mogą być produkowane z różnych gatunków drewna. Na polskim rynku najczęściej spotykane są dębowesosnowe oraz z drewna meranti. Budowa drzwi może się między sobą różnić. W zależności od tego, czy wybierzesz wykonane w technologii płytowej, czy bardziej spodobają Ci się pasywne drzwi zlicowane z ościeżnicą, rodzaj wypełnienia, stabilizator oraz materiał ocieplający może być inny.

Konstrukcja najczęściej oferowanych przez nas modeli dedykowanych do budynków energooszczędnych składa się z ramiaka wykonanego z wielolamelowej klejonki drewnianej połączonej ze stabilizującymi skrzydło profilami kompozytowymi. Wypełnieniem skrzydła zwykle jest termoizolacyjna piana poliuretanowa. Poszycie zewnętrzne wykonywane jest z wodoodpornej płyty o grubości od 7 mm do 12 mm zabezpieczonej systemem pięciopowłokowego malowania.

Zastosowany system malowania ułatwia utrzymywanie czystości, a zabezpieczona powłoka nie ulega zżółknięciu, nie reaguje z potem ludzkich rąk, kremami czy olejami. Na całym obwodzie drzwi znajduje się system uszczelek komorowych, natomiast w dolnej krawędzi skrzydła – uszczelka opadająca. Skrzydło dociskane jest do progu wykonanego z aluminium lub hybrydy ALU-PVC i współpracuje z ościeżnicą blokową wykonaną z litego drewna wykończoną obłogiem drewnianym w kolorze skrzydła.

Interesują cię drzwi drewniane wewnętrzne Kraków? Zapytaj Nas o nie

Wersje wykonania drzwi wejściowych drewnianych

Można zamówić jako jedno- lub dwuskrzydłowe w wymiarze typowym, ustandaryzowanym ze względu na szerokość i wysokość otworu. Opcją dostępną u coraz większej liczby producentów jest możliwość wykonania drzwi na konkretny wymiar i idealne dopasowanie ich do posiadanego otworu. Można także wykonać pojedyncze skrzydło do wysokości nawet trzech metrów.

Modele drewniane występują jako jednoskrzydłowe – otwierane na zewnątrz oraz do środka – oraz dwuskrzydłowe z dostawką boczną. Często praktykowanym rozwiązaniem są modele wyposażone w naświetle boczne lub górne wykonane np. w fantazyjnym, łukowym kształcie. W takim wariancie cała konstrukcja, identycznie jak w przypadku modeli aluminiowych, będzie wykonana we wspólnej ramie konstrukcyjnej.

Standardowe drzwi drewniane występują jako przylgowe. Oznacza to, że ich skrzydło jest odsunięte od ościeżnicy na głębokość tzw. przylgi, a zawiasy pozostają widoczne. Na życzenie bardziej wymagającego klienta można wykonać drzwi w wariancie bezprzylgowym, w którym domknięte skrzydło tworzy z ościeżnicą jedną płaszczyznę, a tzw. ukryte zawiasy pozostają niewidoczne.

Najnowszymi trendami we wzornictwie są:

  • wykończenie skrzydła płytami betonu architektonicznego,
  • całkowicie zabudowane szkłem lustrzanym,
  • drewniane z zewnętrzną nakładką ALU.

Drzwi drewniane Małopolska - Szybko, tanio i solidnie

 

Przykładowe modele zewnętrznych drzwi drewnianych

Kolory drewnianych zewnętrznych drzwi

Oferowane przez naszą firmę modele dostępne są w palecie kilkudziesięciu kolorów standardowych – do wyboru. Na życzenie klienta istnieje możliwość pomalowania na dowolny odcień z palety RAL. Wybrane modele mogą występować w tzw. bikolorze. W takim wariancie skrzydło od zewnątrz posiada inny kolor niż od środka.

Należy pamiętać, że drzwi drewniane Kraków wykonane są z niepowtarzalnego materiału, którego usłojenia, spękania i sęki wpływają zarówno na odcień wybranego pigmentu, jak i strukturę powierzchni. W związku z tym przy zamawianiu np. dwóch kompletów w tym samym kolorze, najprawdopodobniej nie uzyskasz efektu identycznego dopasowania barwy i odcienia.

Twoje wymarzone drzwi mogą również zostać wykończone szkłem, lustrem, betonem architektonicznym lub nakładką aluminiową, która może być pomalowana proszkowo na dowolnie wybrany przez Ciebie odcień (dopasowany do bramy garażowej lub ogrodzenia).

 

Przykładowe kolory zewnętrznych drzwi drewnianych – Małopolska i Kraków

Zamki i sterowanie do drzwi wejściowych

Oferowane przez firmę Okna Kraków modele są standardowo wyposażone w wielopunktowy zamek automatyczny, który za dopłatą można zamienić na zamek listwowy sterowany silnikiem elektrycznym. W obu przypadkach drzwi zaryglują się automatycznie po domknięciu skrzydła do ościeżnicy np. za pomocą samozamykacza z blokowanym ramieniem, a do pełnego zamknięcia nie trzeba używać klucza.

Zamki automatyczne oferowane razem z drewnianymi modelami wyposażone są w komfortową funkcję dzienną, która pozwala na łatwe otwieranie drzwi wyposażonych w pochwyt – bez wykorzystywania do tego celu klucza. Dostępne typy zamków automatycznych zróżnicowane są pod względem liczby punktów ryglujących oraz rodzaju rygli (języki vs hako-bolce) i klasy antywłamaniowości.

Zamki elektryczne mogą być obsługiwane za pomocą dowolnego akcesorium kontroli dostępu oraz systemu inteligentnego domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zamkach automatycznych i elektrycznych, a także systemów kontroli dostępu i zdalnego sterowania, przejdź do sekcji „akcesoria do drzwi”.

Jaki producent drzwi drewnianych Kraków? Sprawdź naszą ofertę

Przeszklenia drewnianych drzwi zewnętrznych

Nasze modele mogą posiadać zarówno przeszklenie w skrzydle, jak i być wyposażone w naświetla (boczne lub górne).

W zależności od modelu ich grubości stosowane są zespolone pakiety trzy-, cztero-, a nawet pięcioszybowe o współczynniku przenikania ciepła Ug od 0,7W/m2K do nawet 0,4W/m2K. Szyby stosowane w naświetlach ze względu na grubość ramy mogą różnić się od tych stosowanych w samym skrzydle.

Decydując się na zakup drzwi drewnianych, możesz wybrać konkretny rodzaj szkła – tradycyjne przezierne w wersji hartowanej (VSG), bezpieczne (33.1), antywłamaniowe (P2, P4), oranamentowe, piaskowane lub barwione na wybrany kolor.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatne wzorniki rodzajów szyb i przeszkleń.

 

Przykładowe rodzaje szyb i przeszkleń do drzwi drewnianych

Wyposażenie drewnianych drzwi wejściowych 

Modele wyposażone są w komplet okuć wybrany przez klienta. Możesz zamówić drewniane z klamko-klamką lub pochwytem zewnętrznym wykonanym w designerskim kształcie.

W modelach drewnianych oferowanych przez naszą firmę masz także możliwość wyboru rodzaju i kształtu okuć spośród kilkunastu dostępnych modeli. Decydując się na model z drewna, możesz również wybrać typ zastosowanych zawiasów. Standardowo dostępne są regulowane w kilku płaszczyznach widoczne zawiasy nawierzchniowe, które za dopłatą można zamienić na zawiasy całkowicie ukryte.

Zamówione drzwi zostaną dostarczone jako kompletny produkt, już gotowy do montażu. Jego standardowym wyposażeniem jest: ościeżnica drewniana, próg drewniany lub drewniano-aluminiowy, okucia drzwiowe (klamki, szyldy, rozety, wkładki) oraz komplet kluczy. W zależności od wybranych wcześniej opcji dodatkowych, drzwi mogą zostać wyposażone w systemy kontroli dostępu i inne opcjonalne dodatki.

Okna Kraków – rzetelny i godny zaufania producent

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować ze specjalistą? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę lub zamówić bezpłatny pomiar na Twojej budowie? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Możesz być pewien, że zaoferujemy Ci nowoczesne rozwiązania od sprawdzonych dostawców, takich jak PARMAX, ERKADO, WIATRAK.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.
    Top