Zastanawiając się nad wyborem konkretnego producenta i modelu, z pewnością chciałbyś szybko poznać cenę produktu, którym jesteś zainteresowany. Musisz jednak wiedzieć, że bez poznania Twoich preferencji i oczekiwań nie będziemy w stanie przygotować cennika, który byłby dopasowany do Twoich potrzeb.

Producent i model, wzór i kolor, klasa antywłamaniowości, akustyka, rodzaj okuć i zamków, rodzaj ościeżnicy – wszystkie te cechy mają wpływ na finalną cenę. Nasi eksperci, chcąc już za pierwszym razem przedstawić Ci precyzyjną ofertę, będą prosić Cię o przekazanie możliwie jak największej ilości szczegółów.

Podobnie wyglądające na pierwszy rzut oka drzwi zewnętrzne mogą różnić się cenowo nawet o kilkaset procent. Wszystko będzie zależało od tego, co faktycznie zostało uwzględnione w ofercie i czym dokładnie jest produkt, który zostanie Ci zaproponowany.

Nasza firma bezpłatnie przygotuje dla Ciebie wycenę drzwi zewnętrznych, dzięki czemu będziesz mógł poznać szacunkowe koszty jeszcze przed przeprowadzeniem pomiarów budowlanych. Sprawdzając ceny w pierwszej kolejności, będziesz miał pewność, że inwestycja nie przekroczy zaplanowanego budżetu, a sama cena będzie akceptowalna.

Cena drzwi – od czego zależy

Chcąc poznać orientacyjne ceny, musisz podać przynajmniej kilka najistotniejszych na tym etapie informacji. Ogólne zapytanie np. „drzwi w kolorze orzech z szybą mleczną” nie jest wystarczające do przygotowania profesjonalnej wyceny i może narazić Cię na niepotrzebny wzrost kosztów po doprecyzowaniu Twoich oczekiwań. Jakie są najważniejsze informacje służące do przygotowania wyceny?

Wymiary otworów drzwiowych

Większość drzwi i zewnętrznych posiada wyłącznie wystandaryzowane wymiary. Oznacza to, że bez wstępnego zwymiarowania otworów, dobór konkretnych drzwi jest niczym wróżenie z fusów.

Szerokość i wysokość otworu jest jedną z najistotniejszych informacji, jakie są potrzebne na tym etapie. W przypadku otworów niestandardowych i braku możliwości ich modyfikacji, inwestor będzie zmuszony do wyboru drzwi, które produkowane są na wymiar, a w większości przypadków wiąże się to z wyższą ceną. W pewnych przypadkach możliwe jest zamówienie drzwi fabrycznie podciętych o wymiarach niepełnych albo zastosowanie ościeżnic renowacyjnych lub innego typu.

Każda sytuacja montażowa jest inna, szczególnie w budynkach rewitalizowanych i remontowanych z niestandardowymi otworami montaż i dobór drzwi zewnętrznych jest nie lada wyzwaniem. Specjaliści z firmy Okna Kraków po otrzymaniu wstępnych wymiarów będą w stanie doradzić i dobrać odpowiednie drzwi, kierując się optymalnym stosunkiem ceny do możliwości montażowych.

Nie martw się, czy na pewno precyzyjnie wymierzyłeś otwory drzwiowe. Jeśli tylko wyrazisz takie życzenie, nasz doradca przyjedzie do Twojego mieszkania lub na Twoją budowę i dokona własnych pomiarów.

Typ pomieszczenia

Już na etapie wstępnej wyceny powinniśmy wiedzieć, w jakim budynku oraz w jakich pomieszczeniach zostanie zamontowana stolarka.

Pierwsza kwestia związana jest ze stawką podatku VAT. W przypadku montażu w budynku należącym do firmy, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, trzeba będzie zastosować stawkę 23% VAT. Natomiast w budynku mieszkalnym o powierzchni nieprzekraczającej 300 m2 podatek VAT wyniesie preferencyjne 8%.

Druga kwestia związana jest bezpośrednio z konfiguracją. Dla przykładu drzwi:

 • do łazienek powinny posiadać odpowienią przestrzeń (kratka, tuleje, podcięcie) wentylacyjną oraz odpowiedni zamek,
 • do gabinetów lekarskich powinny posiadać bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej i być wyposażone w uszczelkę opadającą,
 • zewnętrzne zgodnie z przepisami muszą mieć światło przejścia o szerokości minimum 90 cm oraz współczynnik przenikania ciepła na określonym w normach poziomie.

Jak widać na powyższym przykładzie, rodzaj i charakter pomieszczenia, w którym stolarka ma być zamontowana, wpływa na to, jakie cechy użytkowe powinny spełniać drzwi i w co powinny być wyposażone. Nasi eksperci po otrzymaniu od Ciebie informacji o charakterze pomieszczeń, w których ma być montowana stolarka, pomogą Ci w prawidłowym doborze drzwi zewnętrznych.

Wzór i model drzwi

Bardzo ważnym elementem, który pozwoli uniknąć tworzenia wycen na produkty spoza kręgu Twoich zainteresowań, jest określenie designu, którego oczekujesz. Fachowcy udostępnią Ci kilkanaście folderów i katalogów z modelami, z których wybierzesz atrakcyjne dla Ciebie.

Jeśli natomiast masz konkretny zamysł na wygląd Twoich nowych drzwi, a nie znajdziesz w katalogach odpowiedniego wzoru – nic straconego. Wystarczy, że prześlesz nam zdjęcie znalezione np. w Internecie lub naszkicujesz przykładowy wzór, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zaproponować Ci produkt w analogicznym stylu i designie.

Kilku naszych dostawców pozwala na całkowite spersonalizowanie produktu. Ty przedstawiasz swoją koncepcję, a producent wykonuje indywidualnie zaprojektowany dla Ciebie wzór.

Estetyka

Wybór koloru, dodatków wykończeniowych czy rodzaju klamek może znacznie wpływać na finalną cenę drzwi zewnętrznych. W zależności od producenta, konkretnego modelu oraz typu, część wariantów wyposażenia dostępna jest w standardzie, a część – za odpowiednią dopłatą. Różna polityka handlowa poszczególnych producentów może skutkować tym, że drzwi innych dostawców w tym samym kolorze mogą różnić się między sobą ceną.

Do przygotowania wyceny będziemy potrzebowali poznać Twoje oczekiwania estetyczne.

 • Wybierz dwa, trzy kolory, jakimi jesteś zainteresowany.
 • Określ oczekiwania względem elementów zdobniczych.
 • Zdecyduj o rodzaju klamek, pochwytów i przeszkleń.
 • Określ, czy drzwi będą wykonane w wersji przylgowej, czy bezprzylgowej.

Pozostałe preferencje

Większość sprzedawanych w naszej firmie drzwi zewnętrznych wyposażona jest w akcesoria dodatkowe, które wpływają na poprawę ich funkcjonalności. Wszelkie dodatki, które wybierzesz, przyczynią się do wzrostu lub obniżenia finalnej ceny. Dlatego ważne jest, aby szczegółowo określić swoje wymagania.

 • Chcesz aby Twoje drzwi były zabezpieczone przez potencjalnym włamaniem?
 • Oczekujesz bardzo dobrej izolacyjności cieplnej oraz zapewnienia ochrony przed odgłosami dobiegającymi z klatki schodowej?
 • Pragniesz, aby Twoje nowe drzwi zewnętrzne posiadały kolor dopasowany do stolarki okiennej lub bramy garażowej?
 • Chcesz otwierać drzwi za pomocą aplikacji w smartfonie lub klawiatury kodowej zamontowanej na zewnętrznej elewacji budynku?

Twoje wymagania i oczekiwania są dla naszych doradców najważniejsze. Tylko znając Twoje potrzeby, będziemy mogli zaproponować drzwi w pełni dopasowane do Ciebie, a jednocześnie unikniemy wyceniania dziesiątek produktów, które na pewno nie spotkają się z Twoją aprobatą.

Lokalizacja i zakres usług

Do wyceny konieczne będzie:

 • określenie miejscowości, w której znajduje się Twój dom lub mieszkanie,
 • zaznaczenie, jakimi usługami jesteś zainteresowany.

Zdecydowana większość modeli oferowanych przez naszą firmę sprzedawana jest wraz z usługą transportu oraz montażu. W przypadku drzwi montowanych w starych mieszkaniach lub domach zajmujemy się również kompleksowymi usługami towarzyszącymi, między innymi demontażem i utylizacją, dostosowywaniem i przerabianiem istniejących otworów, obróbką tynkarską po montażu, skracaniem skrzydeł itp.

Nasze usługi związane z montażem wykonujemy głównie w województwie małopolskim ze szczególnym naciskiem na Kraków. Po indywidualnym uzgodnieniu przyjmujemy również zlecenia z całej Polski.

Wycena drzwi – poszczególne etapy

1. Wysłanie zapytania na kontakt@oknakrakow.pl.

2. Doprecyzowanie wątpliwości – odesłanie katalogów i folderów z wzorami i modelami.

3. Przygotowanie oferty.

4. Korekty wyceny i oferty alternatywne.

5. Wstępna akceptacja ze strony inwestora.

6. Pomiar w mieszkaniu lub na budowie.

7. Finalna oferta po pomiarach weryfikacyjnych.

Cennik drzwi – pamiętaj o tym, że:

 • Drzwi zewnętrzne kupujesz na conajmniej kilka, kilkanaście lat. Porównując cennik u konkurencyjnych ofert, zwróć szczególną uwagę na doświadczenie dostawcy oraz warunki gwarancji producenta. Czasami zdarza się, że tańsza oferta zawierająca produkty podobnej na pierwszy rzut oka jakości posiada wiele wyłączeń gwarancyjnych. To sprawia, że w długoletniej perspektywie zakup takich produktów może okazać się bardziej ryzykowny.
 • Obiektywne porównanie dwóch różnych ofert jest trudnym zadaniem dla osoby niebędącej fachowcem. Rozsądek i praktyka rynkowa pokazują jednak, że ceny produktów i usług o podobnej jakości zwykle są do siebie mocno zbliżone. Ze szczególną podejrzliwością traktuj oferty odczuwalnie tańsze od średniej rynkowej.
 • Obcojęzyczna nazwa producenta nie musi oznaczać, że produkt jest lepszy od polskiego odpowiednika, a grubsze skrzydło wcale nie będzie równało się z półką produktów wyższej jakości. Nie przepłacaj za parametry, które nie zapewnią Ci żadnych korzyści. Wybieraj i porównuj produkty indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb.
 • Dopiero po dokonaniu pomiarów na Twojej budowie oraz dłuższej rozmowie precyzującej Twoje wymagania będziesz mógł otrzymać w pełni wiążącą i dedykowaną Twoim potrzebom ofertę. Wyceny przygotowane wyłącznie na podstawie projektu architektonicznego mogą wprowadzić Cię w błąd i nie uwzględniać wielu nieprzewidzianych kosztów. Nie wahaj się zaprosić wykonawcę na pomiary. Będziesz mógł zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje oraz ocenić jego wiedzę i doświadczenie.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.*pole wymagane

 • lub zadzwoń do nas
  +48 12 307 65 62
Top