Wszystkie rolety zewnętrzne dostępne w ofercie naszej firmy – niezależnie od typu czy rodzaju sterowania – mogą, a nawet powinny zostać wyposażone w szereg funkcjonalnych dodatków i akcesoriów, które poprawią komfort ich obsługi.

Najczęściej spotykanymi akcesoriami do rolet są wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne, dzięki którym rolety są sterowane automatycznie lub z dowolnego miejsca na świecie. Nie znaczy to, że rolety sterowane ręcznie nie mogą posiadać dodatkowych elementów, które ułatwiałyby ich codzienną obsługę.

Rolety ręczne (w zależności od ich przeznaczenia) mogą być wyposażone w zwijacze, korby lub zamki sprężynowe, które pomocne będą chociażby dla posiadaczy okien.

Doposażenie rolet automatycznych o praktyczne rozwiązania z zakresu inteligentnej automatyki pozwala optymalnie chronić Twój dom, zapobiegając nadmiernemu wyziębianiu i nagrzewaniu pomieszczeń. Poniżej przedstawiamy wybraną listę najpopularniejszych części do rolet i żaluzji – zarówno tych obsługiwanych ręcznie, jak i automatycznie.

Dodatki do rolet – co znajdziesz w naszej ofercie

Zwijacz sznurowy

Zwijacz sznurowy (lub inaczej zwijacz paska) zaliczany jest do standardowego wyposażenia wszystkich obsługiwanych ręcznie rolet zewnętrznych dostępnych w ofercie firmy Okna Kraków. Ten dodatek umożliwia szybkie i komfortowe obsługiwanie rolet bez ryzyka samoczynnego i nagłego opuszczenia ich. Obudowa zwijacza montowana jest przeważnie na ramie skrzydła okiennego, po jego lewej lub prawej stronie.

Zwijacz korbowy

Obsługa rolet zewnętrznych o większych gabarytach i dużym ciężarze za pomocą zwijacza sznurowego może sprawiać pewne trudności. Rozwiązaniem tej sytuacji jest mechanizm korbowy, który ułatwia podnoszenie i opuszczanie nawet najcięższych pancerzy rolet, dzięki czemu nie jest konieczne używanie siły.

Mechanizm korbowy dostępny w roletach oferowanych przez naszą firmę to atrakcyjna i bardzo ekonomiczna alternatywa do rolet wyposażonych w silnik elektryczny. Korba oraz jej obudowa standardowo występują w kolorze białym lub brązowym. Na szczególne życzenie klienta możliwe jest zastosowanie dowolnego koloru z palety RAL.

Zamek sprężynowy

Zamek sprężynowy jest stosowany w roletach obsługiwanych ręcznie jako dodatkowe zabezpieczenie biur, sklepów oraz pawilonów handlowych.

Mechanizm sprężynowy wraz z dodatkowym zamkiem pozwala na swobodne opuszczanie i podnoszenie rolety zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony zabezpieczanego pomieszczenia, uniemożliwiając podniesienie jej przez osoby nieuprawnione. Zamek może być montowany w dolnej listwie końcowej lub listwie pośredniej. Roleta wyposażona w mechanizm sprężynowy w standardzie posiada odpowiedni system uchwytów.

Rozwiązanie to jest rekomendowane przez naszych specjalistów jako skuteczne zabezpieczenie wejścia do lokali lub witryn sklepowych.

Czujniki zewnętrzne

Automatyczne rolety zewnętrzne dostępne w naszej ofercie mogą zostać połączone z kilkoma typami czujników zewnętrznych, które będą sterować pracą rolet, np. w zależności od pogody.

Często spotykanym urządzeniem dedykowanym roletom zewnętrznym jest czujnik wiatru, który po wykryciu wiatru wiejącego ze zdefiniowaną wcześniej prędkością zasunie rolety zewnętrzne, chroniąc tym samym nasze okna. Na rynku dostępne są również czujniki deszczu i zmierzchu, które działają analogicznie jak czujnik wiatru. Różnicą jest to, że rolety opuszczą się po wykryciu intensywnych opadów lub w porze wieczornej.

Przełączniki naścienne

Dostępne w setkach kształtów, typów, rodzajów wykończeń oraz kolorów przełączniki naścienne służą do sterowania roletami zewnętrznymi wyposażonymi w napędy elektryczne. Przełączniki naścienne występują w wersji zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej, działając jak tradycyjne piloty zdalnego sterowania.

Przełączniki i przyciski naścienne oferowane przez firmę Okna Kraków z Małopolski pozwalają sterować funkcjami konkretnej rolety w formie komend: „podnieś”, „opuść”, „zatrzymaj”. Umożliwiają także obsługę nawet kilkunastu rolet jednocześnie.

Programatory

Dodatkowymi urządzeniami, które nasi specjaliści polecają do rolet automatycznych są programatory czasowe. Dzięki nim możliwe jest ustawienie pewnych scenariuszy pracy rolet powiązanych z naszym cyklem dnia.

Dla przykładu – codziennie, od poniedziałku do piątku wyjeżdżasz z pracy o godzinie 8:00 i wracasz około 18:00. Korzystając z programatora czasowego, możesz w taki sposób ustawić rolety zewnętrzne, aby zasuwały się kilka minut po Twoim wyjściu z domu i podnosiły tuż przed Twoim powrotem.

Programatory można skonfigurować również w taki sposób, aby symulowały obecność domowników podczas wyjazdów wakacyjnych. Rolety mogą w ciągu dnia kilka razy zmieniać swoje położenie, skutecznie odstraszając potencjalnych włamywaczy. Oczywiście, na każdy dzień tygodnia możesz zaprogramować inny scenariusz dostosowany do planu dnia wszystkich domowników.

Piloty do rolet zdalnego sterowania

Podstawowym urządzeniem sterującym roletami automatycznymi są piloty zdalnego sterowania. Działające za pomocą fal radiowych umożliwiają obsługę rolet zewnętrznych w promieniu oddalonym nawet o kilkaset metrów.

Nowczesne piloty do rolet oferowane przez firmę Okna Kraków pozwalają na sterowanie każdą pojedynczą roletą z osobna lub zdefiniowaną wcześniej grupą rolet (np. tych umiejscowionych na parterze lub wszystkimi jednocześnie). Piloty zdalnego sterowania występują w kilkudziesięciu modelach do wyboru. Różnią się między innymi kształtem i kolorem obudowy, rodzajem i zaawansowaniem funkcji oraz metodą nacisku.

Coraz większą popularnością cieszą się innowacyjne piloty do rolet wyposażone w podświetlane i dotykowe ekrany LCD.

Systemy Inteligentnego Domu

Rozszerzeniem możliwości bezprzewodowej obsługi rolet zewnętrznych jest system Inteligentnego Domu. Zapewnia on wszystkie zalety tradycyjnego sterowania radiowego i pozwala na uaktywnienie nowych, niedostępnych wcześniej funkcji.

Główną zaletą systemu jest całkowicie zdalna obsługa wszystkich rolet zewnętrznych za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfonie, tablecie lub laptopie. Logując się do aplikacji, będziesz miał podgląd na położenie rolet i ich aktualny stan pracy. Oprogramowanie natychmiast powiadomi Cię o zdarzeniach losowych, takich jak nadmierny wiatr, burza, opady śniegu lub próba włamania. Z aplikacji będziesz mógł korzystać praktycznie wszędzie – warunkiem jest dostęp do Internetu.

Opisywana technologia jest kompatybilna z innymi urządzeniami. W jednym systemie będziesz mógł sterować roletami okiennymi, bramą garażową, drzwiami wejściowymi wyposażonymi w zamek elektryczny, oświetleniem budynku i innymi urządzeniami połączonymi ze sobą.

Ponadto, system Inteligentnego Domu pozwoli Ci na zaprogramowanie oraz uaktywnienie dowolnych scenariuszy, które mogą realizować założoną sekwencję zdarzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikacja samoczynnie otworzyła Ci bramę, gdy tylko znajdziesz się w jej pobliżu – rolety zewnętrzne podniosą się automatycznie, gdy oprogramowanie wykryje, że właśnie wracasz z pracy do domu.

Rozwiązania z dziedziny technologii inteligentnych dostępne w firmie Okna Kraków sprawią, że Twój dom oraz Twoje rolety zewnętrzne staną się całkowicie „smart”.

Powyższa lista odzwierciedla tylko część możliwych do wyboru opcji dodatkowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o akcesoriach do rolet zewnętrznych, technologiach inteligentnych lub możliwościach sterowania – zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Chętnie spotkamy się z Tobą na Twojej budowie i porozmawiamy o wizji Twojego wymarzonego domu. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia, zaprezentujemy Ci najlepsze rozwiązania z zakresu rolet zewnętrznych, automatyki do rolet oraz sposobu ich montażu i prawidłowej wyceny.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.*pole wymagane

  • lub zadzwoń do nas
    +48 12 307 65 62
Top