Doskonale rozumiemy, że już na tym etapie chciałbyś szybko poznać cenę bramy garażowej lub przemysłowej. Pamiętaj jednak, że nie znając wymiarów i oczekiwanych parametrów technicznych domu, technologii i lokalizacji budowy, oczekiwań estetycznych i antywłamaniowych, wymogów energetycznych, wentylacyjnych, dźwiękochłonnych itd. przygotujemy ofertę, która niekoniecznie będzie dopasowana do potrzeb Twoich oraz Twojego domu. Słowem – im więcej informacji otrzymamy do Ciebie na etapie wstępnym, tym bardziej precyzyjną wycenę bramy przygotujemy.

Naturalnym jest, że przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego wykonawcy, chciałbyś poznać szacunkową cenę bramy garażowej, uchylnej czy przemysłowej, a także cenę jej montażu. Na finalną cenę bramy wpływa jednak bardzo wiele czynników, między innymi:

 • producent,
 • model,
 • kolorystyka,
 • rodzaj przetłoczeń,
 • struktura powierzchni,
 • rodzaj zastosowanej automatyki,
 • parametry termiczne,
 • typ montażu,
 • wyposażenie dodatkowe.

Różnice pomiędzy poszczególnymi produktami mogą się wahać nawet o 100%. Wszystko zależy od tego, co zostało faktycznie uwzględnione w cenie. Nasza firma działająca na terenie Krakowa i województwa małopolskiego przygotowuje bezpłatne wyceny bram garażowych i przemysłowych, które pozwolą Ci poznać szacunkowe koszty jeszcze przed umówieniem się na darmowy pomiar. Dzięki temu, umawiając się na spotkanie z naszymi specjalistami, będziesz miał wstępne rozeznanie oraz znał proponowane koszty.

Wycena bramy garażowej lub przemysłowej

Aby poznać orientacyjne ceny bram garażowych lub przemysłowych, powinieneś dokładnie określić swoje oczekiwania oraz podać podstawowe informacje, które pozwolą nam zawęzić proponowane produkty. Ogólna informacja będzie niewystarczająca do przygotowania profesjonalnej wyceny bramy i może Cię narazić na nieplanowany wzrost kosztów po finalnym doprecyzowaniu Twoich preferencji. Zobacz, jakie są najistotniejsze informacje, które chcemy poznać do przygotowania cennika bramy garażowej lub przemysłowej.

Wymiary otworu garażowego

Najważniejszą informacją przy ustalaniu ceny bramy są wymiary garażu, w którym brama zostanie zamontowana. Wysyłając do nas prośbę o wycenę, nie zapomnij określić wymiarów otworu (szerokość x wysokość), głębokości garażu, wysokości nadproża oraz szerokości węgarków (przestrzeń boczna po lewej i prawej stronie otworu).

Wymiary są kluczowe dla prawidłowości wykonania wyceny – każdy typ bramy ma swoją specyfikę, m. in. maksymalne gabaryty, możliwość zastosowania różnych typów prowadzeń czy akcesoriów dodatkowych. W przypadku bram segmentowych producenci rozróżniają tzw. wymiary typowe oraz nietypowe. Zamówienie bramy segmentowej wykonanej na dowolny, wybrany przez Ciebie wymiar będzie miało duży wpływ na finalną cenę. Po otrzymaniu wymiarów garażu nasza firma zaproponuje Ci najkorzystniejszą metodę wykonania bramy i zaproponuje konkretny typ prowadzenia pasujący do Twojego garażu.

Z naszego doświadczenia wynika, że w 95% przypadków nie ma konieczności zamawiania bram o niestandardowych wymiarach. W związku z tym polecimy Ci takie rozwiązanie, które nie nadwyręży Twojego budżetu, a jednocześnie będzie gwarantowało prawidłowy montaż. Nie martw się o to, czy na pewno precyzyjnie wymierzyłeś swój garaż. Jeśli zdecydujesz się na usługi firmy Okna Kraków, przed podpisaniem umowy nasz specjalista odwiedzi Twoją budowę i dokona własnych, weryfikacyjnych pomiarów.

Typ pomieszczenia

Do prawidłowej wyceny bramy garażowej lub przemysłowej musimy wiedzieć, czy budynek, w którym brama zostanie zamontowana, jest wolnostojący. Przyda nam się także wiedza na temat tego, czy garaż jest połączony z domem mieszkalnym o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 300 m2Jest to konieczne do określenia prawidłowej stawki podatku VAT – 23% w przypadku budynków wolnostojących i 8% dla garażu w bryle domu mieszkalnego połączonego przynajmniej jedną ścianą.

Kolejną informacją, która pozwoli nam prawidłowo wycenić bramę garażową lub przemysłową jest to, czy brama będzie jedynym wejściem do pomieszczenia. Jeśli tak, to konieczne będzie zastosowanie zamka lub systemu, który pozwoli na otwieranie jej od zewnątrz, np. w przypadku braku prądu.

Typ/model bramy

Inwestorzy indywidualni do nowobudowanych domów najczęściej wybierają automatyczne bramy segmentowe. Nie oznacza to, że w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem nie będzie np. brama boczna lub rolowana. Czasami warunki na budowie uniemożliwiają montaż danego typu bramy. W takich przypadkach doradzamy, jakie produkty najlepiej sprawdzą się dla Ciebie.

Ceny bram w zakresie różnych modeli będą się między sobą różnić. Pytając o wycenę bramy, nie zapomnij określić, jakim jej typem jesteś zainteresowany. Jeśli nie jesteś pewien, jaki produkt będzie najlepszy do Twojego garażu, dołącz do zapytania projekt architektoniczny, zestawienie stolarki lub inne materiały, które mogą być pomocne do wyceny bramy. Jeśli chcesz poznać cenę konkretnego producenta i modelu bramy garażowej lub segmentowej, koniecznie napisz nam taką informację. Postaramy się wycenić interesujący Cię model oraz przedstawić alternatywne propozycje cenowe.

Estetyka

Wybór koloru, przetłoczeń czy struktury powierzchni może mieć znaczny wpływ na koncową cenę bramy. W zależności od konkretnego producenta i modelu niektóre warianty dostępne są w standardzie, inne – za odpowiedną dopłatą. Różne warianty cenników sprawiają, że bramy innych producentów o identycznej specyfikacji mogą znacząco różnić się między sobą ceną.

Do przygotowania wyceny bramy garażowej lub przemysłowej musimy poznać Twoje preferencje estetyczne. Określ dwa, trzy kolory, jakimi jesteś zainteresowany oraz wybierz przetłoczenia i strukturę powierzchni Twojej nowej bramy. Nasi specjaliści postarają się zaproponować Ci różne alternatywy tak, abyś wiedział, czy Twój wybór jest optymalny cenowo. Z naszego doświadczenia wynika, że często inwestorzy są skłonni zrezygnować z wybranego pierwotnie wariantu na rzecz podobnego, ale bardziej opłacalnego kosztowo.

Nie wahaj się pytać i prosić o wycenę różnych wariantów – pomoc w optymalnym wyborze nowej bramy garażowej lub przemysłowej to nasza praca.

Rodzaj sterowania

Bramy garażowe występują w wersji ręcznej oraz automatycznej. Na tym etapie do oszacowania ceny bramy powinieneś określić, w jaki sposób będziesz chciał nią sterować. Istnieje możliwość zastosowania napędu automatycznego ze sterowaniem radiowym (na piloty) lub rezygnacja z automatyki na rzecz otwierania ręcznego. W takim przypadku konieczne będzie zastosowanie mechanicznych systemów ryglujących. Jeśli będziesz chciał sterować innymi urządzeniami elektrycznymi (np. bramą, oświetleniem podjazdu, roletami zewnętrznymi itp.) za pomocą pilota od bramy garażowej pamiętaj, żeby przekazać nam taką informację.

Wybór sterowania bramami ma znaczący wpływ na finalną cenę. Najtańsze napędy do bram garażowych kosztują od 700 zł, profesjonalne automaty do bram przemysłowych o dużej intensywności pracy to wydatek minimum 2000 zł. Modele napędów mogą się dość mocno różnić między sobą. Jeśli masz jakieś konkretne oczekiwania (np. wysoka bezawaryjność, cicha praca, duża szybkość otwierania itp.) i chcesz poznać różnice w cenach poszczególnych modeli, określ je w swoim zapytaniu przesyłanym do naszej firmy.

Pozostałe preferencje

Zdecydowana większość bram garażowych i przemysłowych znajdujących się w naszej ofercie jest wyposażona w szereg akcesoriów wpływających na funkcjonalność produktów. Wszystkie akcesoria podwyższają ostateczną cenę bramy garażowej lub przemysłowej, dlatego ważne jest, aby jasno określił swoje wymagania. Chcesz, aby Twoja nowa brama stanowiła dobrą ochronę przed potencjalnym włamaniem? Wymagasz od niej dobrej izolacyjności termicznej? Oczekujesz, że będzie miała szybki, a jednocześnie cicho pracujący napęd oraz kolor dopasowany do stolarki okiennej lub drzwi zewnętrznych? Chcesz otwierać bramę za pomocą klawiatury kodowej zamontowanej na zewnętrznej elewacji budynku? Wszystkie Twoje preferencje i oczekiwania są dla naszych specjalistów bardzo ważne. Tylko przy dokładnym określeniu Twoich potrzeb będziemy mogili zaproponować Ci najlepszy produkt. 
<h3″>Lokalizacja i zakres usług

Do wyceny bramy garażowej lub przemysłowej konieczne będzie określenie miejscowości, w której znajduje się budowa oraz zaznaczenia, jakimi usługami jesteś zainteresowany. Ponad 90% bram garażowych i przemysłowych sprzedajemy wraz z usługą transportu oraz montażu. Świadczymy również usługi z zakresu:

 • serwisu, demontażu i utylizacji starych bram,
 • przerabiania istniejących otworów,
 • wykonywania obróbek blacharskich,
 • produkcji i montażu ram konsutrukcyjnych,
 • nadbudów stalowych.

Wysyłając do nas zapytanie o wycenę, zaznacz, jakim zakresem usług jesteś zainteresowany. Tradycyjnie obsługujemy województwo małopolskie ze szczególnym naciskiem na Kraków i jego najbliższe okolice. Przy bardziej wymagających inwestycjach działamy na terenie całej Polski. Mamy również wiele wypracowanych przez lata kontaktów do firm z całego kraju, które, jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy śmiało polecić.

Cena bram – kolejne etapy wyceny

 1. Wysłanie zapytania na adres kontakt@oknakrakow.pl.
 2. Doprecyzowanie wątpliwości.
 3. Wstępna oferta.
 4. Korety wyceny i oferty alternatywne.
 5. Wstępna akceptacja ze strony inwestora.
 6. Pomiar na budowie.
 7. Finalna oferta.

Cennik bram – o czym musisz pamiętać

Po pierwsze – bramę garażową lub przemysłową kupujesz na co najmniej kilkanaście lat. Porównując ceny konkurencyjnych ofert, szczególną uwagę zwróć na koszty serwisu i części zamiennych, przeglądów technicznych oraz innych wymogów związanych z zachowaniem gwarancji. Nadmierna oszczędność przy zakupie może być dla Ciebie nieopłacalna w kilkuletniej perspektywie.

Po drugie – obiektywne porównanie dwóch różnych ofert na bramy garażowe, przemysłowe lub automatykę bramową jest trudnym zadaniem dla osoby niebędącej fachowcem. Rozsądek i praktyka rynkowa pokazują jednak, że ceny produktów i usług o podobnej jakości zwykle są do siebie mocno zbliżone. Ze szczególną podejrzliwością traktuj oferty odczuwalnie tańsze od średniej rynkowej.

Po trzecie – obcojęzyczna nazwa producenta czy grubszy panel bramy segmentowej wcale nie muszą oznaczać, że ten produkt jest lepszy od polskiego czy tańszego odpowiednika. Nie przepłacaj za parametry, które nie zapewnią Ci żadnych faktycznych korzyści. Porównaj produkty indywidualnie dopasowane do Twojego domu i wybierz taki, który odpowiada Ci w 100%.

Po czwarte – dopiero po dokonaniu pomiarów na Twojej budowie oraz dłuższej rozmowie precyzującej Twoje wymagania będziesz mógł otrzymać w pełni wiążącą i dedykowaną Twoim potrzebom ofertę. Wyceny bram przygotowane wyłącznie na podstawie projektu architektonicznego mogą wprowadzić Cię w błąd i nie uwzględnić różnych nieprzewidzianych kosztów. Nie wahaj się zaprosić wykonawcę na pomiary. Będziesz mógł zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje oraz ocenić jego wiedzę i doświadczenie.

Rzetelna wycena bram – zaufaj specjalistom z naszej firmy

Potrzebujesz pomocy przy wyborze bramy w Krakowie? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę bramy lub zamówić bezpłatny pomiar na Twojej budowie? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb. Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.*pole wymagane

 • lub zadzwoń do nas
  +48 12 307 65 62
Top