• Zaufani
  dostawcy
 • Sprawdzone
  materiały
 • Jakość
  PREMIUM
 • 10 lat
  doświadczenia
 • Gwarancja
  Bezpieczeństwa
 • Nowoczesne
  rozwiązania

Darmowa Wycena 2

wycena okien w naszej firmie jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca

Okna Skawina NovoBudowa

Okna Skawina – warto postawić na regionalny patriotyzm!

Współcześnie rynek usług budowlanych i produktów do wykończenia domu czy mieszkania nie różni się już znacząco między poszczególnymi regionami Polski. W każdym województwie można znaleźć świetnych specjalistów oferujących swoje usługi na terenie całego kraju. Szukając jednak ekipy budowlanej, architekta czy kierownika budowy zazwyczaj zawężamy nasz krąg zainteresowań do najbliższej okolicy – wynika to z faktu prostszej logistyki i czasu jaki jest nam potrzebny na wykonanie wszystkich prac. Jedynie w skrajnych przypadkach decydujemy się na usługodawców z drugiego krańca Polski. Nie inaczej powinniśmy postępować w przypadku zakupu drzwi, bram, rolet czy okien. Niezależnie od tego czy jesteśmy ze Skawiny, Tarnowa, Limanowej, Zakopanego czy Krakowa – warto stawiać na producentów, dystrybutorów i montażystów, którzy działają na terenie Małopolski. Taki wybór ma szereg zalet, które przeważają często nad typowymi aspektami finansowymi. Po pierwsze, stawiając na firmy lokalne, możemy być pewni, że będą one znały specyfikę danego regionu i potrzeb jego mieszkańców. Po drugie, firmy ograniczające swój zasięg do jednego obszaru mają na jego terenie wiele realizacji, co pozwoli nam na własne oczy zobaczyć w jaki sposób wykonuje ona swoje usługi. I w reszcie po trzecie, dobra firma budowlana czy dystrybutor zajmujący się np.: montażem okien będzie w stanie znaleźć dla nas dogodny, niezbyt odległy termin co może znacząco uprościć ewentualną logistykę. Zamawiając do nowego domu czy mieszkania okna Skawina – warto więc stawiać na lokalnych przedsiębiorców, takich jak Novobudowa! Każdego roku nasze okna aluminiowe Skawina czy też antywłamaniowe montujemy przynajmniej w kilkudziesięciu nowych domach w miastach z całego województwa małopolskiego.

ltx-parallax-layer
ltx-parallax-layer

Doskonale znamy naszą rodzimą branżę stolarki okiennej i wiemy, jak różne opinie, pomysły i rozwiązania proponowane przez potencjalnych wykonawców pojawią się na etapie porównywania ofert i doboru okien.

Gwarancja jakości

Kilka kroków do zadowolenia
z wykonanych usług

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zamówienia bezpłatnej i całkowicie niezobowiązującej wizyty naszego przedstawiciela, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązania z zakresu okien, bram garażowych i drzwi oraz dokona pomiarów budowlanych niezbędnych do przygotowania wyceny.

 • 01
  Wizyta
  Przedstawiciela
 • 02
  Profesjonalny
  pomiar
 • 03
  Darmowa
  wycena
 • 04
  Prawidłowy
  montaż

Skontaktuj się z nami

Nasze usługi oferujemy na terenie miasta Skawina oraz województwa małopolskiego i śląskiego.


 • Zadzwoń
  12 307 65 62

Okna PCV Skawina od Novobudowy – kim jesteśmy?

Jako firma naszą przygodę z branżą stolarki budowlanej rozpoczęliśmy ponad dekadę temu. Oferujemy przede wszystkim okna z montażem Skawina, jednak nasze zainteresowania daleko wykraczają poza tę tematykę. Wśród usług jakie oferujemy naszym klientom pochodzącym m.in. ze Skawiny jest wymiana okien Skawina, ale również profesjonalne doradztwo w zakresie potrzeb poszczególnych budynków, pomiary i montaż okien Skawina. Bezkompromisowo stawiamy na jakość naszych usług, dlatego selekcjonujemy wszystkich naszych dostawców, prowadzimy nieustanne szkolenia naszej ekipy sprzedażowej oraz zespołów montażowych, a przy każdym zleceniu staramy się dawać od siebie więcej niż robią to nasi konkurencji. Nasze okna PCV Skawina to produkty dostarczane nam przez firmę TEAM-PLAST. To wiodący producent okien PVC w systemach VEKA i Gealan, czyli wyroby wysoko klasyfikowane w prestiżowych rankingach jakości. Jako że nasz biznes cały czas się rozwija, w ofercie posiadamy również bramy garażowe, rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe – wszystkie dobrych marek i znanych producentów. W tym wypadku również nie idziemy na kompromisy. Nie boimy się również zleceń nietypowych od mieszkańców Skawiny czy innych miast Małopolski – w naszych realizacjach wstawialiśmy antywłamaniowe stalowe drzwi do domu jak i nietypowe, przesuwne okna Skawina balkonowe. Przez lata naszej działalności nabyliśmy też niezbędną wiedzę dotyczącą potrzeb naszych klientów, dlatego w ofercie posiadamy w pełni działającą ekspozycję. W naszym krakowskim salonie, a więc miejscu wręcz idealnym dla klientów ze Skawiny, można zobaczyć wszystkie nasze okna w Skawinie, drzwi, rolety, żaluzje i bramy – co jest tak ważne dla naszych klientów. Każdy może tam obejrzeć, dotknąć a nawet wypróbować w działaniu wszystkie oferowane przez nas produkty!

Montaż okien Skawina – jak zrobić to dobrze?

Jako że jesteśmy firmą wyznającą żelazne zasady bezkompromisowej jakości – dokładnie tak działamy w przypadku montażu okien czy innej stolarki budowlanej. To dlatego nasi pracownicy nieustannie szkolą się w zakresie nowych technik montażowych a my możemy oferować te usługi w coraz większej gamie metod. Nie ma wątpliwości, że okna Skawina to takie punkty każdego budynku, które są w szczególności narażone na działanie czynników zewnętrznych. Przy montażu warto więc zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą wydawać się błahe, jednak mają kluczowe znaczenie przy późniejszej eksploatacji okien. Po pierwsze, okna Skawina a więc tzw. przegrody zewnętrzne powinny uniemożliwiać dostawanie się wody do wnętrza budynku. Należy więc przyjąć takie rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe i sposoby uszczelniania by okna Skawina stały się barierą nieprzepuszczalną dla normalnych warunków pogodowych – wiadomym przecież jest, że w czasie kataklizmów nawet najlepsze okna Skawina mogą nie wytrzymać naporu wody czy wiatru. Stąd tak ważny jest aspekt wodoszczelności. Kolejnym ważnym elementem jeśli chodzi okna PCV Skawina jest to w jaki sposób przepuszczają powietrze. W różnych budynkach przegrody te należy montować tak by osiągnąć całkowitą szczelność na przenikanie powietrza. Jest to kluczowe z punktu widzenia ogrzewania budynków – gdy mamy nieszczelne okna Skawina – zimą budynek może się wychładzać, z kolei w lecie znacznie się nagrzewać. Kolejnym aspektem, który jest niezbędny przy montażu okien jest ich przenikalność cieplna i tzw. punkt rosy. Oba te przymioty znacznie wpływają na trwałość budynku i zdrowie jego mieszkańców. Na wewnętrznej powierzchni okien nie może pojawiać się zjawisko parowania (kondensacji pary wodnej). W takich warunkach bardzo łatwo rozwijają się grzyby pleśniowe. Takiej sytuacji można uniknąć tylko wtedy gdy instalacja okien przebiegnie prawidłowo i ekipa montażowa nie popełni żadnych błędów w czasie uszczelniania. To właśnie dlatego Novobudowa jako jedna z niewielu firm w Polsce może pochwalić się badaniami szczelności montażu na zamontowanych oknach. Badanie to przeprowadzone przez Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej sprawiło, że tak chętnie udzielamy naszym klientom dziesięcioletniej gwarancji na nasze montaże.

Okna z montażem Skawina – jakie metody stosujemy?

W zdecydowanej większości naszych realizacji, także tych przeprowadzanych w Skawinie, stosujemy uszczelnienie połączeń okna PCV Kraków z ościeżem metodą trójwarstwową. Składa się ona z zewnętrznej warstwy, która zapewnia odpowiednio ochronę przed przedostawaniem się wody opadowej do wnętrza budynku, warstwy środkowej, która pełni rolę termo izolatora oraz warstwy paroszczelnej, którą układa się we wnętrzach. Ostatnia z nich pozwala ograniczyć przedostawanie się pary wodnej do mikroszczelin pomiędzy oknem i ościeżem. Warstwę zewnętrzną zazwyczaj tworzy się z foli paroprzepuszczalnej, taśmy rozprężnej i powłoki uszczelniającej. Warstwa środkowa to z kolei pianka PU, wełna mineralna i multifunkcyjna taśma. We wnętrzu warstwę paroizolacyjną tworzy się z użyciem podobnych materiałów jak przy warstwie zewnętrznej, stosując jednak folię paroizolacyjną. Dopiero tak stworzone połączenie sprawia, że okna Skawina są prawidłowo zamontowane! Zdecydowana większość specjalistów branżowych, również nasi eksperci, podkreślają, że jedynie wykonanie tzw. ciepłego, trójwarstwowego uszczelnienia pozwala na osiągnięcie odpowiednich wymagań dotyczących okien!

Kupujemy okna ze Skawiny krok po kroku

Lata doświadczeń i dziesiątki realizacji nauczyły nas, że każde zlecenie jest inne a każdy klient ma swoje potrzeby. Stąd wprowadziliśmy w naszej działalności cztery proste kroki, które prowadzą do bezproblemowego użytkowania okien! Najczęściej zaczynamy od niezobowiązującej wizyty naszego przedstawiciela na palcu budowy lub spotkania z klientami. W tym czasie nasz doradca przedstawia ofertę oraz najkorzystniejsze rozwiązania z zakresu okien czy drzwi lub bram i rolet. Potem może on dokonać wszystkich niezbędnych pomiarów, tak by przygotować indywidualną i całkowicie bezpłatną wycenę. Dla nas nie ma znaczenia czy chodzi tylko o drzwi wejściowe czy też zamontowanie wszystkich okien w nowym budynku. Ostatnim etapem jest oczywiście prawidłowy montaż okien, który również mamy w swojej ofercie – dzięki temu klient nie musi martwić się o ewentualne błędy, dodatkowe koszty czy problemy związane z późniejszych użytkowaniem naszych produktów. Nasze prace są zawsze odbierane na podstawie dokumentacji oraz ustaleń z klientem, a na życzenie dodatkowo możemy też przeprowadzić badań, które potwierdzają fachowość montażu wszystkich elementów stolarki. Co więcej, doskonale zdajemy sobie sprawę, że montaż okien nie kończy współpracy z klientem, dlatego nasi doradcy prowadzą również profesjonalną obsługę posprzedażową każdego okna w Skawinie, które zamontujemy.

Okna PVC Skawina – co mamy w ofercie?

Każdy klient, który zdecyduje się na nawiązanie z nami współpracy może skorzystać i wybrać okna Skawina z całej gamy modelowej. Oferujemy zarówno energooszczędne okna ze Skawiny PVC, okna aluminiowe, plastikowe czy też antywłamaniowe. Oprócz tego potrafimy zainstalować nowoczesne i bardzo modne okna przesuwne a nawet okna Skawina o zwiększonej wytrzymałości charakteryzujące się doskonałymi parametrami antywłamaniowymi potwierdzonymi wieloma certyfikatami. To doskonałe rozwiązanie dla klientów ze Skawiny, która jak powszechnie wiadomo staje się powoli jedną z tzw. sypialni Krakowa.

Okna w Skawinie i nie tylko

Nasza firma pochodzi z Krakowa, jednak swoje usługi oferujemy w całej Małopolsce – nie ma znaczenia czy nasz klient jest z Zatoru, Chrzanowa, Zakopanego, Tarnowa, Nowego Sącza, Makowa Podhalańskiego czy Skawiny – do każdego zlecenia podchodzimy jak do wyzwania, które musimy wypełnić fachowym doradztwem i profesjonalnym montażem. Z nami okna PCV Skawina nie muszą być kolejnym problemem na placu budowy a mogą stać się przyjemnością!

Okna Novobudowa w województwie małopolskim

Top