Drzwi metalowe i stalowe w Krakowie

Drzwi wykonane ze stali to najczęściej wybierane model do nowobudowanych i remontowanych domów w Polsce.

Stanowią optymalny kompromis pomiędzy bardzo dobrymi parametrami i wysoką jakością wykonania, a przystępną ceną. Modele metalowe występują w niezliczonych wersjach wykonania, wzorach i modelach dostosowanych do sytuacji budowlanej oraz konkretnych oczekiwań klientów.

Drzwi stalowe zewnętrzne Kraków są ciepłe, szczelne i bezpieczneMożna je również doposażyć w dodatki i akcesoria, np. zamki elektryczne sterowane za pomocą smartfona. Zewnętrzne drzwi metalowe Kraków to produkty rekomendowane przez ekspertów z naszej firmy jako najlepszy wybór w odniesieniu do atrakcyjnej ceny.

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje zewnętrzne drzwi stalowe!

Stalowe drzwi zewnętrzne Kraków – najważniejsze zalety

Doskonała izolacyjność cieplna

Stalowe modele oferowane przez naszą firmę występują w wielu wersjach zróżnicowanych pod względem grubości oraz wypełnienia skrzydła  i – co jest bezpośrednio z tym związane – parametrów termicznych.

Modele stalowe zewnętrzne mogą posiadać skrzydło o grubości od 46 mm do nawet 101 mm zarówno w wersji gładkiej, jak i przeszklonej. Drzwi metalowe Kraków z przeszklonym skrzydłem wyposażane są każdorazowo w zespolony pakiet szybowy dostosowany grubością i złożony nawet z 4 tafli bezpiecznego lub hartowanego szkła o współczynniku Ug na poziomie nawet 0,4/Wm2K.

Zdecydowana większość przeszklonych modeli posiada pakiety szybowe wyposażone w ciepłe, tworzywowe ramki dystansowe. Dzięki odpowiednio dobranej grubości skrzydła i zastosowanej szybie, a także dobrze określonemu rodzajowi wypełnienia i systemowi uszczelek, drzwi posiadają współczynnik przenikania ciepła na poziomie od 1,1W/m2K do zaskakująco niskiej wartości – 0,6W/m2K.

Można przyjąć, że drzwi oferowane przez firmę Novobudowa mogą być dopasowane do każdego typu budynku oraz sytuacji montażowej. Nasze produkty są w stanie sprostać nawet najbardziej rygorystycznym oczekiwaniom związanym z termiką oraz klasą przepuszczalności powietrza.

Są to produkty najczęściej wybierane do nowych domów jednorodzinnych. Jest to spowodowane przede wszystkim bardzo korzystną relacją ceny do parametrów technicznych. Należy pamiętać, że inwestor oczekujący od modelu jak najlepszych parametrów termicznych, powinien zdecydować się na drzwi pełne, bez przeszkleń w skrzydle.

Niezależnie od tego, jak ciepły będzie pakiet szybowy, zastosowanie przeszklenia pogarsza ogólny współczynnik przenikania ciepła.

drzwi stalowe Kraków i Małopolska - dobre opinie i przystępna cena

Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa

We własnym domu każdy z nas pragnie czuć się w pełni komfortowo oraz bezpiecznie. Właśnie dlatego wszystkie modele oferowane przez naszych specjalistów wyposażone są w elementy utrudniające ewentualne włamanie.

Drzwi w klasie ekonomicznej posiadają zwykle dwa zamki wpuszczane oraz zamki pomocnicze lub dodatkowe, a często również wyposażone są w bolce antywyważeniowe. W zależności od liczby punktów ryglowania, rodzaju i długości bolców oraz klasy zastosowanych wkładek takie drzwi zapewniają podstawową lub średnią ochronę przed potencjalnym włamywaczem.

Budżetowe modele wyposażone dodatkowo w przeszklenia lub naświetla muszą posiadać szyby bezpieczne lub hartowane, a cała konstrukcja powinna utrudniać wejście przez rozbite szkło. Niezależnie od akcesoriów poprawiających bezpieczeństwo (takich jak np. atestowane wkładki w klasie C), ekonomiczne drzwi przeważnie nie posiadają dodatkowych wzmocnień w postaci chociażby ożebrowań stalowych. W związku z tym nie spełniają najczęściej wymogów, potocznie określanych antywłamaniowymi.

Modele metalowe ze średniej i wyższej półki oferowane są z wielopunktowymi zamkami listwowymi, automatycznie ryglującymi się po domknięciu skrzydła do ościeżnicy. Stosowane zasuwnice mogą posiadać standardowe języki ryglujące lub być wyposażone w opcjonalne hako-bolce, które gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa, a w przypadku drzwi z przeszkleniami – antywłamaniowe szyby w klasach P2 lub P4.

Wybrane modele dostępne w naszej firmie można również wykonać w wersji antywłamaniowej RC2 lub nawet RC4.

drzwi metalowe Kraków i Małopolska - Wybierz Naszą firmę

Unikalny i nowoczesny wygląd

Wszystkie modele występują w licznych konfiguracjach.

Pierwszą rzeczą, która wpływa na estetykę jest wzór i wybór ewentualnych tłoczeń. Modele stalowe można zamówić w wersji całkowicie gładkiej oraz płytko lub głęboko tłoczonej. Jeśli w guście inwestora są drzwi z przeszkleniem w skrzydle, wybierany jest kształt oraz rodzaj szyby, jej parametry, kolor oraz powłoka typu reflex, lustro weneckie itp. oraz materiał, z jakiego wykonana jest ramka ozdobna.

Bardzo istotny jest również kolor, a także materiał powłoki zewnętrznej. Drzwi mogą być lakierowane lub okleinowane, a wybór jednego z powyższych rozwiązań wpływa na strukturę powierzchni skrzydła oraz jej fakturę.

Wielu producentów umożliwia wybór tzw. systemu bikolor, który polega na tym, że drzwi posiadają inny kolor od strony zewnętrznej, a inny od wnętrza domu. Opcja ta coraz częściej wybierana jest przez naszych Klientów.

Wisienką na torcie pozostaje wybór:

 • typu okuć,
 • kształtu i koloru klamek,
 • szyldów,
 • ewentualnych pochwytów,
 • kształtu zastosowanej ościeżnicy.

O ostatniej kwestii często się zapomina, a może ona dość mocno podkreślić unikalny charakter nowoczesnego domu. Na rynku dostępne są ościeżnice w kształcie prostym i owalnym, który lepiej prezentuje się w budynkach o tradycyjnej architekturze.

Rewelacyjne, mocne zewnętrzne drzwi stalowe Małopolska

Optymalny wybór do każdego budynku

Zewnętrzne drzwi zaspokoją oczekiwania każdej grupy klientów. Idealnie nadadzą się do nowoczesnych domów jednorodzinnych oraz wszędzie tam, gdzie oczekuje się maksymalnie dobrych parametrów, unikalnego designu oraz korzystnej ceny. Z powodzeniem można je również stosować w czasie remontów lub modernizacji budynków starego typu.

W ofercie firmy Novobudowa działającej na terenie Małopolski znajdziesz rodzaje o tradycyjnych wzorach tłoczeń, które idealnie współgrać będą z klasycznym budownictwem.

Zróżnicowane parametry, setki, jeśli nie tysiące wzorów i modeli do wyboru oraz mnogość opcji konfiguracji – wszystko to sprawia, że drzwi zewnętrzne zostaną wykonane zgodnie z Twoją wizją i dodadzą Twojemu domowi niepowtarzalnego charakteru.

Współcześnie produkowane drzwi stalowe Kraków, podobnie jak aluminiowe oraz drewniane, oferowane są w połączeniu z praktycznymi dodatkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć w zamek elektryczny kompatybilny z systemem Inteligentnego Domu i obsługiwać za pomocą czytnika linii papilarnych lub aplikacji w smartfonie.

Niezależnie od tego, czy budujesz dom w stylu myśliwskiej chaty, czy też nowoczesną rezydencję z płaskim dachem – jesteśmy przekonani, że nasze modele sprostają Twoim wymaganiom.

Drzwi metalowe Małopolska - duży wybór

Drzwi metalowe Kraków – co je wyróżnia

Budowa

Skrzydło zbudowane jest ze stabilizującego ramiaka wykonanego z klejonki drewnianej i umiejscowionego na obwodzie. Jako wypełnienie stosuje się styropian lub jego pochodne, np. typu XPS, EPS itp. oraz wysokiej jakości piany poliuretanowe. Wypełnienie pełni rolę stabilizatora zewnętrznych powłok z blachy stalowej oraz dobrego izolatora termicznego oraz akustycznego.

Wspomniane już zewnętrzne poszycie wykonywane jest z blachy stalowej o odpowiedniej grubości, gładkiej lub tłoczonej we wzorze wybranym przez klienta.

Prezentowane modele posiadające przeszklenie wyposażone są w zespolony pakiet szybowy o bardzo dobrych parametrach termicznych, który wykańczany jest estetycznymi ramkami z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej typu INOX. Skrzydło mocowane jest do ościeżnicy za pomocą rolkowych zawiasów nawierzchniowych, a w wybranych modelach stosowane są niewidoczne, ukryte zawiasy.

Drzwi stalowe Kraków wyposażone są również w zamki. W wersji ekonomicznej są to zamki wpuszczane możliwe do obsługi za pomocą systemu jednego klucza. W modelach lepiej wyposażonych standardem stają się wielopunktowe, automatyczne zamki listwowe, które samoczynnie ryglują drzwi po przymknięciu skrzydła do ościeżnicy. Konstrukcja zakańczana jest termicznym progiem wykonanym z PVC, aluminium lub w systemie hybrydowym. Pod progiem znajdują się poszerzenia termiczne, które pozwalają na prawidłowe podparcie oraz uszczelnienie strefy progowej.

W naszej ofercie występują w wielu wariantach wykonania, łącznie z wersją antywłamaniową oraz o podwyższonych właściwościach dźwiękochłonnych.

Sprawdź naszą ofertę na drzwie metalowe i stalowe

 1. zapadka języka zamka listwowego sprawia, że zamykają się cicho i łagodnie.
 2. zamontowany w centralnym punkcie zasuwnicy rygiel główny odpowiednio zabezpiecza drzwi przy każdorazowym przymknięciu skrzydła.
 3. dodatkowe trzpienie ryglujące wykonane jako obrotowe hako-bolce pozwalają na maksymalne zabezpieczenie przed włamaniem i osiągnięcie antywłamaniowej klasy RC2.
 4. bolce antywyważeniowe chronią Twój dom przed włamaniem przy ewentualnej próbie wyważenia skrzydła.
 5. montowana między ościeżnicą a skrzydłem aluminiowa listwa zabezpieczająca zapobiega ewentualnemu podważeniu skrzydła.
 6. regulowane w 3 płaszczyznach zawiasy rolkowe, które mogą zostać zastąpione estetycznymi i całkowicie niewidocznymi zawiasami chowanymi w skrzydle, pozwalają na płynną obsługę drzwi – bez konieczności używania siły.
 7. klamka wykonana w wybranym kolorze oraz kształcie; może być zastąpiona przez estetyczną antabę.
 8. chroniąca przed włamaniem antyrozwierceniowa rozeta skutecznie zabezpiecza wkładkę.
 9. wkładka patentowa z kompletem 5 kluczy, która może być wykonana w systemie jednego klucza oraz antywłamaniowej klasie C.

Warianty wykonania

Aktualnym trendem w nowoczesnym budownictwie jedno- i wielorodzinnym jest projektowanie wielkogabarytowych otworów okiennych oraz drzwiowych.

Coraz częściej spotyka się drzwi wejściowe o ponadstandardowej wysokości lub z naświetlami bocznymi i górnymi. Stosunkową nowością jest możliwość wykonania skrzydła drzwiowego w niestandardowej wysokości dochodzącej nawet do 2,4 metra. Naświetla wykonywane są jako nieotwieralne elementy łączne z ościeżnicą. Na taki wariant decydują się inwestorzy, którzy chcą mocno rozjaśnić wiatrołap oraz optycznie powiększyć wejście do domu znajdującego się w nowoczesnej, zwartej bryle.

Prezentowane drzwi mogą również występować w wersji dwuskrzydłowej z tzw. dostawką ruchomą. Takie rozwiązanie pozwala na idealne dopasowanie wzoru dostawki, tłoczeń oraz elementów ozdobnych do samego skrzydła oraz umożliwia przenoszenie przez drzwi większych przedmiotów lub mebli.

Dostawki ruchome (określane często jako skrzydła bierne) otwierane są za pomocą kantrygli i jako takie nie posiadają dodatkowych zamków – traktowane są jako skrzydła pomocnicze i wykorzystywane raczej sporadycznie.

Decydując się na zakup zewnętrznych drzwi, niezwykle istotne jest dopasowanie konkretnego wymiaru. W przeciwieństwie do drzwi aluminiowych, stalowe posiadają wymiary standardowe, a zamówienie innych niż przewidziane przez producenta gabarytów wiąże się z dodatkowymi dopłatami.

Modele przeznaczone do domów jednorodzinnych mogą być otwierane zarówno do środka, jak i na zewnątrz. Nasi doradcy proponują wszystkim klientom zainteresowanym względami praktycznymi drzwi z ukrytymi, niewidocznymi zawiasami. Taki wariant poprawia estetykę drzwi metalowych oraz pomaga w łatwym i regularnym utrzymaniu ich w czystości.

Modele

Najważniejszą kwestią związaną z estetyką jest wygląd skrzydła, a co za tym idzie – jego kolor, wzór tłoczeń, rodzaj elementów ozdobnych oraz ewentualnych przeszkleń.

W naszej firmie dostępne są w kilkuset wzorach – zarówno pełnych, jak i wyposażonych w przeszklenie; w wersji gładkiej, płytko i głęboko tłoczonej. Z pewnością znajdziesz niepowtarzalny wzór idealnie dopasowany do Twojego wymarzonego domu.

Zobacz przykładowe modele zewnętrznych drzwi stalowych!

Kolory

Nasze drzwi zewnętrzne dostępne są w bogatej ofercie kolorystycznej. W zależności od konkretnego producenta oraz modelu można wybierać spośród kilkudziesięciu kolorów typowych, zwykle dostępnych w jednej cenie, lub zamówić drzwi polakierowane na dowolnie wybrany odcień zgodny z paletą RAL. Zależnie od wybranego koloru, drzwi mogą być okleinowane syntetyczną i odporną na ścieranie okleiną lub lakierowane.

Większość drzwi występuje w kolorystyce możliwie najbardziej dopasowanej do okien oraz bram garażowych, co pozytywnie wpływa na ostateczny efekt wizualny nowego domu. Innymi możliwymi wariantami kolorystycznymi są bikolor oraz duokolor. W pierwszym wariancie skrzydło posiada inny kolor od strony zewnętrznej, a inny od wewnątrz domu. Drugi wariant to kompozycja dwóch dowolnych kolorów w wersji jedno- lub obustronnej.

Możliwości aranżacyjne są bardzo duże, a wybór kolorystyki wcale nie musi ograniczać się do samego skrzydła. Wybrane modele można np. zamówić z ościeżnicą wykonaną w innym kolorze niż skrzydło.

Od nas możesz otrzymać bezpłatne wzorniki kolorów i oklein do drzwi.

 

Zobacz przykładowe kolory zewnętrznych drzwi stalowych!

Zamki i sterowanie

Drzwi stalowe zewnętrzne pochodzące z oferty naszej firmy posiadają zamki wpuszczane lub listwowe.

Zamki wpuszczane są standardowym wyposażeniem ekonomicznych drzwi stalowych, a ich budowa do pełnego zaryglowania wymaga kilkukrotnego przekręcenia klucza. Tego rodzaju zamki montowane są w skrzydle przeważnie w kilku miejscach. Powszechnie spotykanie posiadają zamek główny oraz zamki dodatkowe i pomocnicze, dzięki czemu są lepiej zabezpieczone przed potencjalną próbą włamania. Zamki wpuszczane posiadają wkładki patentowe, które mogą być obsługiwane za pomocą jednego klucza.

Lepiej wyposażone drzwi posiadają w standardzie wielopunktowe, automatyczne zasuwnice, które samoczynnie ryglują drzwi po każdym domknięciu skrzydła do ościeżnicy. Często modele z zamkami listwowymi stosuje się w parze z niewidocznym samozamykaczem. Dzięki temu ryglowanie skrzydła jest jeszcze prostsze. Wielopunktowe zasuwnice posiadają jeszcze jedną przewagę nad zamkami wpuszczanymi – gwarantują większą szczelność i lepsze przyleganie skrzydła do ościeżnicy. Ponadto, drzwi z zamkiem automatycznym wysokiej klasy mogą występować w wersji antywłamaniowej RC2.

Nowoczesne modele coraz częściej zamawiane są z opcjonalnymi zamkami elektrycznymi oraz systemami zdalnego sterowania i kontroli dostępu. Takie zamki są konstrukcyjnie identyczne co zasuwnice automatyczne, a główną różnicę stanowi silnik elektryczny, którym można sterować np. za pomocą pilota zdalnego sterowania, czytnika linii papilarnych lub aplikacji w smartfonie.

Decydując się na zewnętrzne drzwi z zamkiem elektrycznym, można całkowicie zapomnieć o posiadaniu tradycyjnych kluczy. Domownik będzie w stanie otworzyć, zamknąć oraz sprawdzić status z dowolnego miejsca na świecie.

Nasi fachowcy chętnie zaproponują Ci najlepsze rozwiązania z zakresu Inteligentnego Domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zamkach z silnikami elektrycznymi lub systemach kontroli dostępu – przejdź do sekcji „akcesoria do drzwi”.

Drzwi metalowe i drzwi stalowe dostępne od ręki w Novobudowa

Ościeżnice

Bardzo ważnym elementem drzwi są ościeżnice.

Ościeżnice produkowane są z blachy stalowej, drewna oraz aluminium. Można również spotkać się z hybrydami powyższych rozwiązań, takimi jak ościeżnice drewniano-stalowe. Materiał, z jakiego wykonano ościeżnicę, ma drugorzędne znaczenie. Najistotniejszym elementem jest jej konstrukcja oraz parametry termiczne.

Ościeżnice aluminiowe wykonywane są z ciepłych kształtowników aluminiowych posiadających przegrodę termiczną. Występują w kilku kształtach – prostym, owalnym i lekko zaokrąglonym. Wielokomorowa budowa ościeżnic aluminiowych oraz zastosowanie tworzywowej przekładki termicznej radykalnie poprawiają termikę i szczelność oraz eliminują potencjalne mostki termiczne.

Drugim typem ościeżnic są ościeżnice drewniano-stalowe, w których ciepłe drewno klejone jest obłożone stalową blachą lakierowaną pod kolor skrzydła. Ostatnim typem ościeżnic są ościeżnice wykonane z odpowiednio wyprofilowanej blachy stalowej.

Nasi fachowcy do wszystkich domów mieszkalnych oraz pomieszczeń ogrzewanych proponują wyłącznie drzwi z ciepłymi ościeżnicami aluminiowymi lub drewniano-stalowymi. Zastosowanie ościeżnicy wykonanej z blachy stalowej to proszenie się o kłopoty związane z przemarzaniem oraz powstawaniem mostków termicznych wynikających z braku właściwości izolacyjnych. Takie rozwiązanie nie ma też sensu ekonomicznego. Ościeżnica stalowa do grubych, ocieplanych i odpowiednio uszczelnionych skrzydeł jest najsłabszym pod względem termiki elementem stalowych drzwi zewnętrznych.

Ościeżnice stalowe mogą być stosowane wyłącznie w drzwiach przeznaczonych do nieogrzewanych pomieszczeń wolnostojących. Pod żadnym pozorem nie nadają się do drzwi wejściowych.

Szukasz informacji na temat drzwi metaloweych lub stalowych - skontaktuj się z Nami

Przeszklenia

Drzwi dedykowane do nowych domów jednorodzinnych mogą być wyposażone w przeszklenia w skrzydle lub posiadać naświetla boczne i górne.

Szyby zespolone stosowane w przeszkleniach mogą być dwu-, trzy-, a nawet czteroszybowe – w zależności od grubości skrzydła oraz deklarowanych parametrów termicznych. Szyby stosowane w prezentowanych modelach oferowanych przez naszą firmę mogą występować jako bezpieczne szkło klejone (33.1), szkło antywłamaniowe (P2, P4) oraz szkło hartowane VSG.

Do swoich wymarzonych drzwi sam wybrać możesz kolor szkła, wzór piaskowania lub ozdobne elementy, a także rodzaj ornamentu i powłoki zewnętrznej.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatne wzorniki rodzajów szyb i przeszkleń.

 

Przykładowe rodzaje szyb i przeszkleń do drzwi stalowych!

Wyposażenie

Kupując w naszej firmie z Krakowa, otrzymujesz produkt w 100% kompletny.

Na wyposażeniu wszystkich oferowanych przez nas modeli znajduje się skrzydło skonfigurowane zgodnie z preferencjami klienta, ościeżnica dopasowana do drzwi, system zamków, próg, komplet okuć, wkładek oraz wszelkie niezbędne akcesoria montażowe. Sam wybierasz, czy Twoje nowe drzwi zostaną wyposażone w obustronną klamko-klamkę, czy nowoczesny pochwyt.

Podobnie dzieje się w przypadku standardowych, nawierzchniowych zawiasów, które możesz zamienić na zawiasy niewidoczne, całkowicie ukryte w skrzydle. Jeśli zamówisz model z zamkiem elektrycznym, który będziesz chciał obsługiwać np. za pomocą czytnika linii papilarnych, to wszystkie elementy systemu otrzymasz w komplecie, a sam czytnik zostanie fabrycznie zamontowany w wypełnieniu skrzydła lub na pochwycie.

Drzwi metalowe Kraków mogą być oczywiście wyposażone w znacznie więcej praktycznych dodatków, takich jak np. samozamykacze, przyciski lub sensory w pochwycie, zamki listwowe z hako-bolcami czy termiczne poszerzenia progu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukasz specjalistów, którzy mają doświadczenie w montażu? Masz w planach wstępne oszacowanie budżetu remontu lub budowy domu i potrzebujesz skontaktować się ze fachowcem, który dokona szczegółowej wyceny?

Czekamy na Twój telefon lub wiadomość elektroniczną. Możesz także przyjść osobiście do naszej firmy. Pokażemy Ci nowoczesne drzwi aluminiowe od sprawdzonych dostawców, takich jak WIKĘD, Hormann, Stalprodukt i KMT.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.
  Top