Sprawdź nasze rolety podtynkowe w Krakowie

Zewnętrzne rolety podtynkowe Kraków to produkty zdecydowanie najczęściej wybierane przez osoby planujące budowę nowego domu. Systemy podtynkowe zapewniają najlepsze walory estetyczne, ponieważ kaseta rolety całkowicie „znika” pod ociepleniem i zewnętrzną elewacją budynku, a jedynym elementem, który pozostaje widoczny, jest pokrywa rewizyjna zapewniająca serwisowy dostęp do mechanizmów.

Rolety podtynkowe z powodzeniem mogą być stosowane na nowych budowach oraz w budynkach, w których planowana jest wymiana okien czy remont elewacji zewnętrznej. Rolety podtynkowe dostępne w ofercie firmy występują w ogromnej liczbie wariantów kolorystycznych oraz możliwych do wyboru rodzajach sterowania, również kompatybilnych z systemem Inteligentnego Domu.

Łączą w sobie wysokie walory estetyczne ze wszystkimi zaletami pozostałych typów rolet podtynkowych.

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje rolety podtynkowe Kraków!

Zewnętrzne rolety podtynkowe INTERGO – jakie mają zalety

Zapewniają najlepszą estetykę

Rolety podtynkowe w przeciwieństwie do innych rodzajów zapewniają najwyższy poziom estetyki. Częstym dylematem podczas wyboru odpowiedniego systemu osłon okiennych jest wątpliwa estetyka widocznych skrzynek, które w wielu przypadkach pogarszają wrażenia wizualne – szczególnie w przypadku budynków w stylu tradycyjnym.

Zewnętrzne rolety podtynkowe Kraków, jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowane zostały w taki sposób, aby skrzynka pozostała całkowicie zakryta i schowana pod elewacją budynku. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia takiego efektu jest to, aby grubość ocieplenia domu była większa niż głębokość skrzynki (lub tej grubości równa).

Eksperci z naszej firmy zwracają uwagę na to, że systemy podtynkowe można zaplanować jedynie przy inwestycji w fazie projektowania. Tylko w tak wczesnym etapie odpowiednio zaprojektuje się otwory okienne oraz uwzględni nadproża o specjalnie wyprofilowanym kształcie. Dzięki temu możliwe będzie ukrycie nawet największych skrzynek, niezależnie od przewidzianej grubości ocieplenia.

Gwarantują komfort i więcej światła w domu

Ze względu na to, że rolety podtynkowe zawsze montowane są bezpośrednio nad oknem, żaden ich element nie ogranicza światła wpadającego do pomieszczeń, co jest minusem np. systemów adaptacyjnych zakładanych w tym samym miejscu. Zewnętrzne rolety podtynkowe zimą ograniczą koszty ogrzewania, a latem pomogą w utrzymaniu komfortowej temperatury. W razie potrzeby pozwolą także na skuteczne i całkowite zaciemnienie wybranych pomieszczeń np. podczas oglądania filmu w domowym kinie.

Oferowane przez naszą firmę modele w dzień zapewnią Ci poczucie intymności oraz bezpieczeństwa, a w nocy ochronią przed nadmiernym hałasem dochodzącym z ruchliwej ulicy lub dokuczliwym, wielkomiejskim oświetleniem. Moskitiery natomiast zabezpieczą Twój dom przed niepożądanymi insektami, gdy na noc pozostawisz otwarte okna.

Nasze modele to rozwiązanie łączące wszystkie zalety posiadania dodatkowych osłon okiennych z najlepszymi parametrami termicznymi i akustycznymi.

Występują w wielu wariantach wykonania

W przeciwieństwie do rolet adaptacyjnych, w których skrzynka jest całkowicie widoczna na elewacji oraz wykonywana w trzech kształtach, modele podtynkowe posiadają skrzynkę tylko w jednym, prostokątnym kształcie. Cała skrzynka rolety (za wyjątkiem dolnej klapy rewizyjnej) chowana jest pod ociepleniem i elewacją na zewnątrz budynku, co sprawia, że można w prosty sposób przykryć ją tynkiem, nie zwracając uwagi na jej estetykę zewnętrzną.

Oferowane przez firmę Novobudowa modele występują w wielu wariantach kolorystycznych. Możesz osobno wybrać kolor prowadnic oraz pancerza, tworząc unikalne kompozycje kolorystyczne dopasowane do stylu Twojego nowego domu. Dostępne są jednobarwne kolory zgodne z paletą RAL oraz popularne kolory drewnopodobne dopasowane do pozostałej stolarki, takiej jak okna Kraków, drzwi czy bramy, bramy garażowe.

Rolety podtynkowe Kraków posiadają pancerz wykonany z lameli aluminiowych o różnej wysokości i profilu. W zależności od gabarytów i ciężaru rolety podtynkowej oraz preferencji związanych z bezpieczeństwem antywłamaniowym oferowane są ocieplane pancerze o wysokościach od 39 mm do 55 mm.

Zewnętrzne rolety podtynkowe – najważniejsze cechy

Budowa rolet zewnętrznych podtynkowych

Budowa rolet podtynkowych jest bliźniaczo podobna do pozostałych systemów – zarówno adaptacyjnych, jak i nadstawnych. Główną różnicą jest to, że w przeciwieństwie do pozostałych dwóch rozwiązań, modele podtynkowe przewidziane są do całkowitego schowania pod zewnętrznym ociepleniem budynku.

Rolety podtynkowe posiadają pancerz wykonany z aluminiowych profili ocieplanych pianą poliuretanową, który nawijany jest bezpośrednio na obsługiwany ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego wał napędowy. Sam pancerz porusza się w zamontowanych w niszy okiennej prowadnicach pionowych wyposażonych w uszczelki szczotkowe, które zapewniają odpowiednio ciche podnoszenie i opuszczanie. Wał napędowy obudowany jest prostokątną skrzynką stalową, która w założeniu przeznaczona jest do schowania pod elewacją i ma za zadanie chronić mechanizmy rolety. Dolna pokrywa rewizyjna umożliwiająca dostęp serwisowy do wału napędowego to jedyny widoczny po montażu element skrzynki, który jest zwykle malowany na kolor zbliżony do elewacji.

Opcjonalnym wyposażeniem może być ochronna moskitiera zabezpieczająca Twój dom przed plagą komarów i innych owadów. Prosta i nieskomplikowana budowa rolet podtynkowych to gwarancja trwałości i bezawaryjności przez długie lata.

Wszystkie modele oferowane przez naszą firmę to rozwiązania solidne i niezawodne oraz polecane do wszystkich nowo wznoszonych domów.

Zewnętrzne rolety podtynkowe Kraków - sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

 

1, 2 – frontowa i boczna obudowa skrzynki, która zostaje całkowicie zasłonięta ociepleniem i elewacją budynku.

3 – umieszczona w dolnej części skrzynki klapa rewizyjna, która zapewnia dostęp serwisowy do mechanizmów rolety.

4 – profil podtrzymujący z tzw. nośnikiem tynku 15 mm pozwala w łatwy sposób ukryć zewnętrzną część skrzynki pod ociepleniem budynku.

5 – wał nawojowy, na który nawijany jest pancerz wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.

6 – zbudowany z profili aluminiowych wypełnionych pianą poliuretanową pancerz rolety podtynkowej. Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych oraz w kilku rodzajach profili do wyboru.

7 – zakończona uszczelką dolna listwa, której zadaniem jest stabilizacja pancerza. Może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia.

8 – opcjonalna siatka moskitiery zintegrowanej z roletą.

9 – dolna listwa moskitiery.

10 – ślizg pancerza.

11 – wykonana z aluminium lub PVC prowadnica i ew. moskitiery wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę.

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe – warianty wykonania

Mogą być one montowane w trzech różnych wariantach. W każdym z nich jednak konieczne jest ustalenie pewnych szczegółów jeszcze na etapie projektu architektonicznego.

Pierwszy system montażu to montaż do tzw. cofniętego nadproża. Taki wariant praktykowany jest wszędzie tam, gdzie planowana grubość ocieplenia zewnętrznego jest mniejsza niż głębokość skrzynek.

Drugi ze sposobów to montaż tradycyjnego nadproża wykonanego w jednej płaszczyźnie z murem. To rozwiązanie jest optymalnym wyborem pod kątem uzyskiwanych parametrów termicznych, ale pociąga za sobą konieczność wykonania ocieplenia o grubości większej niż głębokość skrzynek – co nie zawsze jest możliwe lub ekonomicznie uzasadnione.

Trzecim i ostatnim sposobem montażu jest montaż do wnęki okiennej z wykorzystaniem poszerzeń okiennych lub w przypadku muru jednowarstowego.

Który wariant powinieneś wybrać? Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, jaki sposób montażu najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Nasi eksperci przypominają, że konkretny rodzaj montażu powinien być dopasowany bezpośrednio do technologii budynku oraz możliwości montażowych.

Rolety podtynkowe Krakow i Malopolska - dobre ceny, profesjonalna obsługa

Rodzaje pancerzy w roletach podtynkowych

Pancerze wykonane są z aluminiowych lameli różniących się między sobą rodzajem zamka oraz wysokością czynną. Lamele zawsze są ocieplone wysokiej jakości pianą poliuretanową. Dzięki temu mają bardzo wysoką izolację termiczną.

Lamele dostępne są w wersji perforowanej lub pełnej, w szerokiej gamie kolorów gładkich i drewnopodobnych. Stosunkowo małe gabaryty lameli stosowanych w pancerzach pozwalają na oferowanie rolet podtynkowych z możliwie jak najmniejszymi skrzynkami, co jest bardzo istotne pod kątem planowanej grubości ocieplenia zewnętrznego.

Wszystkie typy pancerzy, które znajdują się w ofercie naszej firmy odznaczają się bardzo wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

Zobacz przykładowe profile pancerzy do rolet podtynkowych w Krakowie!

Kolory zewnętrznych rolet INTERGO

Oferowane przez naszą firmę modele dostępne są w kilkudziesięciu możliwych do wyboru kolorach. Część z nich traktowana jest przez producentów jako standard. Część kolorów z kolei (np. drewnopodobnych lub nowoczesnych odcieni imitujących beton architektoniczny) może wymagać odpowiednich dopłat. Możliwe jest takie skonfigurowanie, aby kolor pancerza był inny niż kolor prowadnic czy pokrywy rewizyjnej.

Można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że każdy inwestor planujący budowę nowego domu bez problemu dopasuje kolorystykę do pozostałej stolarki lub poszycia elewacji budynku.

 

Przykładowe kolory rolet podtynkowych!

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Masz pytania związane z kwestiami technicznymi, na które szukasz odpowiedzi? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę lub zamówić bezpłatny pomiar na swojej budowie lub w mieszkaniu?

Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich oczekiwań oraz rozwiejemy wszystkie wątpliwości. W ofercie naszej firmy znajdziesz wyłącznie produkty od renomowanych i sprawdzonych producentów.

Novobudowa z Małopolski to jednak nie tylko usługi związane z montażem, wyceną i serwisem. Naszym podstawowym zakresem działań są okna PVC (PCV), ale także serwis oraz wycena drzwi i bram. W naszej ofercie znajdziesz także akcesoria, a także napędy.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.*pole wymagane

  • lub zadzwoń do nas
    +48 12 307 65 62
Top