Dlaczego powinieneś wybrać bramy garażowe segmentowe?

Bramy segmentowe to produkty najchętniej i najczęściej wybierane przez naszych klientów. Ponad 85% bram, jakie mamy okazje montować w nowopowstałych lub remontowanych budynkach, to właśnie bramy segmentowe. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że bramy segmentowe Kraków  to idealne połączenie takich cech użytkowych, jak:

 • energooszczędność,
 • ochrona przed włamaniem,
 • komfort użytkowania za pomocą napędu elektrycznego,
 • rozsądna cena.

Brama garażowa segmentowa Kraków- zobacz jak może wyglądać!

Najważniejsze zalety segmentowych bram garażowych w Krakowie

Praktyczne

Segmentowe bramy garażowe Kraków mogą być zamontowane praktycznie w każdym otworze, łącznie z łukowym. Nie ma znaczenia, czy posiadasz nieogrzewany garaż wolnostojący, czy Twój garaż jest połączony z domem.

Każda segmentowa brama garażowa może zostać wyprodukowana w wymiarze całkowicie dopasowanym do konkretnego otworu– niczym garnitur uszyty na miarę. Bramy garażowe w Krakowie można wykonać w wymiarze nawet 6×3 m, dzięki czemu parkowanie nawet największym SUV-em przestanie być jakimkolwiek problemem.

Bramy segmentowe Kraków unoszą się równolegle do sufitu, co pozwala na maksymalne zagospodarowanie wnętrza garażu, pozostawiając wszystkie ściany do wykorzystania na półki, szafki, stojaki na narty lub rowery. Jeśli przed Twoim garażem znajduje się krótki podjazd, na którym zdarza się parkować Twoim gościom, to brama segmentowa będzie idealnym wyborem. Przy otwieraniu nie potrzebuje nawet centymetra wolnej przestrzeni przed garażem, dlatego Ty lub Twoi goście będziecie mogli podjechać pod nią tak blisko, jak tylko się da.

Komfortowe

Czasy, gdy bramy garażowe mogły być otwierane wyłącznie za pomocą rąk, bezpowrotnie minęły. Współczesne bramy segmentowe w ponad 90% przypadków wybierane są w wersji automatycznej, dzięki czemu konieczność wychodzenia z samochodu w deszczowy wieczór to już przeszłość.

Innowacyjne napędy stosowane w bramach oferowanych przez naszą firmę są bardzo szybkie. Działają płynnie i cicho oraz posiadają wiele funkcji, które możemy zaprogramować zgodnie z Twoimi preferencjami (np. funkcja wietrzenia garażu). Dodatkowo napędy do bram umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń. Bramy montowane przez naszych specjalistów dają możliwość stworzenia systemu, który będzie całkowicie zaprojektowany dla Ciebie i Twoich potrzeb.

Wybór automatycznej bramy segmentowej to możliwość:

 • sterowania bramami za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie,
 • sprawdzenia położenia bram,
 • otrzymywania natychmiastowego powiadomienia o próbie otwarcia lub włamania,
 • sterowania pilotem od bramy innymi urządzeniami, takimi jak: brama posesyjna, oświetlenie podjazdu, rolety zewnętrzne, system alarmowy czy zraszacze trawnika.

Energooszczędne

Bramy segmentowe to najlepsze rozwiązanie do domów połączonych z garażem. Jeśli nad garażem znajduje się pomieszczenie mieszkalne (sypialnia, pokój dziecięcy itp.) to kolejny argument przemawiający za wyborem tych najcieplejszych bram garażowych.

Dobre parametry termiczne to również większa dźwiękochłonność. Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub w głośnym sąsiedztwie, ta kwestia z pewnością nie będzie dla Ciebie bagatelna.

W naszej ofercie znajdziesz bramy o bardzo zróżnicowanych parametrach – ze standardowym (42 mm) lub grubszym (60 mm) panelem, z dodatkowym uszczelnieniem odizolowującym prowadnice bramy od muru (Hormann ThermoFrame), z innowacyjnymi osłonami bocznymi (Wiśniowski PRIME) lub uszczelką wentylacyjną (Normstahl Superior+42).

Bramy garażowe dostępne w firmie Okna Kraków posiadają referecyjne współczynniki przenikania ciepła Ud od 1,3 do nawet 0,79 W/m2K.

Bezpieczne

Wybierając bramę segmentowe, nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo Twojego domu oraz samochodu. Każda brama garażowa zamontowana przez naszych fachowców ma wszelkie wymagane przepisami prawa atesty zgodne z Europejską Normą PN EN 13241-1 oraz certyfikację CE.

Garażowe bramy segmentowe to najbezpieczniejsze produkty w swojej klasie, niezależnie od tego, czy mówimy o bezpieczeństwie eksploatacyjnym, czy antywłamaniowym. Wszystkie automatyczne bramy garażowe wyposażone w napęd posiadają w standardzie zabezpieczenie przeciążeniowe, które w przypadku zamknięcia bramy na np. zaparkowany w świetle otworu samochód, natychmiast zatrzyma ją i otworzy do pełnej wysokości.

Panele bram segmentowych wyprofilowane są w taki sposób, aby zapobiec potencjalnemu przytrzaśnięciu palców. Standardowym wyposażeniem bram jest również zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn oraz nagłym opadnięciem płaszcza bramy. Opcjonalnie bramy segmentowe mogą występować z przeróżnymi dodatkami poprawiającymi bezpieczeństwo, jak np. antywłamaniowy standard WK2, systemy automatycznego lub ręcznego ryglowania, fotokomórki i listwy krawędziowe, kontaktrony stosowane w systemach alarmowych i wiele innych.

Solidne

Jeśli szukasz bramy garażowej, która bezawaryjnie będzie służyła Ci przez długa lata, to brama segmentowa będzie najlepszym wyborem. Wszystkie oferowane przez nasz bramy garażowe produkowane są z myślą o jak najdłuższym okresie eksploatacji.

Najbardziej newralgiczne elementy zużywalne, takie jak sprężyny naciągowe lub skrętne, które równoważą ciężar płaszcza bramy zaprojektowane są na 20 000 cykli. Oznacza to, że otwierając i zamykając bramę dwa razy dziennie, sprężyny będą pracować ponad 27 lat.

Standardem w przypadku produktów renomowanych dostawców są dłuższe okresy gwarancji wynoszące nawet 10 lat od momentu zakupu. Jeśli w trakcie użytkowania bramy wydarzy się coś, co wymusi wymianę jakichkolwiek elementów (np. wjedziesz w bramę samochodem i uszkodzisz jeden z paneli) nie musisz się o nic martwić. Producenci, z którymi współpracujemy, gwarantują dostępność części zamiennych nawet do 10 lat od daty montażu bramy.

Sprawdź też dodatki do bram!

Poznaj istotne cechy bram garażowych segmentowych

Kolory

Bramy segmentowe występują w kilkuset kolorach do wyboru. Jeśli żaden z dostępnych odcieni nie będzie Twoim wymarzonym, zawsze istnieje możliwość polakierowania bramy w dowolnym kolorze z palety RAL. W takim wariancie ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Wybierając kolor nowej bramy, zwróć uwagę na dwie kwestie. Każdy producent oferuje kolory z palety standardowej oraz kolory dostępne za dodatkową dopłatą lub przeznaczone wyłącznie dla danego modelu bramy. Dobranie identycznego koloru lub okleiny bramy do okien, drzwi czy elewacji może być niewykonalne. Bardzo często kolor o dokładnie takiej samej nazwie (np. antracyt, złoty dąb), ale od innego producenta ma znaczne różnice w odcieniach i natężeniu barw.

Z tych właśnie powodów radzimy porównać próbki i decydować o kolorach bramy na etapie rozpoczynania budowy. Może się okazać bowiem, że nieoptymalny wybór pociągnie za sobą odczuwalny wzrost kosztów.

Przykładowe kolory bram segmentowych Kraków

Rodzaj powierzchni

Kolejną ważną cechą wpływającą na estetykę bramy segmentowej jest zastosowana powierzchnia blachy zewnętrznej, z której zbudowane są panele bramy. Rodzaj powierzchni to struktura płaszcza bramy, którą możemy wyczuć przy dotyku. W uproszczeniu – segmentowe bramy garażowe mogą być gładkie (jak wypolerowane aluminium) lub chropowate (imitacja naturalnego drewna z sękami, usłojeniami itp.), a zewnętrzna blacha – malowana (w wersji matowej, półmatowej, strukturalnej oraz chropowatej) lub okleinowana.

Wybór powierzchni może wpłynąć na odcień danego koloru, np. okleina „złoty dąb” w powierzchni chropowatej „woodgrain” jest dużo ciemniejsza niż gładka okleina „smoothgrain”. Każdy producent bram segmentowych umożliwia wybór jedngo z przynajmniej kilku dostępnych wariantów. Jest to jednak często związane z koniecznością wyboru koloru, który jest dostępny dla danej powierzchni.

Wybór powierzchni paneli dotyczy wyłącznie zewnętrznej strony bramy, od środka zwykle stosowana jest wersja chropowata imitująca drewno.

Najpopularniejsze powierzchnie bram segmentowych

Przetłoczenia

Bramy garażowe Kraków występują w wielu różnych wariantach przetłoczeń, które bezpośrednio wpływają na estetykę bramy oraz jej wygląd zewnętrzny. Czym dokładnie są przetłoczenia?

To wklęsłe frezy w zewnętrznej części paneli rozmieszczone zwykle w poziomie na całej szerokości bramy, dzięki którym wysokość paneli jest optycznie większa lub mniejsza (efekt imitujący poszycie z desek drewnianych). Poza walorami estetycznymi przetłoczenia wpływają pozytywnie na statykę całej konstrukcji.

Każde przetłoczenie dodatkowo usztywnia blachę stalową, z której zbudowane są panele bramy, korzystnie wpływając na jej sztywność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku bram o dużych gabarytach, w ciemnych kolorach lub montowanych od strony południowej, które mogą być bardziej podatne na wyginanie się paneli przy mocnym nasłonecznieniu i wysokiej temperaturze (tzw. efekt bimetaliczny).

W zależności od konkretnego producenta rodzaje przetłoczeń mogą znacząco wpływać na finalną cenę bramy garażowej. Wybierając bramę segmentową, możesz zdecydować wyłącznie o zewnętrznych przetłoczeniach. Od środka garażu zwykle stosuje się przetłoczenia niskie i producenci nie przewidują możliwość zmiany tej konfiguracji.

Najpopularniejsze przetłoczenia bram segmentowych w Krakowie

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat oferty bram garażowych segmentowych w Krakowie i Małopolsce, a także automatyki bramowej, akcesoriów do bram, serwisu bram oraz ich prawidłowego montażu, skontaktuj się z Oknami Kraków.

Nasza firma świadczy usługi dotyczące nie tylko bram segmentowych czy przemysłowych, ale również bocznychuchylnych czy rolowanych. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej pomocy, będziesz miał możliwość otrzymania szczegółowej wyceny bramy w Krakowie lub zamówienia bezpłatnego pomiaru na swojej budowie.

Możesz być pewien, że nasze produkty są najwyższej jakości, a ich profesjonalne wykonanie jest jednym z powodów, dla których nasi Klienci tak chętnie wracają do nas z nowymi pomysłami.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami*pole wymagane

 • lub zadzwoń do nas
  +48 12 307 65 62
Top