Dlaczego warto wybrać bramy uchylne Kraków

Garażowe bramy uchylne to produkty cieszące się niesłabnącą popularnością wśród klientów zainteresowanych zakupem solidnej bramy w bardzo atrakcyjnej cenie w Krakowie i okolicach. Ze względu na sprawdzoną konstrukcję oraz doskonałe w swojej prostocie rozwiązania mechaniczne, bramy uchylne są niezawodne i długowieczne.

Garażowe bramy uchylne występują w wersji ocieplanej i nieocieplanej oraz w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru. Decydując się na zakup bramy uchylnej, masz możliwość wyboru wersji z unikatowymi przetłoczeniami,  do samodzielnego wykończenia dowolnym materiałem dekoracyjnym lub imitującej swoim wyglądem bramę segmentową. Wszystkie bramy uchylne występują również w wersji automatycznej z nowoczesnymi napędami garażowymi, którymi można sterować nawet za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie.

Zobacz jak może wyglądać Twoja brama uchylna!

Bramy uchylne garażowe – najważniejsze zalety

Rozwiązanie nietypowych sytuacji montażowych​

Do montażu bramy uchylnej nie jest wymagane posiadanie wolnych przestrzeni bocznych i nadprożowych. Bramy uchylne można zamontować w garażach bez nadproży, otworów tunelowych lub w pomieszczeniach ze skośnym dachem, podciągami i innymi przeszkodami.

Bramy uchylne można zamówić w wersji renowacyjnej ze specjalnymi systemem maskownic zewnętrznych. Tak przygotowana brama będzie gotowa do bezinwazyjnego montażu w całkowicie wykończonym otworze (np. z muru klinkierowego) bez konieczności prowadzenia dodatkowych prac wykończeniowych, np. po demontażu starej bramy. W przypadkach, gdy nie ma możliwości zamontowania innego typu bramy, brama uchylna jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym optymalne parametry użytkowe, również wymiary światła przejazdu. Wszystkie garażowe bramy uchylne są produkowane na konkretny wymiar i można je bezproblemowo dopasować do posiadanego garażu.

Bezproblemowa automatyzacja

Praktycznie każda brama garażowa uchylna, którą montujemy w Krakowie oraz całym województwie Małopolskim może zostać wyposażona w opcjonalny napęd elektryczny, za pomocą którego będzie można ją bezprzewodowo otwierać i zamykać. Automaty stosowane w bramach uchylnych są również montowane w bramach segmentowych. Daje to duże pole manewru w kontekście stworzenia jednego kompatybilnego ze sobą systemu urządzeń obsługiwanych za pomocą pilotów radiowych lub poprzez aplikację mobilną zainstalowaną na smartfonie.

Automaty garażowe montowane w bramach uchylnych charakteryzują się wysoką kulturą pracy i wpływają na znaczne obniżenie hałasu podczas codziennej obsługi. Nasza firma zaleca stosowanie wyłącznie oryginalnych napędów dedykowanych przez producenta do danego modelu bramy. Aby cieszyć się uchylną bramą automatyczną, nie trzeba zamawiać napędu razem z nią. Siłownik można bowiem domontować w późniejszym okresie. Wpłynie to jedynie na koszt dodatkowej usługi ekipy fachowców.

Bezpieczeństwo użytkowania

Uchylne bramy garażowe w standardzie mają szereg zabezpieczeń, które nie pozwolą wyrządzić użytkownikom i ich pojazdom żadnej krzywdy. Sprężyny naciągowe umieszczone przy bocznych prowadnicach pionowych posiadają plastikową obudowę, która zapobiega przypadkowemu przytrzaśnięciu palców. W wybranych modelach bram uchylnych (np. Hormann) można również znaleźć elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Sprężyny montowane w bramach uchylnych wykonane są w technice „sprężyna w sprężynie”, dzięki czemu w przypadku pęknięcia nie ma zagrożenia gwałtownego opadnięcia bramy i uderzenia w stojącą pod nią przeszkodę. Uchylne bramy garażowe wyposażone w napęd elektryczny posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, które natychmiast zatrzyma automat i uruchomi bieg wsteczny, jeśli zamykająca się brama napotka fizyczny kontakt z przeszkodą. Ze względu na to, że otwierająca się brama uchylna potrzebuje przestrzeni na podjeździe przed garażem, sugerujemy stosowanie dodatkowych fotokomórek zabezpieczających przed taką sytuacją.

Wiele wariantów wykonania

Garażowe bramy uchylne można zamówić w niezliczonych wariantach wykonania. Decydując się na zakup bramy uchylnej, możesz wybrać wzór i kształt przetłoczenia, kolor z dostępnej palety RAL lub okleinę drewnopodobną, aplikacje ozdobne oraz szereg innych dodatków.

Bramy uchylne występują w wersji bez ocieplenia (proponowane do wolnostojących i nieogrzewanych garaży) oraz z ociepleniem styropianowym. Bramę uchylną można wyposażyć w drzwi przejściowe, przeszklenia oraz kratki wentylacyjne. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych stalowych bram uchylnych są bramy całkowicie zbudowane z drewna. Takie ekskluzywne produkty pozwalają na wyfrezowanie indywidualnego wzoru przetłoczeń wymyślonego przez klienta.

Jednym z możliwości wykonania bramy uchylnej jest brama wykończona okładziną elewacyjną. Na bazie standardowej bramy uchylnej można uzyskać niepowtarzalny efekt wkomponowania garażu w bryłę budynku. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tym ekstrawaganckim rozwiązaniem do wyboru bramy elewacyjnej.

Bramy uchylne garażowe – budowa

1 – sprężyny naciągowe; równoważą ciężar bramy, nie pozwalając na jej samoczynne opadnięcie na użytkownika. Osłonięte są plastikowymi tulejami, co zabezpiecza przed przypadkowym zatrzaśnięciem palców.
2 – rolki jezdne posiadają łożyska, dzięki czemu praca bramy jest cichsza i bardziej płynna.
3 – system dwupunktowego ryglowania mechanicznego zabezpiecza bramę uchylną przed potencjalnymi próbami włamania.
4 – bramy uchylne montowane w ocieplanych budynkach można zamówić w wersji ocieplonej, polepszając właściwości termiczne.
5 – poszycie bramy jest wykonane ze sztywnej blachy ocynkowanej posiadającej dobre właściwości antykorozyjne.

Garażowe bramy uchylne – najważniejsze cechy

Kolory

Bramy uchylne są w przeważnej większości lakierowane w kolorach z palety RAL. Przy wyborze uchylnej bramy garażowej, masz możliwość wyboru jednego spośród kilkunastu popularnych kolorów dostępnych w jednakowej cenie. Jeśli jednak nic z tej grupy nie przypadnie Ci do gustu, każdą bramę za dodatkową dopłatą można pomalować w dowolnym odcieniu.

Oprócz jednolitych barw możesz wybrać bramę uchylną w wersji okleinowanej (najpopularniejsze są kolory drewnopodobne) lub wykonaną z litego drewna. Bramy drewniane mogą zostać pokryte fabrycznym impregnatem w jednym z kilku dostępnych kolorów. Pamiętaj, że jeśli zamówisz ocieplaną bramę uchylną, to jej kolor zobaczysz tylko po stronie zewnętrznej. Od środka zostanie zamocowany biały panel PVC zakrywający warstwę styropianu.

Przykładowe kolory bram bocznych

Przetłoczenia

Bramy uchylne, podobnie jak segmentowe, występują w wielu różnych wariantach przetłoczeń, które bezpośrednio wpływają na estetykę bramy oraz jej wygląd zewnętrzny. Przetłoczenia występują na zewnętrznej warstwie blachy stalowej, z której wykonane jest poszycie bramy.

Kupując bramę uchylną, możesz wybrać jeden z kilkudziesięciu wzorów lub – tylko dla uchylnej bramy drewnianej – zaprojektować całkowicie indywidualny kształt, który zostanie wykonany na Twojej nowej bramie. W wybranych modelach bram możliwe jest domówienie gustownych ozdobników, tj. aplikacji wykonanych ze stali szlachetnej. Pamiętaj, że jeśli zamówisz ocieploną bramę uchylną, od środka zostanie zamocowany panel PVC w kolorze białym.

Najpopularniejsze przetłoczenia bram uchylnych

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat uchylnych bram garażowych? Masz jakieś wątpliwości, które chciałbyś przedyskutować z naszym specjalistą? Interesuje Cię szczegółowa wycena bramy lub zamówienie bezpłatnego pomiaru na Twojej budowie w Krakowie lub okolicach? Chcesz poznać szczegóły dotyczące serwisu bram rolowanych lub przemysłowych i zapoznać się z najpopularniejszymi akcesoriami stosowanymi w bramach w Krakowie?

Napisz do nas lub przyjdź do naszej firmy – biuro Novobudowy znajduje się w Krakowie w województwie małopolskim. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania dotyczące Twoich potrzeb.

 

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.*pole wymagane

  • lub zadzwoń do nas
    +48 12 307 65 62
Top