HST i PSK to produkty, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów budujących nowe domy. Ze względu na to, że nie potrzebują właściwie żadnej przestrzeni na pełne otwarcie, HST i PSK wybierane są często jako praktyczna alternatywna dla tradycyjnych okien balkonowych.

Decydując się na zakup w naszej firmie, masz wpływ na kolor, rodzaj zastosowanych szyb oraz wariant otwierania. Słyną one z ogromnych gabarytów, dużych przeszkleń oraz nowoczesnych rozwiązań z zakresu sterowania – mogą być otwierane automatycznie przy wykorzystaniu silnika elektrycznego podłączonego do zaawansowanego systemu Inteligentnego Domu. Balkonowe okna przesuwne HST i PSK to:

  • komfort użytkowania,
  • większa ilość światła w salonie,
  • niepowtarzalny wystrój Twojego domu.

 

Zobacz jak mogą wyglądać Twoje okna przesuwne HST Kraków lub PSK!

Okna przesuwne HST i PSK – jakie są ich zalety

Duże rozmiary

HST i PSK zostały zaprojektowane po to, aby współtworzyć duże przeszklone powierzchnie nowoczesnych domów. Plastikowe okna wykonane w systemie HST i PSK idealnie nadają się do realizowania wizji o ogromnych przeszklonych ścianach będących jednocześnie wyjściem na taras. Balkonowe okna uchylno-przesuwne produkowane są w wymiarach niemożliwych do osiągnięcia dla tradycyjnych rozwierno-uchylnych okien tarasowych.

Graniczny wymiar skrzydła czynnego okien PSK może wynieść nawet 1500×2500 mm. Inwestor, który oczekuje jeszcze większej powierzchni przeszklenia, powinien rozważyć zakup nowoczesnych okien podnośno-przesuwnych HST, których wymiary mogą wynosić 6500×2700 mm.

Eksperci naszej firmy zwracają uwagę na to, że tak duże okna z Krakowa wyposażone w szyby bezpieczne lub hartowane ważące przynajmniej kilkaset kilogramów są możliwe do wykonania wyłącznie w wersji HST. Dodatkowo klient ma możliwość wyboru podziału skrzydeł. Może na przykład połączyć ze sobą dwa okna HST pod kątem 90 stopni, aby skrzydła zasuwały i rozsuwały się od siebie.

Łatwe w obsłudze

Nie musisz martwić się o to, czy Twoi domownicy będą mieli wystarczającą siłę do otworzenia okna ważącego kilkaset kilogramów. Wszystkie typy okien tarasowych HST i PSK montowane są w Krakowie i Małopolsce przez naszych specjalistów wyposażone są w okucia automatyczne wspomagające ich obsługę.

Stosowane klamki są inne niż w przypadku tradycyjnych okien PVC – znacznie dłuższe i masywniejsze, a ich użycie na pewno nie sprawi kłopotów dzieciom czy osobom starszym. Coraz popularniejsze staje się wyposażanie przesuwnych okien HST w silnik elektryczny, dzięki któremu otwiera i zamyka się samoczynnie, np. po naciśnięciu przycisku na pilocie zdalnego sterowania lub uruchomieniu odpowiedniej funkcji w smartfonie. Automatycznie otwierane okna balkonowego HST cechuje się także brakiem wystającego progu – dlatego polecane jest do nowoczesnego budownictwa bez barier oraz dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

Kompatybilne z systemem Inteligentnego Domu

Okno balkonowe HST wyposażone w napęd elektryczny i połączone w system Inteligentnego Domu samo się otworzy, gdy będziesz chciał wyjść na taras i samoczynnie się zamknie, nie dopuszczając do nadmiernego nagrzania pomieszczenia. Rozsunie się również bez Twojego udziału, aby do salonu wpadła wystarczająca ilość świeżego powietrza. Produkt ten zabezpieczy także Twój dom przed potencjalnym włamaniem i natychmiast wyśle Ci informacje o wykryciu ewentualnej próby wtargnięcia na posesję.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przesuwne okno balkonowe z niskim progiem otwierać i zamykać za pomocą pilotów zdalnego sterowania, czytnika linii papilarnych czy aplikacji mobilnej. Posiadacze zwierząt domowych mogą tak zaprogramować system, aby w połączeniu np. z sensorem ruchu rozsuwało się przed pupilem, który będzie chciał pospacerować po ogrodzie.

Eksperci z Okien Kraków podkreślają, że podobnie jak w przypadku bram garażowych, rolet i drzwi zewnętrznych możliwe jest podłączenie okien automatycznych w jeden kompatybilny system, który zostanie całkowicie dostosowany do wymogów i oczekiwań inwestora.

Okna podnoszono-przesuwne HST – budowa

Balkonowe okna przesuwne Małopolska typu HST wyglądem przypominają szafę wnękową. Są wykonane z profili PVC o dużej głębokości zabudowy. Skrzydło ruchome w systemie HST porusza się w innej płaszczyźnie niż skrzydło stałe. Otwarcie okna powoduje zasuwanie się skrzydła za nieruchomą część płaszczyzny. Skrzydło porusza się za pomocą rolek po szynie ukrytej w podłodze – dzięki temu do obsługi nie potrzeba dużej ilości siły.

Okna tarasowe HST mają niski próg, który można w całości zlicować i ukryć w posadzce. Nasi specjaliści przypominają, że okien podnośno-przesuwnych nie można uchylać. Tradycyjna funkcja uchyłu jest zastąpiona przesunięciem skrzydła drzwi balkonowych na pożądaną szerokość. Mogą zostać wyprodukowane w różnych wariantach (liczba skrzydeł oraz kierunki przesuwu) oraz w maksymalnych gabarytach dochodzących do 6500×2500 mm.

Okna balkonowe Kraków przesuwne HST i PSK

Okna uchylno-przesuwne PSK – budowa

Balkonowe okna przesuwne typu PSK wykonywane są z identycznych profili PVC, których używa się w tradycyjnie otwieranych lub uchylanych. Aby otworzyć przesuwne okno tarasowe PSK, należy uchylić i odsunąć od progu skrzydło, a dopiero później przesunąć je po znajdującej się w dolnej części prowadnicy. Modele uchylno-przesuwne PSK są praktycznie nie do odróżnienia od innych okien PVC – oba skrzydła w pozycji zamkniętej znajdują się w jednej płaszczyźnie.

W przeciwieństwie do okien HST, PSK zawsze posiadają kilkucentymetrowy próg, którego nie można w całości zatopić w posadzce. Ich zaletą jest jednak możliwość tradycyjnego uchylania oraz lepsze właściwości termiczne związane z przepuszczalnością powietrza. Drzwi tarasowe PSK oferowane przez firmę Novobudowa produkowane są w wymiarach przekraczających nawet 3000×2500 mm.

Okna przesuwne Kraków - Balkonowe

Okna balkonowe i tarasowe – wybór kolorów

Balkonowe okna przesuwne HST i PSK wykonywane są w identycznej technologii, co pozostałe. Oznacza to, że  kolorystyka dostępna w danym systemie okiennym powinna być również dostępna dla balkonów przesuwnych. Decydując się na zakup okien PVC, będziesz musiał doprecyzować, czy chcesz białe czy w jednej z kilkudziesięciu dostępnych oklein. Okna występują w wersji białej, z kolorem jednostronnym oraz dwustronnym.

Przykładowe kolory okien przesuwnych HST i PSK

Przesuwne okna balkonowe HST i PSK to trochę inny typ tradycyjnych okien PVC. Ich części składowe takie jak profile, uszczelki, wzmocnienia, szyby i okucia zostały przez nas bardzo szczegółowo opisane w sekcji OKNA PVC Małopolska. Zachęcamy do lektury!

W kwestii okien przesuwnych – zaufaj Nam

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat okien przesuwnych HST lub PSK? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś przedyskutować z doradcą-praktykiem? Chciałbyś poznać szczegółową wycenę okien przesuwnych lub zamówić bezpłatny pomiar w Twoim domu lub mieszkaniu? Nie wiesz, czy do okien tego typu można dopasować jakieś akcesoria? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb i zaoferujemy nowoczesne modele HST i PSK od sprawdzonych dostawców.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.*pole wymagane

  • lub zadzwoń do nas
    +48 12 307 65 62
Top