Profesjonalny montaż bram Kraków

Zdecydowana większość inwestorów, którzy dokonują zakupu bramy garażowej lub przemysłowej w naszej firmie zleca nam również przeprowadzenie profesjonalnej usługi montażu bramy. Nasi specjaliści zalecają powierzyć montaż bram w Krakowie i okolicach wyłącznie fachowcom, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty, a także autoryzacje poświadczające zdobyte doświadczenie praktyczne oraz znajomość technik montażu wymaganych przez producentów.

Praktycznie wszystkie bramy oferowane przez naszą firmę sprzedawane są wraz z usługą profesjonalnego montażu. W wielu przypadkach takie rozwiązanie jest korzystniejsze dla inwestora ze względów podatkowych. Na zakup wraz z montażem bramy obowiązuje najczęściej 8% VAT (na sam zakup 23%), a zlecenie takiej usługi jednemu wykonawcy pociąga za sobą dodatkowe korzyści związane z ewentualnymi reklamacjami. Oznacza to, że sprzedawca nie będzie Ci mógł wmówić, że przyczyną potencjalnej usterki jest niewłaściwy montaż.

Montaż bram segmentowych – co przygotować

1. Wytynkowanie i wyrównanie wewnętrznych ścian garażu

Wewnętrzne ściany garażu, do których zostaną przymocowane prowadnice oraz pozostałe elementy bramy (wał, sprężyny, szyna jezdna itp.) powinny być  finalnie wykończone przed rozpoczęciem montażu bramy garażowej. W takiej sytuacji konieczne jest:

 • wyrównanie i zlikwidowanie wszelkich krzywizn,
 • wytynkowanie wewnętrznych ścian bocznych oraz płaszczyzny nadproża.

Prowadnice zamontowane do krzywego, nierównego i porowatego muru nie będą wypoziomowane, co bezpośrednio wpłynie na pogorszenie pracy rolek jezdnych oraz możliwe zacinanie się bramy i mniej płynną pracę. Pamiętaj, że wytynkowanie i wyrównanie węgarków oraz płaszczyzny nadproża po zamontowaniu bramy będzie niemożliwe.

Stanowczo odradzamy wykonywanie montażu bram garażowych do nieprzygotowanego otworu. Z praktyki wiemy, że późniejsze prace wykończeniowe mogą spowodować trudne w wyczyszczeniu zabrudzenia prowadnic i elementów jezdnych, co radykalnie wpłynie na kulturę pracy bramy automatycznej i skróci żywotność poszczególnych jej elementów.

 Montaż bramy w Krakowie

2. Wykonanie finalnej posadzki

Montaż bramy Kraków w surowym pomieszczeniu bez wykonanej wylewki jest jak najbardziej możliwy. Inwestor jednak powinien zdawać sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji takiej decyzji. Automatyczne bramy garażowe zapisują swoje położenia krańcowe do pamięci napędu. Oznacza to, że w przypadku jakichkolwiek zmian w poziomie docelowym posadzki istnieje duże prawdopodobieństwo, że napęd zostanie rozregulowany i konieczne będzie powtórne zaprogramowanie automatu. Wystarczy, że np. wylewka zostanie wylana 5 mm wyżej lub niżej od poziomu ustawionego podczas montażu bramy i niezbędna będzie dodatkowa wizyta serwisanta.

Nasi fachowcy zawsze sugerują wykonanie finalnej posadzki przed montażem bramy garażowej. Pamiętaj, że posadzka garażu musi mieć równą płaszczyznę oraz prawidłowy poziom względem ścian, na których zostaną zamontowane prowadnice bramy. Niedokładnie wykonana posadzka spowoduje m.in. brak szczelności na styku dolnej uszczelki bramy, co wpłynie na przedostawanie się wody opadowej i kurzu z zewnątrz.

3. Przygotowanie instalacji elektrycznej

Twoja nowa brama garażowa jest wyposażona w napęd elektryczny? Do jej poprawnego zamontowania i uruchomienia konieczne będzie przygotowanie instalacji elektrycznej zgodnie z zaleceniami dostawcy. Do praktycznie wszystkich napędów sufitowych, które stosowane są do segmentowych i uchylnych bram garażowych wymagane będzie standardowe gniazdko zasilające 230V zamontowane na suficie w odległości 3-3,5 m od krawędzi otworu.

Jeśli brama wyposażona będzie w fotokomórki, Twój instalator będzie musiał poprowadzić dwa przewody 4×0,5 mm od gniazdka sufitowego do obu dolnych krawędzi otworu bramy garażowej. Ostatnim elementem będzie poprowadzenie przewodów łączących napęd bramy automatycznej z ew. przyciskiem dzwonkowym, który pozwoli na otwieranie i zamykanie bramy za pomocą przełącznika zlokalizowanego najczęściej w pobliżu drzwi prowadzących z garażu do domu. Opcjonalnie można zastanowić się nad podłączeniem kontaktronu bramowego (czujnika otwarcia) do  planowanego systemu alarmowego. Nasza firma służy fachową pomocą na każdym etapie planowania i wykonywania wyżej wymienionych prac łącznie z doradztwem związanym z systemami inteligentnych budynków lub sterowaniem bramą za pomocą aplikacji mobilnej czy smartfona itp.

Montaż bram Kraków

4. Zapewnienie swobodnego dostępu do miejsca montażu bramy

Brama garażowa, którą zamówiłeś, musi najpierw zostać bezpiecznie przetransportowana na miejsce montażu. Pamiętaj o usunięciu wszelkich przeszkód utrudniających bezpośredni dojazd samochodu ciężarowego, np. gałęzie drzew, grząski grunt czy prowadzone prace budowlane. Nowa brama garażowa może ważyć nawet kilkaset kilogramów, a jej ręczne przenoszenie jest praktycznie niemożliwe. Zwróć uwagę na to, aby w pomieszczeniu, w którym planowany jest montaż bramy Kraków, była przestrzeń pozwalająca na swobodne wniesienie jej elementów oraz pracę ekipy montażowej. Zalecamy unikać jednoczesnego prowadzenia prac budowlanych w garażu, które wykonywane są przez kilka niezależnych ekip.

Zakres prac montażowych w montażu bram w Krakowie i Małopolsce

 • ręczne bramy przemysłowe i segmentowe (garażowe)
 • automatycznych bramy przemysłowe i segmentowe (garażowe)
 • napędy do bram garażowych i przemysłowych
 • automatyka do bram posesyjnych / ogrodzeniowych
 • bramy rolowane, uchylne, rozwierane, skrzydłowe i boczne
 • montaż i uruchomienie fotokomórek, pilotów, radioodbiorników i pozostałych akcesoriów bramowych
 • demontaż i utylizacja starych bram garażowych i przemysłowych

Świadczymy usługi montażu bram w Kraków oraz na terenie całego województwa małopolskiego. Nasza firma oferuje działania z zakresu serwisu bram oraz ich szczegółowej wyceny. Zajmujemy się również montażem bram garażowych i przemysłowych, które zostały zakupione w innej firmie.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.
  Top