Bramy rolowane z najwyższej półki w Krakowie

Bramy rolowane garażowe (roletowe) to gwarancja niezawodności oraz oszczędności miejsca zarówno w garażu, jak i na podjeździe. Bramy rolowane zwijane działają analogicznie do rolet okiennych – płaszcz bramy nawijany jest na wał umieszczony w zabudowanej skrzynce, dzięki czemu oszczędza się przestrzeń pod sufitem.

Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania bramy segmentowej czy uchylnej, a konieczne jest uzyskanie pełnego światła przejazdu i optymalnych parametrów – brama zwijana będzie najlepszym wyborem.

Bramy roletowe oferowane przez naszą firmę z Krakowa można montować od zewnątrz (np. na elewacji budynku, tuż nad otworem wjazdowym) lub od wewnątrz pomieszczenia. Garażowe bramy rolowane występują wyłącznie w wersji ocieplonej (lamele wypełnione pianką PU) oraz w pełni zautomatyzowanej – napęd rurowy w przypadku bram rolowanych jest w standardzie.

Brama rolowana to prosty w budowie i bezawaryjny produkt, który polecamy wszystkim osobom posiadającym wiatę garażową, niski garaż, garaż bez nadproża, stromy podjazd do garażu, podciągi lub instalacje stropowe uniemożliwiające zamontowanie bramy garażowej lub uchylnej.

Zobacz jak może wyglądać Twoja brama rolowana (roletowa)!

Bramy garażowe rolowane (roletowe) – zalety

Rozwiązanie trudnych sytuacji montażowych

Garażowe bramy roletowe (rolowane) można zamontować zarówno wewnątrz garażu, jak i na zewnątrz, bezpośrednio nad otworem wjazdowym. Istnieje możliwość zamontowania bramy rolowanej w najbardziej nietypowym otworze o nieregularnych kształtach, również łukowym, trapezowym i trójkątnym.

Do zamontowania bramy zwijanej potrzeba wyłącznie wolnej płaszczyzny montażowej nad otworem oraz kilkucentymetrowych przestrzeni bocznych pozwalających na montaż prowadnic pionowych. Montując bramę rolowaną nad górną krawędzią otworu wjazdowego, uzyskuje się całkowicie pełną wysokość światła przejazdu. Oprócz tego garaż można wykorzystywać w pełnym zakresie jego wymiarów.

Roletowe bramy garażowe można montować również w całkowicie wykończonych budynkach z elewacją klinkierową. Wszystkie garażowe bramy zwijane oferowane przez firmę Novobudowa z Małopolski są wykonywane na konkretny wymiar i całkowicie dopasowane do konkretnego garażu w domu (i nie tylko).

Automatyzacja bez dopłat

Wszystkie garażowe bramy rolowane (roletowe) dostępne w ofercie naszej firmy wyposażone są w rurowy napęd elektryczny obsługiwany za pomocą np. klawiszowych przełączników naściennych.

Każda brama roletowa może być opcjonalnie doposażona w sterowanie radiowe, dzięki któremu możliwe będzie uruchamianie bramy za pomocą pilotów zdalnego sterowania. System sterowania radiowego dedykowany bramom rolowanym jest w pełni kompatybilny z innymi urządzeniami. To oznacza, że jednym pilotem obsłużysz bramę zwijaną, bramę wjazdową, oświetlenie budynku, rolety zewnętrzne itp.

Automatyczna brama rolowana garażowa sterowana za pomocą pilotów posiadaj zabezpieczenie przed nieplanowanym zamknięciem np. na zaparkowany pod bramą samochód. Zabezpieczenie to występuje w postaci optycznej listwy krawędziowej, która zapobiega wyrządzeniu szkód.

Garażowe bramy zwijane mogą być również wyposażone w dodatkowe akcesoria do napędów, takie jak: sterowanie napędem bramy rolowanej za pomocą smartfona, fotokomórki, sterowniki kluczykowe, biometryczne, klawiatury kodowe, lampy ostrzegawcze i wiele innych.

Nietypowe wymiary w standardzie

W przeciwieństwie do np. garażowych bram segmentowychbramy rolowane wykonywane są wyłącznie na konkretny wymiar (bez dopłat za niestandardowe gabaryty) z dokładnością do 1 cm. Bramy roletowe o większych wymiarach wykonywane są z odpowiednio stabilniejszych profili aluminiowych o wysokości min. 100 mm.

Graniczne wymiary dla większości producentów garażowych bram zwijanych współpracujących z naszymi profesjonalistami to 5000×2700 mm. Bramy rolowane o większych gabarytach wykonywane są wyłącznie w wersji przemysłowej. Możliwe jest wykonanie przemysłowej bramy roletowej o wymiarze nawet 8000×6000 mm.

Bezpieczeństwo użytkowania

Przed nieautoryzowaną próbą otwarcia bramy roletowej oraz potencjalnym włamaniem chroni zabezpieczenie przed podważeniem bramy, które jest dostępne w standardzie. Nasza firma zaleca jednak zamontowanie dodatkowego kontaktrona, który podłączony do domowego alarmu, aktywuje system w przypadku próby włamania.

O bezpieczeństwo użytkowników oraz ich samochodów dba optyczna listwa krawędziowa oraz system fotokomórek, które minimalizują ryzyko przypadkowego zamknięcia bramy na wjeżdżający do pomieszczenia samochód lub przechodzącego człowieka. Aluminiowe lamele, z których zbudowany jest pancerz bramy rolowanej, wyprofilowane są w taki sposób, aby zapobiec przypadkowemu przytrzaśnięciu palców. Dodatkowo system do awaryjnej ręcznej obsługi może zostać zabezpieczony przed użyciem go przez nieuprawnione osoby.

Budowa garażowej bramy rolowanej (roletowej)

Bramy rolowane kraków w najlepszej cenie

Cechy garażowej bramy zwijanej – kolory oraz modele

Kolory

Garażowe bramy rolowane (roletowe) są w przeważnej większości lakierowane w kolorach z palety RAL. Wybierając tej rodzaj bramy, masz możliwość wyboru jednego spośród kilkunastu typowych kolorów dostępnych w jednakowej cenie. Jeśli żaden z nich nie przypadnie Ci do gustu, każdą bramę za dodatkową dopłatą można pomalować w dowolnym odcieniu.

Oprócz jednolitych barw, możesz zdecydować się na bramę zwijaną w wersji okleinowanej w kilku najpopularniejszych kolorach drewnopodobnych, takich jak „złoty dąb” czy „orzech”.

Przykładowe kolory bram rolowanych (roletowych)

Modele bram rolowanych (roletowych)

Brama garażowa rolowana, w zależności od warunków zabudowy dostępna jest w trzech modelach:

  • z całkowitą obudową,
  • z częściową obudową,
  • z osłoną wału nawojowego.

Każda brama rolowana może posiadać przeszklone sekcje, które doświetlą ciemne wnętrze garażu i korzystnie wpłyną na oszczędność energii. Bramy zwijane nie występują w wersji z drzwami przejściowymi – nasza firma zaleca montaż bram rolowanych w pomieszczeniach posiadających dostęp niezależnym wejściem.

Przykładowe rodzaje bram rolowanych (roletowych)

Szukasz sprawdzonej firmy z dużym doświadczeniem związanym ze sprzedażą oraz montowaniem bram rolowanych? Skontaktuj się z naszymi doradcami. Okna Kraków to godna zaufania firma dbająca o każdego Klienta. Nasze bramy to produkty wysokiej jakości pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów.

Świadczymy usługi z zakresu serwisu bram segmentowych, bocznych czy uchylnych, ale także wyceny bram przemysłowych czy garażowych. W sprzedaży posiadamy także różnego rodzaju akcesoria do bram oraz napędy do bram w Krakowie. W celu uzyskania informacji o aktualnej ofercie i ewentualnych promocjach, zadzwoń do nas lub przyjdź do siedziby naszego biura.

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami.
    Top