• Zaufani
  dostawcy
 • Sprawdzone
  materiały
 • Jakość
  PREMIUM
 • 10 lat
  doświadczenia
 • Gwarancja
  Bezpieczeństwa
 • Nowoczesne
  rozwiązania

Darmowa Wycena 2

wycena okien w naszej firmie jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca

Okna Grybów

Dlaczego akurat nasze okna Grybów

Wyboru okna w Grybowie nie można przyrównać do wyboru nowego dywanu czy telewizora, musi to być zakup jak najlepiej przemyślany i dlatego najlepiej dokonać go w porozumieniu z zespołem fachowców.

Okna Grybów i ich funkcje

Okna, zaraz obok drzwi element zamykający otwór w ścianie, ewentualnie w dachu. Umożliwia dostanie się do pomieszczeń światła dziennego, niezwykle ważnego do prawidłowego funkcjonowania nie tylko ludzkiego organizmu, ważne jest też dla zwierząt i roślin. Duże nasłonecznienie pomaga niekiedy dogrzać pomieszczenie. Okna osłaniają przed chłodem oraz gorącem, nie wypuszczają temperatury na zewnątrz, chronią przed dźwiękami z zewnątrz czy też dostaniem się do budynku osób niepowołanych. Niezwykle ważna funkcja to wspomaganie wentylacji pomieszczeń, zapobiegają gromadzeniu się pary wodnej i powstawaniu grzybów na ścianach.

Okna w Grybowie charakteryzuje wysoka jakość idąca w parze z atrakcyjną ceną, a dodatkową ich zaletą jest 10 letnia gwarancja na montaż.

ltx-parallax-layer
ltx-parallax-layer

Doskonale znamy naszą rodzimą branżę stolarki okiennej i wiemy, jak różne opinie, pomysły i rozwiązania proponowane przez potencjalnych wykonawców pojawią się na etapie porównywania ofert i doboru okien.

Gwarancja jakości

Kilka kroków do zadowolenia
z wykonanych usług

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zamówienia bezpłatnej i całkowicie niezobowiązującej wizyty naszego przedstawiciela, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązania z zakresu okien, bram garażowych i drzwi oraz dokona pomiarów budowlanych niezbędnych do przygotowania wyceny.

 • 01
  Wizyta
  Przedstawiciela
 • 02
  Profesjonalny
  pomiar
 • 03
  Darmowa
  wycena
 • 04
  Prawidłowy
  montaż

Skontaktuj się z nami

Nasze usługi oferujemy na terenie miasta Grybów oraz województwa małopolskiego i śląskiego.


 • Zadzwoń
  12 307 65 62

Okna Grybów można podzielić np. ze względu na typ ościeżnicy i będą to m.in. okna plastikowe (PVC), drewniane i aluminiowe lub ze względu na sposób ich otwierania:

 • uchylne
 • rozwierane
 • uchylno-rozwierane
 • odchylne
 • przesuwne
 • obrotowe
 • nieotwieralne itp.

Okna Grybów dzielą się też pod względem zastosowania i są to wówczas np.:okna połaciowe, okna balkonowe, luksfery, ściany kurtynowe, witryny, świetliki itp.

Okna PCV Grybów – najczęściej wybierane przez klientów

Coraz więcej klientów decyduje się na stolarkę plastikową, ze względu na jej atrakcyjną cenę. PCV (choć prawidłowy skrót to PVC), to polichlorek winylu, czyli tworzywo sztuczne o dużych właściwościach użytkowych. Jest odporny na działanie wysokich temperatur, nie reaguje negatywnie na bardzo niskie temperatury, ma właściwości izolacyjne (akustycznie i termicznie) oraz wbrew obiegowym opiniom, jest całkowicie bezpieczny dla człowieka. Proces wytwarzania tego plastiku podlega wielu restrykcyjnym wymogom prawnym, nie tylko w Polsce ale też w Unii Europejskiej i na świecie. Do tego jest to tworzywo poddawane recyklingowi, co jest niezwykle ważne dla naszej planety z perspektywy rosnącej góry śmieci.

Z PCV wykonuje się profile okienne, czyli kształtowniki, z których robi się ramy okienne, tj. ościeżnice, skrzydła i słupki (zarówno stałe jak i ruchome).

Okna PCV Grybów są łatwe w czyszczeniu, nie wymagają dodatkowych czynności konserwujących, występują w licznych wariantach kolorystycznych.

Oprócz wspomnianych już profili, które mogą się między sobą różnić kształtem, głębokością i szerokością zabudowy, ilością komór czy uszczelek itp., okna PVC Grybów posiadają też:

 • wzmocnienia stalowe – czynią one okna sztywnymi. Gdy na plastik oddziaływują różnego rodzaju siły (parcie i ssanie wiatru, naturalne ruchy konstrukcyjne budynku, częste otwieranie i zamykanie okien), okna PCV Grybów mogą się odkształcać i ulegać uszkodzeniom. Stąd właśnie w specjalnych komorach w ramie i skrzydle umieszcza się wzmocnienia stalowe.
 • uszczelki – wpływają na szczelność okna i izolację akustyczną. Warto zastanowić się nad szczelnością okien, ponieważ gdy jest ona zbyt wysoka, w pomieszczeniach gromadzi się wilgoć, a stąd już krok do powstawania grzyba na ścianach, szkodliwego dla zdrowia. Ważne więc w oknach są nawiewniki lub funkcja rozszczelnienia (czyli uchylenie okna na kilka mm), wspomagające prawidłową wentylację.
 • szyby – obecnie produkuje się głównie zespolone pakiety szybowe, które składają się z 2-4 tafli szkła. Tafle te łączy się ze sobą ramkami dystanowymi, tworząc puste komory wypełnione gazami szlachetnymi, co wpływa nie podniesienie współczynnika przenikalności cieplnej.
 • okucia – to dzięki nim otwieramy, zamykamy czy uchylamy okna. Wpływają na wodoszczelność, izolacyjność oraz antywłamaniowość okien.

Fachowy montaż okien Grybów

Okna z montażem Grybów to wybór, który się opłaci. Dbamy o to, żeby produkty, które sprzedajemy były najwyższej jakości, o co dbają najlepsi producenci na rynku. Montaż okien Grybów przeprowadzają pracownicy z wieloletnim doświadczeniem, nic tutaj nie jest dziełem przypadku. Po wybadaniu potrzeb klienta następuje dokładne przeprowadzenie pomiarów otworów okiennych i okien, uwzględniając wszelkie zasady prawa budowlanego. Następnie należy odpowiednio umiejscowić okna względem muru, przygotować oścież, wszystko wypoziomować, mając na uwagę podłogę, sufit, parapet czy blat. Nie można zapomnieć o zastosowaniu odpowiednich materiałów termoizolacyjnych i uszczelniających przy ostatecznym zamocowaniu okna Kraków w ścianie.

Okna aluminiowe Grybów ciekawym rozwiązaniem

Jeśli klient potrzebuje ościeżnicy o nietypowym rozmiarze lub kształcie polecimy mu nieco droższe niż plastikowe okna aluminiowe Grybów. Aluminium jest tworzywem lekkim i plastycznym, tym samym daje możliwość tworzenia bardziej skomplikowanych konstrukcji. Świetnie sprawdzi się więc w loftach, nowoczesnej architekturze, na patio itp.

Wymiana okien Grybów nie musi być tematem męczącym i czasochłonnym, wystarczy trafić w dobre ręce fachowców.

Okna Novobudowa w województwie małopolskim

Top