okna przeciwwłamaniowe

Odpowiednie zabezpieczenie okna może okazać się przydatne nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach w bloku, które znajdują się, na przykład na parterze. Jest wiele elementów, które mogą sprawić, że poczujesz się znacznie lepiej na co dzień. Klamki z zamkiem są jednym z nich. Czy warto na nie postawić? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że klamki z kluczykiem nie są niczym nowym i innowacyjnym na polskim, a tym bardziej zagranicznym rynku. Jest to jednak rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przez długi czas i stanowi idealny wybór dla wielu różnorodnych osób. Przede wszystkim decydują się na nie jednak mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy stawiają na proste, a przy tym również korzystne cenowo propozycje. Skuteczność tego typu propozycji nie podlega żadnym, nawet najmniejszym wątpliwościom, a więc zdecydowanie jest to trafny wybór dla wielu rodzin. Klamka z kluczykiem ma wiele zalet, o których będziemy pisać w naszym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat, dzięki czemu będzie Ci łatwiej podjąć decyzję o zakupie tego właśnie rozwiązania.

Klamka do okien  z kluczykiem z blokadą obrotu

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim domownikom to najważniejszy element, który może sprawić, że poszczególne osoby będą czuły się w danym wnętrzu po prostu pewnie i swobodnie. Klamka do okna na kluczyk może zatem okazać się w tym przypadku absolutnym strzałem w dziesiątkę. Warto zatem postawić na tego typu propozycje, które sprawdzają się na co dzień. W końcu dom to miejsce, w którym każda osoba chce się czuć swobodnie i pewnie, a więc zdecydowanie warto o to zadbać. Zwłaszcza, że na włamywaczy absolutnie nie ma rady, a ich atak może pojawić się tak naprawdę w każdej chwili! Klamka na kluczyk może okazać się w tym przypadku absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Z pozoru tego typu rozwiązanie jest dość minimalistyczne i może się wydawać, że nawet niepotrzebne. Jednak nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że jest to odpowiedni wybór dla wszystkich osób, dla których bezpieczeństwo w domowym zaciszu ma ogromne znaczenie. Klamka do okna z zamkiem może zatem zagwarantować spokój i bezpieczeństwo na długi czas. Jest to również doskonałe zabezpieczenie przed niekontrolowanym otwarciem skrzydeł przez dzieci, co jest szczególnie istotne na wyższych piętrach budynku.

Na rynku czeka na Ciebie między innymi klamka okienna z zamkiem oraz blokadą obrotu. W tym przypadku wewnętrzny mechanizm został skonstruowany w taki sposób, aby umożliwić swobodną obsługę całości, a przy tym również zablokować możliwość otwarcia całości od zewnętrznej strony. Po przekręceniu klamki użytkownik słyszy charakterystyczne kliknięcie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zabezpieczyć skrzydła przed próbą ich otwarcia.

Guziki bezpieczeństwa również mogą okazać się przydatne

Klamka na klucz może posiadać również specjalny przycisk, który stanowi rewelacyjny wybór dla osób, które posiadają w domach małe dzieci. W takiej sytuacji na rączce znajduje się specjalny kluczyk, który trzeba wcisnąć, aby ją przekręcić. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ochronić poszczególne wnętrza przed osobami trzecimi. Dodatkowo jest to zabezpieczenie przed wypadnięciem dzieci z okien! Obsługa klamki może być dla nich bowiem dość skomplikowana, z czym nie uporają się najmłodsi użytkownicy, a jedynie będą mogli otworzyć okno przy osobach dorosłych.

Klamki do okien z kluczykiem mają wiele zalet

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że klamki na kluczyk mają bardzo wiele zalet, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie ich w swoich własnych domach. Przede wszystkim jest to idealny sposób na całkowite zablokowanie mechanizmu działania całości, co znacząco utrudnia próbę włamania poprzez podważenie okna z zewnątrz czy jego przewiercenie. To doskonale obniża ryzyko dostania się do wnętrza poszczególnych pomieszczeń osób z zewnątrz, przede wszystkim tych niepożądanych. Oczywiście w tym przypadku konieczne jest posiadanie kluczyka, który umożliwia odblokowanie całego mechanizmu, a tym samym późniejsze otworzenie skrzydła okiennego czy nawet jego uchylenie.

Klamki na klucz są bardzo chętnie i często wybierane przede wszystkim przez rodziców małych dzieci. Montuje się je w ich pokojach, ponieważ jest to rozwiązanie bezpieczne, które sprawia, że najmłodsi nie otworzą okien samodzielnie, co przecież mogłoby się skończyć tragedią. Jest  to kolejna bariera przed niekontrolowanym otwarciem całości, co sprawia, że przede wszystkim dzieci mogą swobodnie bawić się w swoich pokojach, bez wystąpienia wysokiego zagrożenia, a przede wszystkim wypadnięcia z wysokiego piętra. Trzeba zatem przyznać, że klamki do okna na klucz będą wspaniałym rozwiązaniem nie tylko do domów jednorodzinnych czy mieszkań znajdujących się na parterze, ale również do mieszkań w blokach czy wieżowcach, gdzie najważniejsze jest to, aby skupić się na bezpieczeństwie wszystkich domowników.

Jak jeszcze można zabezpieczyć okna balkonowe oraz tarasowe?

Klamki do okna na klucz to tylko jedno z popularnych i chętnie wybieranych rozwiązań przez wielu różnorodnych użytkowników. Na rynku, również w sklepie Novobudowa dostępnych jest wiele innych opcji, na które zdecydowanie warto postawić, a już w szczególności w sytuacji, w której chodzi o okna balkonowe czy tarasowe. Tego typu rozwiązania wymagają bowiem specjalnej uwagi już podczas montażu czy zakupów. To właśnie one wyróżniają się dużą powierzchnią, którą można dość łatwo wyważyć. Możesz temu zapobiec. Standardowym rozwiązaniem jest postawienie na rygle hakowe, a także zaczepy na ościeżnicy. Warto jednak wiedzieć również o tym, że nie jest to jedyny sposób, który stosuje się w tego typu rozwiązaniach. Przede wszystkim wspaniałą propozycją są również przeciwbieżne zamknięcia środkowe. Jest to specjalny mechanizm, który składa się z dwóch specjalnych rolek-grzybków, który wysuwa się podczas zamykania okna. Tego typu zaczep antywyważeniowe są zatem idealnym rozwiązaniem dla każdego.

Gdzie kupować najlepsze, sprawdzone rozwiązania?

Przede wszystkim klamki na klucz czy inne rozwiązania antywłamaniowe warto kupować w sprawdzonych miejscach, a więc od producentów i dystrybutorów, którzy na pewno Cię nie zawiodą. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwoli Ci cieszyć się wysoką jakością całości przez bardzo długi czas. Niekiedy jest to dość kosztowna inwestycja, a więc najważniejsze jest to, żeby skorzystać z rozwiązań, które umożliwią Ci komfortowe korzystanie z całości przez lata. Na wysoką jakość, a przy tym również bardzo korzystne ceny możesz liczyć przede wszystkim w sklepie internetowym Novobudowa.

Poznaj nasze akcesoria do okien i drzwi – najwyższa jakość gwarantowana przez firmę Novobudowa!

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jakie kwiaty doniczkowe postawić na parapet?
Ozdoby świąteczne na okno w Boże Narodzenie
Mycie okien – jak zrobić to dobrze?
Solidne okna na silne wiatry. Jak wybrać?
Głośna ulica za oknem – co zrobić? Praktyczne wskazówki
Duże okna w domu – za i przeciw. Czy warto je kupić?
Okno łazienkowe, czyli najlepsza wentylacja
Okna bez smug – poznaj sprawdzone sposoby
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Węgarek w oknie – co to takiego?

Top