Wentylacja w oknach

Zastanawiasz się nad tym, jak działają nawiewniki okienne? W takim razie trafiłeś idealnie, ponieważ to właśnie w naszym artykule znajdziesz bardzo cenne informacje na ich temat, dzięki czemu przekonasz się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Koniecznie przeczytaj nasz tekst do samego końca!

Nawiewniki higrosterowane są dość skomplikowanym urządzeniem, które jednak może istotnie podnieść komfort Twojego życia, a więc zdecydowanie warto zainwestować w to rozwiązanie, niezależnie od tego czy mieszkasz w domu jednorodzinnym czy może w mieszkaniu w bloku. Podpowiadamy zatem, jak całość działa, a przede wszystkim jakie ma właściwości. Dzięki temu przekonasz się, czy warto zamontować nawietrzaki okienne również we wnętrzach Twojego lokum!

Nawiewniki okienne – do czego służą i jak wyglądają?

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że nawietrzak okienny cały czas zyskuje na popularności i nieustannie cieszy się uznaniem wśród wielu różnorodnych osób. Jak wygląda? Jest to niewielkie urządzenie o podłużnym kształcie. Zazwyczaj montuje się je w górnej części ramy okna. W jakim celu? Właśnie po to, żeby maksymalnie ograniczyć konieczność otwierania okien, co może okazać się konieczne w szczególności w sezonie grzewczym.

Nawiewnik okienny może zatem stanowić idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, żeby zagwarantować właściwą wentylację w konkretnym budynku. Jeżeli zatem należysz do tego grona i chcesz cieszy się świeżym powietrzem w swoim domu, każdą porą roku, idealnie się składa. Musisz wiedzieć o tym, że nawiewników używa się dziś bardzo często, a nawet w wielu mieszkaniach i domach jednorodzinnych jest to konieczne, ponieważ nowoczesne okna są po prostu bardzo szczelne, a więc dodatkowe otwory wentylacyjne są koniecznością.

Nawietrzaki okienne – poznaj ich rodzaje

Wywietrzniki okienne można podzielić na kilka różnorodnych rodzajów, o czym warto pamiętać na co dzień. To znacznie ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji i zakup tej odpowiedniej propozycji, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania. W sklepach możesz znaleźć nawiewniki w oknach higrosterowane, a także ciśnieniowe. Jeżeli chodzi o te ciśnieniowe, to ich zasada działania jest bardzo prosta. Przede wszystkim opiera się na różnicy ciśnień wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. To właśnie w ten sposób przepływ powietrza jest automatycznie kontrolowany. Możesz oczywiście regulować nawiewniki, jednak w ograniczonym stopniu. W niektórych modelach jest to możliwe tylko w sposób bardzo delikatny, a więc z pewnością nie będzie to odpowiednie rozwiązanie dla każdego. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu akcesoria do okien sprawiają, że pomieszczenia nadmiernie się nie wychładzają, dzięki właśnie różnicy ciśnień. Oczywiście na rynku możesz również znaleźć nawiewniki, które są regulowane ręcznie, a więc to znacznie sprzyja kontrolowaniu całości.

Szeroki wybór nawiewników higrosterowanych sprawia, że coraz więcej osób się na nie decyduje. Zasada działania również nie jest w tym przypadku skomplikowana i opiera się na wilgotności powietrza w poszczególnych wnętrza. Jeżeli wewnątrz jest za bardzo wilgotno, wtedy nawietrznik się otwiera, jeżeli w lokalu panują odpowiednie warunki – przymyka się. Czujniki są inteligentne, dzięki czemu całość działa bez zarzutu.

Czy montaż nawiewników okiennych ma znaczenie?

Nawiewniki okienne bez wiercenia cieszą się dziś ogromną popularnością, ponieważ nieinwazyjny montaż jest rozwiązaniem, które zawsze się sprawdza. Musisz jednak wiedzieć o tym, że zawsze powinno się je instalować w miejscach takich jak kuchnia czy wszystkie pokoje w domu. Tak naprawdę nie instaluje się ich tylko w łazienkach, ponieważ te mogłyby się nadmiernie wychłodzić przez ich obecność.

Jeżeli interesuje Cię wentylacja okienna, najważniejsze jest to, aby montaż zlecić profesjonalistom, którzy znają się na swoim fachu i nie mają żadnych trudności z instalacją całości. W końcu wymaga to odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, umiejętności, a przede wszystkim narzędzi, o czym należy pamiętać na co dzień. Całość można zamontować w roletach zewnętrznych lub w górnej części zewnętrznych ścian. Konieczne jest przygotowanie odpowiednich otworów montażowych, przykręcenie całości, a następnie założenie specjalnej osłony. Co ważne, w wielu firmach możesz dziś znaleźć również nawiewniki, które nie wymagają wiercenia, co sprawdzi się w szczególności w wynajmowanych mieszkaniach.
Regulacja nawiewników okiennych

Nawiewniki do okien wymagają również odpowiedniej regulacji. Trzeba ją wykonać po montażu całości, dzięki czemu urządzenie będzie spełniało swoją funkcję. Jeżeli chodzi o rozwiązania automatyczne, to w tym przypadku tak naprawdę nie ma tego problemu, ponieważ system będzie szybko i skutecznie regulował się sam. Jeżeli jednak zdecydowałeś się na rozwiązanie ręczne, to musisz liczyć się z koniecznością odpowiedniego ustawienia całości. Sam kontrolujesz przymykanie nawiewników.

Oczywiście, jeżeli mamy do czynienia z sezonem grzewczym, najlepiej jest postawić na nieustannie odsłonięte nawiewniki. To bardzo istotne, ponieważ to właśnie wtedy w domu jest bardzo suche powietrze i przez to wymaga ono nieco odświeżenia. Z kolei, kiedy w pomieszczeniach robi się zbyt chłodno, a przez otwory do środka dostaje się dużo wiatru, koniecznie zamknij przesłonę.

Jak działają nawiewniki okienne?

Musisz wiedzieć o tym, że nawiewnik higrosterowany może stanowić wygodne uzupełnienie wyposażenia Twojego domu albo mieszkania w bloku. To inteligentne urządzenie, które sprawdza się na co dzień, podczas użytkowania całości. Do ich zamontowania powodów jest naprawdę wiele i warto poznać je wszystkie. Przede wszystkim warto rozważyć to ze względów zdrowotnych. Nawiewnik sprawi, że w pomieszczeniu na szybach oraz ścianach nie pojawi się pleśń, a tym bardziej grzyb. A przecież są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Warto zatem uniknąć tego typu sytuacji, które są po prostu groźne.

Wywietrznik okienny sprawi również, że wymiana powietrza w poszczególnych pomieszczeniach będzie po prostu dostateczna. Nieświeże powietrze może bowiem skutkować tym, że domownicy będą borykali się z uciążliwymi bólami głowy, których zdecydowanie lepiej unikać. Warto również wspomnieć o tym, że nawiewniki mogą być również wyposażone w specjalne filtry, które nie wpuszczą do środka szkodliwych cząsteczek. A przecież to ważne w szczególności w okresie jesienno-zimowym, kiedy tak często mamy do czynienia ze smogiem, który jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jeżeli interesuje Cię nawiewnik do okien, możesz go z powodzeniem znaleźć w firmie Novobudowa, gdzie czeka na Ciebie szeroki zakres produktów w bardzo korzystnych cenach, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Nieotwierane okno – za i przeciw
Jaki kolor okien wybrać?
Drzwi prawe czy lewe, czyli jak je rozróżnić?
Brama uchylna czy segmentowa – jaką wybrać?
Rolety antywłamaniowe – jakie wybrać?
Drzwi zewnętrzne – jaki jest podział?
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?
Drzwi przeciwpożarowe – gdzie trzeba je montować?
Czy warto inwestować w rolety antywłamaniowe?
Drzwi na taras – przesuwne czy otwierane?

Top