brama do garażu

To niebagatelna kwestia, którą zawsze należy brać pod rozwagę! Bramy do garażu powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby, a przede wszystkim do rodzaju budynku, w którym mają się znaleźć. W tym przypadku pod uwagę należy wziąć przede wszystkim rodzaje bram garażowych, które są dostępne na polskim rynku. Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo!

Rodzaje bram garażowych mają znaczenie dla ich codziennego użytkowania. W tym przypadku warto pod uwagę wziąć tę kwestię już na etapie projektowania garażu. Musisz zatem uważnie przyjrzeć się rynkowi, aby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji i cieszyć się funkcjonalnością wybranego rozwiązania na co dzień. Brama garażowa musi bowiem gwarantować Ci bezpieczeństwo, odpowiedni stopień izolacji termicznej, a przy tym musi być również wygodna w codziennym użytkowaniu, a także bardzo estetyczna.

Zwróć zatem uwagę na bramy garażowe – rodzaje i wybierz ten, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania i będzie stanowił odpowiedź na Twoje własne potrzeby. Dzięki temu odpowiednio dobierzesz do całości montaż, a przede wszystkim skupisz się przy tym również na swoich indywidualnych wymaganiach.

Rodzaje bram garażowych – poznaj je wszystkie

Warto, żebyś zapoznał się z różnorodnymi konstrukcjami bram garażowych, ponieważ dzięki temu wybierzesz rozwiązanie, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania, co przecież jest bardzo ważne podczas ich codziennego użytkowania. Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że bramy można podzielić na kilka różnorodnych rodzajów, które pokrótce opiszemy poniżej. Być może będzie to dla Ciebie najlepszy sposób na to, żeby ostatecznie podjąć właściwą decyzję i wybrać rozwiązanie, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Jakie są zatem główne typy bram? Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się bramy segmentowe, które można spotkać w wielu różnorodnych miejscach. Najczęściej są jednak montowane przede wszystkim w domach jednorodzinnych, a w szczególności w nowym budownictwie. Jest to zatem rozwiązanie, które spełnia wszystkie oczekiwania wymagających osób, ponieważ to sposób na to, żeby cieszyć się efektownym i bardzo ładnym produktem, który wygląda bardzo nowocześnie, a przy tym jest szalenie wygodny w codziennym użytkowaniu.

Popularne są również bramy garażowe otwierane na boki, które są po prostu tańsze od tych segmentowych, a więc jest to wersja budżetowa dla osób, które chcą nieco zaoszczędzić i zależy im przy tym na tym, żeby cieszyć się również świetnym rozwiązaniem przez bardzo długi czas. Cały czas grono osób decyduje się również na bramy rolowane oraz uchylne. Warto im się nieco bliżej przyjrzeć, żeby szybko wybrać rozwiązanie, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Bramy garażowe rolowane

Jeżeli nie interesują Cię drzwi garażowe otwierane na boki, być może odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie będą bramy rolowane. Wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z roletami zewnętrznymi, ponieważ rzeczywiście konstrukcyjnie je przypominają. Raczej nie są wybierane do domów jednorodzinnych. Są za to doskonałym wyborem w przypadku osób, którym zależy na propozycjach budżetowych, a przy tym odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że są to skrzydła rolowane, które tworzy się z wąskich lameli. To właśnie one stanowią pancerz, a tym samym również ochronę przed wieloma zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku osób, które nie mają miejsca na inne rozwiązania, a więc garaż charakteryzuje się niewielką płaszczyzną. To ważne, ponieważ w tym przypadku pancerz jest wygodnie nawijany na specjalny wał, który znajduje się w kasecie nad otworem garażu. Warto zatem mieć tego świadomość. Dodatkowo pamiętaj również o tym, że sama kaseta znajduje się wewnątrz garażu, ale istnieje również możliwość zamontowania jej na zewnątrz, o ile w środku nie znajduje się odpowiednia ilość miejsca.

Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim bramy rolowane nie zajmują wiele miejsca. Wyróżniają się również doskonałą termoizolacyjnością, a więc w takim przypadku z powodzeniem można w środku przechowywać wiele różnorodnych przedmiotów. To jednak nie wszystko, ponieważ tego typu bramy do garażu mają również swoje mankamenty. Przede wszystkim w ty przypadku konieczne jest zamontowanie wyższego nadproża na kasetę, a więc nie zawsze można zdecydować się na to rozwiązanie w konkretnym miejscu.

Bramy garażowe segmentowe

To nowoczesne rozwiązanie, które dziś jest najchętniej wykorzystywane przez różnorodne osoby, a w szczególności przez tych, którzy decydują się na budowę nowego domu. Przede wszystkim bramy garażowe segmentowe są bardzo nowoczesne, praktyczne, funkcjonalne, a przy tym również doskonale się prezentują. Ich konstrukcja jest bardzo mocna i trwała, dzięki czemu całość wspaniale się prezentuje. Warto mieć na uwadze to, że ten typ bram garażowych jest również bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu, co docenia ogromne grono różnorodnych użytkowników.

Jeżeli chodzi o konstrukcję tego typu rozwiązania, to w tym przypadku mamy do czynienia z segmentami, które są połączone ze sobą przy pomocy specjalnych zawiasów. To jednak nie wszystko, ponieważ dodatkowo zabezpieczono jest przy użyciu specjalnych uszczelek. Jest to doskonała ochrona przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi, a więc zdecydowanie warto postawić na takie bramy garażowe, ponieważ wyróżniają się one doskonałą termoizolacyjnością.

Wśród zalet tego rozwiązania na pewno można wyróżnić łatwość obsługi i automatykę, która ułatwia podnoszenia oraz opuszczanie bramy. Dodatkowo cały mechanizm nie zajmuje wiele miejsca i znajduje się na suficie garażu, co jest naprawdę bardzo wygodne. To jednak nie wszystko, ponieważ istnieją ogromne możliwości dopasowania bramy do dowolnego otworu, a więc zdecydowanie warto mieć to na uwadze. Oczywiście jest również produkt, który gwarantuje doskonałą termoizolacyjność. Wśród minusów na pewno warto wymienić dość wysoki koszt zakupu i montażu całości.

Bramy garażowe uchylne

Bramy garażowe uchylne są łatwe w montażu, a więc z tym może poradzić sobie nawet osoba, która nie posiada doświadczenia. Jest to popularny typ skrzydeł, które zostały umieszczone na prowadnicach. Po otwarciu garażu skrzydło chowa się pod sufitem na specjalnie dedykowanej konstrukcji. Jeżeli chodzi o wady, to w tym przypadku mamy do czynienia z dość słabą szczelnością całości, a także koniecznością przygotowania odpowiedniej wielkości przestrzeni przed wjazdem.

Bramy garażowe rozwierne

Brama rozwierna – cena jest dość korzystna, w porównaniu do innych rodzajów. W tym przypadku konstrukcja jest wyposażona we skrzydła, które otwiera się na zewnątrz. Co ważne, mogą one być wykonane z różnorodnych materiałów, a więc zarówno blachy, jak i drewna. Wśród zalet na pewno warto wyróżnić niską cenę oraz łatwą obsługę całości. Jeżeli chodzi o wady, to tutaj mamy do czynienia z koniecznością przygotowania odpowiedniej przestrzeni na podjeździe, a także sporych trudnościach, które mogą się pojawić zimą, kiedy podjazd jest zaśnieżony.

Różne typy bram można znaleźć w sklepie internetowym Novobudowa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Nieotwierane okno – za i przeciw
Jaki kolor okien wybrać?
Drzwi prawe czy lewe, czyli jak je rozróżnić?
Brama uchylna czy segmentowa – jaką wybrać?
Rolety antywłamaniowe – jakie wybrać?
Drzwi zewnętrzne – jaki jest podział?
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?
Drzwi przeciwpożarowe – gdzie trzeba je montować?
Czy warto inwestować w rolety antywłamaniowe?
Drzwi na taras – przesuwne czy otwierane?

Top