• Zaufani
  dostawcy
 • Sprawdzone
  materiały
 • Jakość
  PREMIUM
 • 10 lat
  doświadczenia
 • Gwarancja
  Bezpieczeństwa
 • Nowoczesne
  rozwiązania

Darmowa Wycena 2

wycena okien w naszej firmie jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca

Okna Szczucin

Jak wybrać najlepsze okna Szczucin

Podczas budowy domu nie da się ominąć tematu okien. Jest on o tyle trudny, że ogólnie dostępne są bardzo różne, profesjonalne dane techniczne i parametry, których zwykły człowiek rozumieć nie musi. Prawo budowlane określa szereg zasad, którymi należy się kierować wybierając okna, ale nad wieloma kwestiami pochylić musimy się sami.

Okna PCV Szczucin – zalety

Należy zacząć od tego, że forma nazwa PCV nie jest do końca prawidłowa.

Polichlorek winylu, bo o nim mowa, jest tworzywem sztucznym i ma skrót PVC lub PCW, w Polsce jednak przyjęło się używać jednak formy PCV. Niekwestionowanym atutem tego typu stolarki jest niski koszt produkcji, okna i drzwi z PCV są tańsze niż okna drewniane czy aluminiowe nawet o podobnych parametrach użytkowych. Polichlorek winylu nie wymaga konserwacji i jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

Okna ze Szczucina to też szeroki wybór kolorów i stylistyki, można znaleźć tam okna stylizowane na drewniane czy aluminiowe. Okna PVC Szczucin są niezwykle popularne wśród użytkowników, ponieważ ich jakość jest naprawdę bardzo dobra a cena atrakcyjna.

ltx-parallax-layer
ltx-parallax-layer

Doskonale znamy naszą rodzimą branżę stolarki okiennej i wiemy, jak różne opinie, pomysły i rozwiązania proponowane przez potencjalnych wykonawców pojawią się na etapie porównywania ofert i doboru okien.

Gwarancja jakości

Kilka kroków do zadowolenia
z wykonanych usług

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zamówienia bezpłatnej i całkowicie niezobowiązującej wizyty naszego przedstawiciela, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązania z zakresu okien, bram garażowych i drzwi oraz dokona pomiarów budowlanych niezbędnych do przygotowania wyceny.

 • 01
  Wizyta
  Przedstawiciela
 • 02
  Profesjonalny
  pomiar
 • 03
  Darmowa
  wycena
 • 04
  Prawidłowy
  montaż

Skontaktuj się z nami

Nasze usługi oferujemy na terenie miasta Szczucin oraz województwa małopolskiego i śląskiego.


 • Zadzwoń
  12 307 65 62

Jakie funkcje pełnią okna Szczucin

Wśród wielu konkurencyjnych firm i producentów znajdziemy niezwykle bogate oferty, ale pamiętajmy, do czego tak naprawdę mają służyć nam okna.

Okno to element konstrukcji zamykający otwór w ścianie lub dachu i służy do:

doświetlenia i dogrzania pomieszczenia naturalnym światłem dziennym. Zbyt duża sztucznego światła wpływa niekorzystnie na nasz wzrok, na wytwarzanie serotoniny i melatoniny, na regulację trybu dzień-noc. Światło dzienne zaś oddziaływuje zbawiennie na ludzkie samopoczucie, na życie zwierząt i roślin.

właściwa wentylacja. Dostarczanie tlenu do organizmu, ale też dbałość, by wilgoć ni skraplała się na ścianach, to kwestie niezwykle istotne. Wilgoć panująca w pomieszczeniach skutkuje powstaniem grzyba na ścianach czy sufitach. Dlatego istotne jest regularne wietrzenie pomieszczeń ale też wyposażenie okien w nawiewniki czy funkcję rozszczelniania.

izolacja akustyczna i termiczna – okna chronią nas przed dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz a także chronią przed utratą ciepła lub dostaniem się zimna /gorąca do wewnątrz.

antywłamaniowość

widok na świat zewnętrzny – nawet jeśli pejzaż za oknem wydaje się być nieładny, ponury czy nudny, to możliwość spojrzenia na świat zewnętrzny sprawia, że nie czujemy się od niego odcięci.

Wyróżnia się następujące typy okien o specjalnym przeznaczeniu: okna połaciowe, witryny, świetliki, nadświetle, okno wewnętrzne, balkonowe, ściany kurtynowe, luksfery itp.

Ale istnieją też inne kategoryzacje: Ze względu na materiał ościeżnicy, okna w Szczucinie i nie tylko, dzieli się na:

 • plastikowe (PVC)
 • drewniane
 • aluminiowe
 • na sposób ich otwierania:
 • uchylne
 • rozwierane
 • uchylno-rozwierane
 • odchylne
 • przesuwne
 • obrotowe

Budownictwo jednorodzinne to głównie nierozkręcalne okna jednoramowe z szybami zespolonymi typu float. Do tego są okucia pozwalające nam otwierać, zamykać i uchylać okna, uszczelki wypełniające wręby w ościeżnicy i ramie.

Do tego okna PCV Szczucin dzielą się na:

niezlicowane – skrzydło okienne jest cofnięte względem ościeżnicy

półzlicowane – skrzydła są odczuwalnie wysunięte

zlicowane – skrzydła i ościeżnica mają jednolitą płaszczyznę.

Wpływa to głównie na wizualne cechy produktu, nie zaś na jego użytkowość.

Okucia, w które wyposażone się okna Szczucin mają znaczenie w przypadku wystawiania okna Kraków na różne siły, m.in. ich ciągłe otwieranie i zamykanie, warunki atmosferyczne itp. Niektóre z okuć są niewidoczne i czynią okna jednolitą powierzchnią.

Montaż okien Szczucin fachowo i szybko

Dokładamy wszelki starań, żeby nasi pracownicy, szczególnie ci, którzy mają już bogate doświadczenia, mogli od początku do końca zaopiekować się klientem. Ramy okienne muszą zostać bardzo dokładnie wymierzone a następnie doskonale dopasowane do otworów okiennych. Dzięki temu wyeliminujemy ryzyko powstania niebezpiecznych szpar. Okna należy wypoziomować względem podłogi, sufitu i parapetu. Cały proces, tu przedstawiony w skrócie, trwa jednak dużo dłużej i wymaga fachowości i cierpliwości.

Okna aluminiowe Szczucin alternatywa dla PCV?

Nie powinno się porównywać dwóch zupełnie różnych tworzyw. Aluminium jest lżejsze, ale droższe i mniej wytrzymałe. Sprawdzi się za to w miejscach, gdzie występują panoramiczne okna, duże przeszklenia itp. Aluminium daje wiele możliwości w nadaniu otworom kuchennym nietypowych kształtów i rozmiarów.

Wymiana okien Szczucin

Nasi pracownicy działają kompleksowo, wyjmują stare okna a zakładają nowe, wszystko czyniąc w sposób szybki a jednocześnie dokładny. Jeśli stoisz przed dylematem, to wybór naszej firmy pozwoli ci zaoszczędzić wielu nerwów i czas.

Okna Novobudowa w województwie małopolskim

Top