• Zaufani
  dostawcy
 • Sprawdzone
  materiały
 • Jakość
  PREMIUM
 • 10 lat
  doświadczenia
 • Gwarancja
  Bezpieczeństwa
 • Nowoczesne
  rozwiązania

Darmowa Wycena 2

wycena okien w naszej firmie jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca

Okna Proszowice NovoBudowa

Okna Proszowice – posłuchaj eksperta

Okna Proszowice to nasza pasja i wiemy o nich wszystko. Chcemy pomóc ci wybrać najlepsze rozwiązania dopasowane do twoich potrzeb. Miarą naszego sukcesu jest twoje zadowolenie z komfortowego użytkowania wybranych okien.

Okna PCV Proszowice

Wiemy, że okna PCV Proszowice to coś więcej niż kawałek plastiku i szkła, przez które spoglądasz na zewnątrz. Źle dobrane i zamontowane okna Proszowice potrafią być przyczyną frustracji i popsuć komfort mieszkania w nawet najpiękniejszym i najnowocześniejszym domu. Wbrew pozorom, nawet wydanie sporej sumy na montaż przy zakup okien, wcale nie gwarantuje, że usługa zostanie wykonana prawidłowo. My do prawidłowego montażu przywiązujemy szczególną uwagę, dlatego możesz być pewien, że wszystko zostanie wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.

ltx-parallax-layer
ltx-parallax-layer

Doskonale znamy naszą rodzimą branżę stolarki okiennej i wiemy, jak różne opinie, pomysły i rozwiązania proponowane przez potencjalnych wykonawców pojawią się na etapie porównywania ofert i doboru okien.

Gwarancja jakości

Kilka kroków do zadowolenia
z wykonanych usług

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zamówienia bezpłatnej i całkowicie niezobowiązującej wizyty naszego przedstawiciela, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązania z zakresu okien, bram garażowych i drzwi oraz dokona pomiarów budowlanych niezbędnych do przygotowania wyceny.

 • 01
  Wizyta
  Przedstawiciela
 • 02
  Profesjonalny
  pomiar
 • 03
  Darmowa
  wycena
 • 04
  Prawidłowy
  montaż

Skontaktuj się z nami

Nasze usługi oferujemy na terenie miasta Proszowice oraz województwa małopolskiego i śląskiego.


 • Zadzwoń
  12 307 65 62

Montaż okien Proszowice – jak powinno być to zrobione?

Choć Sprawa wydaje się banalna to w praktyce okazuje się, że prawidłowy montaż okien wciąż dla wielu ekip jest tematem niemal nieznanym. Powielane błędy i zaniechania, przyzwyczajenia czy niechęć do sięgania po nowoczesne i fachowe poradniki – to wszystko sprawia, że dla wielu ekip budowlanych wciąż problemem jest zamontowanie okien w sposób prawidłowy. Klienci natomiast muszą korzystać z okien, które pomimo tego, że nierzadko są bardzo drogie niestety nie osiągają swoich założonych przez producenta parametrów. Czym powinien charakteryzować się prawidłowo wykonany montaż okien? Oto najważniejsze aspekty:

 • Dobór właściwej metody w zależności od typu budynku i typu okna
 • Użycie odpowiednich kotew i śruby mocujących ramę okienną w otworze
 • Aplikacja odpowiedniej ilości materiału izolującego, równomiernie na całym obwodzie ramy okiennej
 • Uzyskanie szczelności i ochrona przed wnikaniem wody

Okna z Proszowic mogą być montowane w sposób tradycyjny, czyli kotwione w otworze okiennym bezpośrednio do muru. Druga nieco bardziej nowoczesna metodę to montaż okna bezpośrednio w warstwie ocieplenia. Warto stosować to rozwiązanie, jeżeli mamy taką możliwość szczególnie w nowym budownictwie. Przymierzając się do budowy własnego domu warto zadbać o wybór odpowiedniej metody montażu okien już na etapie powstawania dokumentacji projektowej. Oczywiście odpowiednio zamontowane okno to takie, które jest wypoziomowane i ustawione centralnie względem przygotowanego otworu. Miejsce montażu musi być przystosowane do przyjęcia konkretnego typu ramy okiennej. Otwór nie może być zbyt duży, gdyż wówczas grubość warstwy izolacyjnej będzie zbyt duża, a co za tym idzie powstaną w ten sposób mostki cieplne.

Czym różnią się poszczególne metody montażu okien, jakie dają korzyści i kiedy można je zastosować? To wszystko możesz sprawdzić bezpośrednio w siedzibie naszej firmy – tam reprezentujemy specjalną ekspozycję z przykładowymi realizacjami. Na takiej interaktywnej ściance przedstawiono na żywym przykładzie poszczególne warianty montażu. Prawidłowe zamontowane okno stanowi barierę przed światem zewnętrznym i nie dopuszcza do przedostawania się do wnętrza wody i wilgoci. A w drugą stronę dobre energooszczędne okno minimalizuje ubytek ciepła z pomieszczenia.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze okna w Proszowicach nie są w 100% szczelne i bynajmniej nie jest to błąd montażowy ani niedopatrzenie producenta. Minimalne odpowiednio zaprojektowane nieszczelności są konieczne głównie po to, aby poprawić mikroklimat panujący we wnętrzu pomieszczenia. Okna z montażem Proszowice umieszczane są tak, aby warstwa izolacyjna przepuszczała wilgoć naturalnie występującą wewnątrz pomieszczeń. Bariera paroprzepuszczalna umożliwia wydostawanie się pary wodnej bezpośrednio na zewnątrz. Z kolei taśma paroizolacyjna uniemożliwia przedostawanie się nawet minimalnych ilości wody do warstwy izolacji. Zawilgocenie pianki Pur skutkuje znacznym pogorszeniem jej parametrów. przyspieszonym zużyciem, a w konsekwencji jej degradacją. Po kilku latach taka izolacja narażona na działanie niekorzystnych czynników przestaje pełnić swoją funkcję. Ciepło z pomieszczenia ucieka warstwą pianki wilgoci z zewnątrz dostaję się do pokoju, a okna PCV Proszowice nie spełniają już swojej roli. Wiele błędów montażowych jest niewidocznych po całkowitym wykończeniu otworu okiennego. Dlatego też niezbędna jest bieżąca kontrola w czasie montażu.

Konsekwencje niektórych błędów mogą być odczuwalne dopiero za kilka lat Wtedy jednak niewiele można zrobić w celu doraźnej poprawy. Często jedynym skutecznym rozwiązaniem jest ponowny montaż całego okna PVC Proszowice.

Wymiana okien Proszowice

Wbrew pozorom dużo prostszym wariantem jest montowanie okien do nowego, dopiero co wybudowanego budynku. Kiedy otwory montażowe są idealnie przygotowane i równe, a ściany mocne i wytrzymałe okna z montażem Proszowice wydają się być sprawą banalną. Co innego, kiedy mamy do czynienia z istniejącym oknem na przykład w starej kamienicy czy innym leciwym budynku. Pierwszym etapem montażu okien w takim przypadku jest odpowiednie wymiarowanie. Nasi specjaliści zmierzą istniejące okno i otwory okienne, a także dobiorą nowe, które będzie pasować bez zbędnych przeróbek. Próba montażu źle zwymiarowanego okna niepasującego kształtem do otworu to jeden z najczęściej popełnianych błędów montażowych.

Istotny jest również sam proces demontażu starego okna tak, aby nie uszkodzić ościeży, a tym samym nie spowodować wzrostu kosztów całej operacji. Stare okna PCV Proszowice w starych budynkach często potrafią kryje wiele niespodzianek, które wychodzą na jaw dopiero po całkowitym usunięciu starej ramy. Kiedy okno jest już poza murem – można przystąpić do przygotowania ościeży. Powierzchnia musi być równa i spójna. Konstrukcja ścian musi umożliwiać zamontowanie kotew montażowych albo specjalnych listew. Konieczna jest także wyznaczenie pionów i poziomów tak, aby nowe okno było zamontowane w idealnej płaszczyźnie. Krzywy montaż może skutkować samoczynnym otwieraniem lub zamykaniem się skrzydeł.

Pamiętajmy, że nie każde okno da się zamontować do każdego budynku. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednie okna aluminiowe Proszowice, które będą pasować do danego typu budynku. Niezależnie od tego czy okna montujemy w nowym budynku czy już w tym istniejącym – zawsze przestrzegamy tych samych zasad i stosujemy się do zaleceń producentów materiałów. Nasze standardy zawsze są jednakowo wysokie. Uważamy, że podstawą jest stosowanie trójwarstwowej izolacji, która gwarantuje zachowanie odpowiednich parametrów użytkowych całego okna PCV Kraków.

Dla nas nie ma drogi na skróty – nie stosujemy półśrodków, nigdy nie montujemy okien jedynie na samą pianę poliuretanową ani nie wykonujemy usług, które w naszej ocenie są niepoprawne. Okna to produkty na lata, dlatego podczas montażu w warto poświęcić więcej czasu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów. Te w przyszłości mogą okazać się bardzo kosztowne, a nawet jeżeli nie – to na pewno bardzo irytujące.

Okna Novobudowa w województwie małopolskim

Top