Automatyka do rolet w Krakowie – Sprawdź napędy do rolet
Automatyka do rolet jest w pełni kompatybilna z najpopularniejszymi systemami Inteligentnego Domu. Dzięki temu za pomocą jednego urządzenia możemy sterować również drzwiami wejściowymi oraz bramami.
Nasi eksperci pokażą Ci ogromne możliwości konfiguracji automatyki do rolet. Dzięki tej technologii możliwe jest stosowanie dodatkowych czujników, programatorów i centrali sterujących. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby napędy do rolet Kraków samoczynnie zabezpieczały okna Kraków w przypadku wykrycia wichury lub burzy. Możliwe jest również zaprogramowanie harmonogramu czasowego, w którym rolety będą się zamykać oraz otwierać o wskazanych przez nas godzinach i dniach tygodnia.
W ofercie naszej firmy działającej na terenie Krakowa i województwa małopolskiego znajdują się rolety zewnętrzne wyposażone w automatykę renomowanych firm – SOMFY, MOBILUS czy ELERO.
Silniki do rolet
Zdecydowana większość rolet zewnętrznych sprzedawanych w naszej firmie wyposażona jest w nowoczesne elektryczne silniki do rolet, które znacząco poprawiają komfort obsługi.
Rolety zewnętrzne (niezależnie od ich typu) mogą posiadać silniki rurowe, które dzięki integracji z wałem nawojowym są całkowicie wkomponowane w skrzynkę rolety, a tym samym – niewidoczne dla użytkownika. Dostęp serwisowy zapewniany jest przez klapę rewizyjną umieszczoną w dolnej lub frontowej części skrzynki, zależnie od wybranego rodzaju rolety.
Współcześnie produkowane napędy do rolet zewnętrznych Kraków posiadają, podobnie jak silniki dedykowane do bram garażowych, zabezpieczenia przeciążeniowe. Oprócz tego zapewniają szybką i cichą pracę przy wyjątkowo długiej żywotności.
Sterowanie automatyczne
Automatyczne rolety zewnętrzne mogą być obsługiwane za pomocą:
- systemu przewodowego,
- systemu przewodowo-radiowego,
- systemu całkowicie bezprzewodowego.
Główną różnicą pomiędzy powyższymi systemami jest konieczność doprowadzenia przewodów do przełączników i programatorów, co w przypadku montażu rolet w wykończonych budynkach jest sprawą bardzo istotną. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, musisz pamiętać, że do każdej rolety wyposażonej w silnik elektryczny będziesz musiał doprowadzić zasilanie. Poniżej w skrócie opisujemy najczęściej spotykane sposoby sterowania roletami zewnętrznymi.
Sterowanie roletami zewnętrznymi
Sterowanie przewodowe
Sterowanie przewodowe wybierane jest najczęściej przez klientów budujących nowe domy, w których istnieje możliwość bezinwazyjnego poprowadzenia przewodów do poszczególnych sterowników. W tym systemie każda roleta połączona jest np. z przyciskiem naściennym, który umożliwia jej otwieranie i zamykanie. W momencie gdy użytkownik chce sterować roletami za pomocą wielofunkcyjnych przełączników, musi poprowadzić przewody sterujące od każdej rolety osobno.
Zaletą takiego rozwiązania jest maksymalna prostota i skuteczność działania. Rolety zadziałają zawsze – niezależnie od potencjalnych zakłóceń fal radiowych i maksymalnego dystansu potrzebnego do obsługi pilotów zdalnego sterowania. Minusem sterowania przewodowego jest konieczność wykonania okablowania, co w przypadku wykończonych budynków może wiązać się z dodatkowymi i wysokimi kosztami prac. W wielu przypadkach wymagane będzie prowadzenie przewodów z salonu położonego na parterze do przełącznika zbiorczego umieszczonego w sypialni na drugim końcu domu.
Sterowanie przewodowe dostępne w ofercie naszej firmy umożliwia podłączenie rolet do sterowników programowalnych czasowo. Takie rozwiązanie pozwala na zaprogramowanie konkretnych godzin, w których rolety samoczynnie zamkną się lub otworzą, np. po Twoim wyjeździe z domu czy powrocie do niego.
Zobacz przykłady sterowania przewodowego!
Sterowanie bezprzewodowe – radiowe
Najczęściej spotykanym typem napędów do rolet zewnętrznych są rolety sterowane bezprzewodowo. Główną ich zaletą jest to, że nie ma konieczności prowadzenia żadnych przewodów – za wyjątkiem doprowadzenia zasilania do napędów. Sterowanie bezprzewodowe jest polecane wszystkim klientom remontującym swoje domy i mieszkania oraz inwestorom planującym montaż rolet w nowych, wykończonych budynkach.
Napędy rolet obsługiwane bezprzewodowo posiadają dodatkowe radioodbiorniki, dzięki którym możliwe jest sterowanie nimi za pomocą pilotów zdalnego sterowania oraz radiowych sterowników naściennych. Klient ma także możliwość dowolnego skonfigurowania systemu i sterowania każdą roletą z osobna lub wcześniej zdefiniowanymi grupami, np. tylko roletami na parterze lub poddaszu.
Zaletą systemu bezprzewodowego jest również to, że za pomocą zaawansowanego pilota można sterować wszystkimi urządzeniami połączonymi w sieć. Leżąc wygodnie w sypialni, widzisz stan rolet w całym budynku i zaznaczasz, które mają się zamknąć lub otworzyć. Ponadto, rolety obsługiwane bezprzewodowo można połączyć z systemem Inteligentnego Domu zarządzanym za pomocą jednej aplikacji mobilnej – kompatybilnej również z bramą garażową czy drzwiami wejściowymi.
Ostatnią wartą wzmianki różnicą między systemem bezprzewodowym a przewodowym jest możliwość podłączenia dodatkowych czujników i urządzeń zewnętrznych. Rolety mogą współpracować z czujnikiem wiatru, deszczu, zmierzchu oraz kontaktronem alarmowym i czujkami przeciwpożarowymi.
Zobacz przykłady sterowania bezprzewodowego!
Chciałbyś poznać więcej szczegółów na temat napędów do rolet zewnętrznych? Masz wątpliwości lub pytania związane z automatyką do rolet? Interesuje Cię szczegółowa wycena automatycznych rolet zewnętrznych lub zamówienie bezpłatnego pomiaru w mieszkaniu lub domu?
Skontaktuj się z nami – na pewno pomożemy Ci poznać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące silników czy siłowników do rolet. Możesz być pewien, że zaoferujemy Ci najwyższej jakości napędy do rolet od sprawdzonych dostawców.
Pamiętaj, że oferta firmy Novobudowa nie obejmuje wyłącznie rolet oraz akcesoriów do rolet (np. pilotów zdalnego sterowania, zamków sprężynowych czy zwijaczy korbowych lub sznurowych). Możesz u nas zamówić także markizy, żaluzje (m.in. żaluzje fasadowe), rolety naokienne, adaptacyjne, podtynkowe.